تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی

475
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازي سبحان انكولوژيReviewed by سایت تحلیلها on Mar 8Rating: 4.5تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازي سبحان انكولوژيتحلیل بنیادی دسانکو | داروسازي سبحان انكولوژي

تحلیل بنیادی دسانکو

تاریخچه داروسازی سبحان انکولوژی

سبحان انکولوژی اولین شرکت تولید کننده فرآورده های تزریقی ضد سرطان در خاور میانه می باشد، تجهیز و راه اندازی خط تولید پیچیده ی این شرکت نیازمند سرمایه گذاری سنگین بوده است. این عامل شرکت سبحان انکولوژی را قادر می سازد تا خود را به عنوان نخستین ارائه دهنده و تولید کننده داروهای ضد سرطان تزریقی در ایران ومنطقه معرفی نماید. این شرکت با استفاده از آخرین فناوری های موجود از نظر طراحی و ماشین آلات تاسیس گردیده و طراحی آن مطابق با استانداردهای cGMP, EMEA و WHO می باشد .
شرکت سبحان انکولوژی در شهر صنعتی رشت در شمال ایران واقع شده است. این شرکت در نوامبر 2002 تاسیس و ثبت شد و در اکتبر 2010 به بهره برداری رسید. این شرکت توسط دیگر شرکت های دارویی احاطه شده است. در ادامه تحلیل بنیادی دسانکو می پردازیم:

سرمایه وسهامداران

تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی تصویر تحلیل بنیادی دسانکو

هیئت مدیره


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی تصویر تحلیل بنیادی دسانکو

اطلاعات عرضه

تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی تصویر تحلیل بنیادی دسانکو

وضعیت تولید

ظرفیت تولید شرکت و تولید واقعی آن در جدول زیر آورده شده است:

تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی تصویر تحلیل بنیادی دسانکو

  • شرکت دارای سبد محصولی منحصر به فرد در منطقه میباشد و رقیبی ندارد همچنین با شرکتهای بین المللی تولید داروهای ضد سرطان چون روش سوئیس و سانوفی فرانسه که جزو 10 شرکت اول تولیدکننده دارو در دنیا هستند و نیز شرکتهای نیپون کایاکو ژاپن، استراژن سوئیس، سیپلا هند، گدون ریختر مجارستان و نیز بایوسین آلمان همکاری دارد .
  • شرکت در ماهها اخیر مجوز تولید 8 قلم دارو را گرفته تا تنوع داروهای تولیدی این مجموعه از 218 به 26 نوع افزایش یابد . بنا به اظهارات مدیران شرکت از 8 محصول جدید 5 محصول برای اولین بار در داخل کشور تولید میشوند که از گران ترین و پرفروش ترین داروهای ضد سرطان در دنیا میباشند.
  •  شرکت در سال 95 قصد اضافه کردن 14 محصول جدید را به سبد خود دارد که اغلب آن ها بسیار پرفروش و گران هستند و بدلیل کمبود شرکتهای تولید کننده دارو های ضد سرطان در خاورمیانه افزایش تولید و صادرات در برنامه های شرکت قرار دارد.

پیش بینی وضعیت عملیاتی

برای پیش بینی وضعیت عملیاتی شرکت مفروضات زیر مطرح است:

  • برای دوماهه باقی مانده 94 مفروضات تولید و فروش شرکت مبنی بر 40 میلیارد درآمد کارمزدی (تماما بعنوان سود تلقی میگردد ) فروش محصول و موجودی ها درنظر گرفته شده است.
  • برای سال 95 افزایش 20 درصدی تولید و فروش و تورم 12 درصد و رشد نرخ ها 5 درصد درنظر گرفته شده است.

تحلیل بنیادی دسانکو | داروسازی سبحان انکولوژی تصویر تحلیل بنیادی دسانکو

نتیجه تحلیل بنیادی دسانکو: با توجه به پتانسیل های شرکت در زمینه تولید داروهای خاص و بی رقیب بودن در تولید برخی محصولات پرفروش میتوان امیدوار بود که با برداشته شدن تحریم ها و افزایش صادرات و تولید شرکت افرایش درآمد داشته باشد از طرف دیگر تسهیل تهیه مواد اولیه که اغلب وارداتی هست نیز میتواند کاهش هزینه ها را در بر داشته باشد . با در نظر گرفتن p/E کارشناسی و با توجه به سود پیش بینی شده قیمت عرضه مابین 1500 الی 1700 ریال منطقی بنظر میرسد.

منبع: شرکت کارگزاری سهام آشنا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن