تحلیل بنیادی خلاصه از شرکت روی زنگان

267
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی خلاصه از شرکت روی زنگانReviewed by Khalili on Nov 19Rating:

معرفی شرکت:

شرکت روز زنگان در سال 82 و در زنجان تاسیس شد. این شرکت با هدف تخصصی کردم فعالیت ها در شرکت توسعه معدن روی ایران روی کار آمد. بیشترین فعالیت شرکت تولید و فرآوری کنسانتره روی می باشد. دیگر فعالیت های آن عبارت است از :خرد کردن، شستشو، دانه بندی و ذوب مواد معدنی. فعالیت شرکت شامل دو روش خرید و فروش و حق العمل کاری است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

اطلاعیه مالی شرکت:

همانطور که در تصویر بالا ملاحضه می شود، شرکت پیش بینی سود خود را مبلغ 379 ریال اعلام کرده است و برای 6 ماهه اول هم توانسته 173 ریال یعنی معادل 43 درصد از پیش بینی خود را محقق کند. عملکرد شرکت خوب به نظر می رسد.

85 درصد در آمدهای شرکت صرف بهای تمام شده ی کالا خواهد شد و با توجه به درآمدهای دیگر شرکت، زنگان فقط 16 درصد حاشیه سود را برای خود در نظر گرفته است.

روند سود شرکت در زیر آمده است :
سال 88 معادل 154 ریال سود را محقق کرد که 218 ریال از آن را بین سهامداران تقسیم کرد.
سال 89 = 402 ریال سود را محقق کرد که 228 ریال از آن را بین سهامداران تقسیم کرد.
سال 90 = 366 ریال سود را محقق کرد که 300 ریال از آن را بین سهامداران تقسیم کرد.

زیرمجموعه های شرکت :

این شرکت ، سهامدار 60 درصد از سهام شرکت آلفا ماشین پویا است. پیش بینی سودخالص  سال 91 آلفا ماشین 9.991 می باشد که در شش ماهه 6.672 آن را پوشش داده است. یکی از علت پوشش خوب آلفا ماشین قرار داد با شرکت ترکیه ای بوده که تسعیر ارز آن موجب ازدیاد سود شده است.

زنگان سهام کالسیمین، فراور و … را هم در زیرمجموعه خود دارد.

 

پیش بینی قیمت عرضه:

با توجه به موارد ذکر شده در بالا و پیش بینی 397 ریالی و پی به ای معادل 5 تا 6، می توان پیش بینی کرد که قیمت منطقی سهم در حدود قیمتی 200 تا 240 تومان باشد.

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن