تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین

69
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشینReviewed by سایت تحلیلها on Oct 10Rating: 5.0تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشینتحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین

تحلیل بنیادی خنصیر

معرفی شرکت

شرکت در تاریخ 1373/4/15 تحت عنوان شرکت مهندسی نصیر ماشین به صورت سهامی خاص تاسیس شده  است و بر اساس مصوبه مجمع فوق العاده مورخ 1383/7/26 به شرکت سهامی عام تبدیل و از تاریخ 1392/10/15 در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است و از سال 1377 در اداره ثبت نجف آباد به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت اهم موضوعات فعالیت شرکت شامل تاسیس و راه اندازی کارخانجات صنعتی و طراحی , مونتاژ و تولید و توضیع انواع قطعات صنعتی و قطعات اتومبیل , انجام کلیه فعالیت های بازرگانی , واردات و صادرات کلیه قطعات اتومبیل و مواد اولیه مورد نیاز , واردات و صادرات کلیه ماشین الات صنعتی , اخذ نمایندگی از شرکت های بزرگ داخلی و خارجی و ایجاد نمایندگی و شعب در داخل و خارج کشور می باشد.در ادامه به تحلیل بنیادی خنصیر می پردازیم:

ترکیب سهامداران عمده

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

اطلاعات مهم در مورد هر سهم


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

همانطور که مشاهده میکنید با توجه به رکود حاکم بر صنعت خودرو و به تبع آن گروه قطعه سازی سود شرکت خنصیر با توجه به تعدیل سرمایه شرکت  کاهش چشمگیری نداشته است که حکایت از عملکرد قابل قبول شرکت دارد. تولیدات شرکت تولیدات شرکت مهندسی نصیر ماشین به شرح ذیل می باشد

1.میل لنگ پراید
2.میل لنگ نیسان
3.میل سوپاپ پراید
4.میل لنگ ef7 .
5.میل لنگ پیکان
6.میل لنگ پژو

گفتنی است مهم ترین محصول تولیدی این شرکت میل لنگ پیکان می باشد که بیش از 50 درصد ار درآمد عملیاتی شرکت را شامل می شود، میل لنگ ef7 و میل لنگ نیسان نیز در درجه بعدی اهمیت قرار دارند. همچنین این شرکت خط تولید میل لنگ پژو را نیز متوقف کرده است و در سال 95 تولیدی از این محصول نخواهد داشت.

فرایند تولید

فرآیند تولید میله لنگ با وارد شدن قطعه خام به خط تولید آغاز و سپس مراحل زیر جهت تکمیل طی می شود. شماره زنی_کف تراشی_ایجاد سوراخ_قلاویز سمت تایمینگ_تراشکاریهای لنگ ها و ثابتها_سوراخ کاری پمپ روغن_بالانس_ساچمه زدن_سنگ نهایی ثابتها_پولیش_کنتزل نهایی_شستشو و بسته بندی می باشد.

  • جنس میل لنگ ها از چدن داکتایل با استحکام کششی حداقل 686kpa می باشد.دقت ماشین کاری بر روی ژورنال های ثابت و متحرک 3 میکرون می باشد.
  • جنس شاتون ها از چدن داکتایل با استحکام کششی حداقل 686mpa می باشد.دقت ماشین کاری بر روی ژورنال های ثابت و متحرک 3 میکرون می باشد.دارای توان موتور 81hp در 5000rpm و حداکثر گشتاور موتور 118n.m در 2500rpm کاربرد دارد .

شرکت در 3 ماهه اول 95 پوششی معادل 19 درصد بودجه شرکت داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است اما پوشش سه ماهه اول سال 94 حدود 30 درصد بودجه سالانه می باشد. هزینه های مالی شرکت در سه ماهه ابتدایی 95 مبلغ 1655 میلیون ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 21 درصدی داشته است .

کارشناسی فروش محصولات

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

همانطور که ملاحظه می شود میل لنگ پراید و ef7 را می توان مهمترین محصولات شرکت از نظر نسبت تعدادی فروش به کل فروش دانست. مقدار فروش شرکت را طبق مفروضات تحلیل در سه سناریوی بدبینانه، محتمل و خوشبینانه در نظر گرفته ایم و در ادامه به نرخ فروش محصولات نیز اشاره خواهیم کرد.

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

نرخ فروش محصولات را با توجه به سیاست های دولت و رکود حاکم بر بازار با دید بدبینانه پیش بینی کرده ایم که در سه سناریوی بالا مشخص می باشد. هم اکنون با توجه به پیش بینی مقداری و نرخ فروش محصولات مبلغ فروش عملیاتی شرکت را به شرح جدول ذیل پیش بینی می کنیم:

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

شرکت برای سال مالی 95 پیش بینی کرده که 399 میلیارد ریال فروش عملیاتی خواهد داشت و این در حالی است که این شرکت در سال گذشته 350 میلیارد ریال فروش داشته که این امر حکایت از افزایش تولید و بهره وری شرکت می باشد. در سه سناریوی کارشناسی فروش شرکت برای سال مالی 95 به ترتیب 393.3،  393.5 و 401.8 میلیارد ریال فروش عملیاتی برای سناریو های بدبینانه، محتمل و خوش بینانه در نظر گرفته شده است.

در ادامه به پیش بینی دیگر آیتم های با اهمیت شرکت جهت پیش بینی سود هر سهم می پردازیم.

بهای تمام شده کالای فروش رفته

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

بهای تمام شده کالای فروش رفته شامل مواد مستقیم و دستمزد و سربار برای سال مالی 95 311 میلیارد ریال برآورد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجه 56 درصدی داشته است که با توجه به مفروضات موجود در آیتم های بهای تمام شده در سه سناریو ، کارشناسی خود را از بهای تمام شده نشان داده ایم.

صورت سود و زیان خنصیر

با توجه به مفروضات در نظر گرفته شده و پیش بینی تحلیلی از عملکرد اینده شرکت صورت سود و زیان کارشناسی شرکت در تحلیل بنیادی خنصیر به شرح ذیل می باشد:

تحلیل بنیادی خنصیر | مهندسی نصیر ماشین تصویر تحلیل بنیادی خنصیر

همانطور که ملاحظه می شود شرکت برای سال مالی پیش رو 403 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده است که در سناریوی بدبینانه این سود 404 ریال، محتمل 406 ریال و در حالت خوش بینانه 421 ریال پیش بینی شده است که با توجه به مفروضات موجود سودآوری شرکت نسبت به بودجه تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.

با توجه به p/e حدود 7.5 شرکت و حدود 9 صنعت قطغه سازی می توان ارزش ذاتی سهم را می توان در مجدوده 3200 تا 3400 ریال برآورد کرد که هم اکنون سهم در قیمت 3010 ریال متوقف می باشد.

منبع:کارگزاری سهم آشنا – تحلیلگر: محمد باقر خادمی
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن