تحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهران

240
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهرانReviewed by سایت تحلیلها on Dec 19Rating: 4.5تحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهرانتحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهران

تحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهران

نوسازی و ساختمان تهران

طبق اطلاعات منتشره ؛ شرکت طی دوره ١٢ ماهه منتهی به ٩۴/۶/٣١ ؛ با سرمایه ای معادل ٧۵٠ میلیارد ریال مبلغ (۴۴) ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی نموده است.این درحالی است که درآخرین پیش بینی این مبلغ برابر با (٧) ریال زیان به ازای هر سهم بوده است. در مدت مشابه سال قبل شرکت با سرمایه ای معادل ٣٠٠ میلیارد ریال مبلغ ٣٧ ریال سود به ازای هر سهم محقق ساخته است.

از دلایل افزایش زیان طی این دوره نسبت به آخرین پیش بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

١)افزایش ٣٣ درصدی بهای تمام شده و رسیدن آن به مبلغ ١٠۶ میلیارد ریال

٢)کاهش ١٠ درصدی درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری و رسیدن آن به مبلغ ١٧۶ میلیارد ریال

نکات با اهمیت

_ فروش طی این دوره به مبلغ ١۴٠ میلیارد ریال بوده که نسبت به مشابه سال قبل ؛ حدود ٢۴ درصد کاهش را نشان می دهد.٧٨ درصد این مبلغ از محل فروش پروژه ظفر تهران و مابقی آن مربوط به فروش پروژه های الهیه تهران و آفتاب تبریز می باشد.بهای تمام شده نیز با کاهش ٣۶ درصدی نسبت به سال قبل بالغ بر ١٠۶ میلیارد ریال برآورد شده است.در جدول زیر مبلغ فروش و بهای تمام شده پروژه ها  تا پایان این دوره درمقایسه با انباشته سال قبل آورده شده است : (ارقام به میلیون ریال) مهم ترین پروژه شرکت نوسا کیش می باشد که در سال ٩۴ فروشی از این محل صورت نگرفته است.فروش الهیه تهران نیز طی این دوره کمتر از بهای تمام شده و با زیان همراه شده است.

جدول تحلیل بنیادی ثنوسا | نوسازی و ساختمان تهران

_ با وجود کاهش مبلغ فروش طی این دوره نسبت به سال قبل ؛ به جهت کاهش بیشتر در مبلغ بهای تمام شده حاشیه سود ناخالص از میزان ١٠ درصد در سال ٩٣ به میزان ٢۴ درصد در سال ٩۴ رسیده است.

_ هزینه های مالی شرکت بالغ بر ٢۴٠ میلیارد ریال بوده که ١١ درصد نسبت به مشابه سال قبل افت داشته است.تسهیلات مالی دریافتی شرکت تا پایان سال ٩۴ با ٢٣ درصد کاهش نسبت به سال قبل به مبلغ ۵٧۵ میلیارد ریال شناسایی شده است.

_ گفتنی است که شرکت تا پایان سال مالی ٩۴ مبلغ ٢۵٠ ریال زیان انباشته به ازای هر سهم دارد.

نتیجه گیری

بررسی صورت های مالی شرکت در دوره ١٢ ماهه سال مالی ٩۴ نشان دهنده کاهش فروش شرکت می باشد که در پی رکود موجود در مسکن رخ داده است.با وجود هزینه های مالی بالا و کاهش درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری ؛ شرکت در پایان این دوره زیان شناسایی کرده است.گفتنی است که بسیاری از پروژه های شرکت ؛ به اتمام رسیده و  برای سال مالی ٩۵ پروژه های جدیدی وجود ندارد.

 

منبع: کارگزاری آبان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن