تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

279
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی دارو

تاریخچه

کارخانه داروسازی داروپخش در سال1342 افتتاح گردید و در سال 1371 با منفک شدن از شرکت دارو پخش تحت عنوان شرکت کارخانجات داروپخش به فعالیت خود ادامه داد. و درسال 1381 با نماد دارو در بورس پذیرفته شد.

سرمایه و سهامداران

شرکت در بدو تاسیس با 500 میلیون ریال سرمایه شروع به کار کرد و در حال حاضر سرمایه شرکت طی چند مرحله به 500 میلیارد ریال رسیده است. در جدول زیر سهامداران عمده شرکت آورده شده است:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

شرکت در یک نگاه

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

 

طرح های توسعه شرکت

  • پروژه بازسازی و نوسازی بخش سرم در پایان سال 94 به مرحله بهره برداری میرسد و 4،9 میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری آن است .
  • پروژه بازسازی و به سازی بخش بسته بندی قرص تا پایان سال مالی 94 به بهره برداری خواهد رسید و حدود 10،1 میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری دارد و تاکنون 8 درصد پروژه انجام شده است.
  • پروژه بازسازی و بهسازی توزین مرکزی هم با هزینه 5 میلیارد تومان تا پایان سال مالی94به بهره برداری خواهد رسید.
  • پروژه ایجاد بخش داروهای ضد سرطان با هزینه ای معادل20 میلیارد تومان طبق برآورد های بودجه شرکت در 30/09/1395 به بهره برداری خواهد رسید.
  • پروژه ایجاد بخش نیمه جامدات با هزینه ای معادل 9،5 میلیارد تومان طبق برآورد های بودجه شرکت در 31/06/1395 به بهره برداری خواهد رسید.
  • پروژه تکمیلی بیو تکنولوژی با هزینه ای معادل 4،3 میلیارد تومان طبق برآورد های بودجه شرکت در 31/06/1395 به بهره برداری خواهد رسید.

پیش بینی وضعیت عملیاتی شرکت

پیش بینی صورت سودوزیان شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

شرکت در آخرین پیش بینی صورت سودو زیان خود که با احتساب افزایش سرمایه انجام شده مبلغ 944 ریال سود برای هر سهم خود پیش بینی کرده که در شش ماهه اول سال تقریبا 69 درصد بودجه خود را پوشش داده است. در ادامه اقلام مهم صورت سود وزیان را مورد بحث قرار داده وپیشبینی مربوط به آن ارائه شده است:
شرکت محصولات مختلف و متنوعی دارد و از حیث فروش ریالی و تعدادی در سال 93 در سطح کشور حدود 6،5 و 6 درصد فروش کل کشور را از آن خود کرده و گروه هلدینگ داروپخش با داشتن سهم27 درصدی از فروش رتبه اول را در بین کارخانجات تولید کننده دارو دارد. لازم به ذکر است در شش ماهه اول 94 خط تولید سرم شرکت به مشکل خورده و بدلیل اینکه فروش محصولات مختلف شرکت بصورت گروهی انجام میشود نبودن سرم در سبد محصولات شرکت فروش سایر محصولات را نیز با مشکل مواجه کرد لیکن بنظر میرسد با توجه به موقعیت شرکت در بازار دارو و مدیریت قوی آن بنظر میرسد با اتخاذ تدابیر لازم برای شش ماهه دوم شرکت بتواند فروش پیش بینی شده در بودجه را محقق کند.

پیش بینی مقدار فروش شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

پیش بینی مبلغ فروش شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

بهای تمام شده

پیش بینی بهای تمام شده شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی دارو | کارخانجات داروپخش

منبع : شرکت کارگزاری سهم آشنا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن