تحلیل بنیادی خبهمن

1004
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

با توجه به اینکه خبهمن یکی از سهم های سبد برگزیده بنیادی سایت تحلیلها می باشد لذا در ادامه این مطلب به تحلیل بنیادی این شرکت خواهیم پرداخت:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معرفی شرکت

شرکت گروه بهمن(سهامی عام) با سرمایه فعلی 5070000 میلیون ریال در سال 1331 به نام شرکت سهامی خلیج کو به منظور انجام کلیه عملیات مربوط به نمایندگی حمل و نقل دریایی ،حق العمل کاری،نمایندگی های تجاری و غیره به ثبت رسید و با ادامه فعالیتش به مرور حوزه فعالیت شرکت تغییر کرد و درسال های بعد به تولید موتورسیکلت و سپس محصولات شرکت مزدا ژاپن روی آورد.در سال 1377 نیز نام شرکت به گروه بهمن(شرکت سهامی عام) تغییر پیدا کرد.

در حال حاضر سهامداران اصلی گروه بهمن به ترتیب درصد مالکیت شرکت فن پردازان بهمن (27.4%)،شرکت سرمایه گذاری اندیشه فردا(25.6%)،شرکت سرمایه گذاری توسعه انرژی هور(8.8%) و شرکت سرمایه گذاری بهمن(3.8%) می باشند.

در حال حاضر این شرکت در حوزه ساخت خودرو و قطعات دسته بندی می شود،ولی گروه بهمن در طی سالیان گذشته به سمت تبدیل شدن به یک هلدینگ حرکت کرده است.مرکز بهمن موتور که از زیرمجموعه های اصلی شرکت است و در زمینه تولید خودرو فعالیت دارد،از سال 1392 شخصیت حقوقی مستقل پیدا کرده است و به شرکت بهمن موتور تبدیل شده است.در نتیجه گروه بهمن دیگر فعالیت تولیدی نداشته و صرفا به سرمایه گذاری پرداخته و فعالیت اصلی شرکت سرمایه گذاری در سهام شرکت ها می باشد.

حوزه های سرمایه گذاری

حزه های اصلی سرمایه گذاری گروه بهمن صنایع خودرو و ساخت قطعات،نفت گاز و پتروشیمی و سرمایه گذاری می باشد.

خبهمن تصویر تحلیل بنیادی گروه بهمن(خبهمن)

ارزش گذاری خبهمن

با توجه به اینکه گروه بهمن فعالیت سرمایه گذاری انجام می دهد،برای تحلیل این شرکت به محاسبه خالص ارزش دارایی های آن می پردازیم: برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو باشگاه سرمایه گذاران هوشیار باشید.می خواهم عضو باشگاه شوم

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن