تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

476
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایرانReviewed by سایت تحلیلها on Nov 15Rating: 5.0تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایرانتحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

تحلیل بنیادی خاهن

معرفی شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران

شرکت آهنگری در سال 1360 به عنوان یکی از شرکتهای تابعه کارخانه تراکتورسازی ایران و به عنوان بزرگترین و مجهزترین کارخانه فورج گرم در خاورمیانه ، در مجتمع صنعتی تراکتورسازی ایران تاسیس شد. به دنبال مطرح شدن طرح تفکیک شرکتهای تابعه کارخانه تراکتورسازی ایران، شرکت آهنگری در سال 1366 بعنوان یک شرکت مستقل به ثبت رسید. نماد این شرکت در بورس اوراق بهادار خاهن می باشد.
در سال 1376 همگام با برنامه های بلند مدت دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در جهت واگذاری سازمانهای دولتی به بخش خصوصی و با تغییر ماهیت شرکت از سهامی خاص به سهامی عام، مقدمات لازم جهت عرضه سهام شرکت در بورس اوراق بهادار آماده شده و با پذیرفته شدن آن، نسبت به عرضه سهام به متقاضیان اقدام گردید.
شرکت آهنگری در زمینی به مساحت حدود 11 هکتار و فضای سرپوشیده 100،000 متر مربع، ظرفیت تولید سالانه )با توجه به تنوع قطعات( حدود 25000 تن را دارا می باشد.
بهره گیری از تجهیزات پیشرفته دنیا در شرکت آهنگری ، آنرا قادر ساخته در زمینه های فورج، ساخت قالب، عملیات حرارتی، کیفیت و ماشینکاری خدمات گسترده ای به صنایع مختلف ارائه نماید. شرکت آهنگری طیف وسیعی از قطعات مهم و ایمنی را در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی، کشاورزی، نفت و گاز، راه آهن و دریایی، راه ساختمان و معدن و مهندسی عمومی تولید می کند. توانمندی اختصاصی این شرکت تولید انواع میل لنگ و در کنار آن تولید انواع قطعات با وزنهای 200 گرم تا 150 کیلو گرم می باشد .
انبار مواد اولیه برش کاری، طراحی و مهندسی، قالب سازی، کارگاه فورج، عملیات حرارتی، عملیات تکمیلی، مهندسی مرغوبیت، ماشین کاری، بسته بندی و ارسال و نمونه محصولات از توانمندیهای مجموعه می باشد.
مشتریان اصلی این شرکت خودرو سازان می باشند و تحولات صنعت خودرو تاثیر مستقیم روی فروش این شرکت دارد. در ادامه به تحلیل بنیادی خاهن می پردازیم.

سهام داران شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران

تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

اطلاعات کلی سهام خاهن


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

بررسی صورت های مالی

تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

این شرکت با سرمایه 320 میلیارد ریال، به ازای هر سهم 261 ریال سود پیش بینی کرده است و در شش ماهه 133 ریال، معادل 51 درصد پیش بینی خود را پوشش داده است. این شرکت شش ماهه حدود 35 درصد فروش خود را پوشش داده است که با توجه به پایین بودن بهای تمام شده منجر به پوشش 76 درصدی سود خالص گردیده است.
گفتنی است شرکت برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی از محل تجدید ارزیابی داراییها را در دستور کار دارد.

صورت سود و زیان شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران

تحلیل بنیادی خاهن | آهنگری تراکتور سازی ایران

بودجه کارشناسی با فرض اینکه شرکت در 6 ماهه دوم امسال بتواند به اندازه 6 ماهه اول و با نرخ هر تن 70 میلیون ریال بفروشد و نیز نرخ شمش مصرفی برای تولید معادل میانگین نرخ 6 ماهه در نظر گرفته شده است.

با این مفروضات احتمال تعدیل مثبت حدود 60 درصدی در سود هر سهم وجود دارد.

در پایان توصیه می شود در صورت تمایل تحلیل تکنیکال خاهن نیز بررسی گردد که در ذیل لینک مربوط به آن قرار می گیرد:

تحلیل تکنیکال خاهن | آهنگری تراکتورسازی ایران

منبع : شرکت کارگزاری راهبرد
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن