تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان

190
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحانReviewed by سایت تحلیلها on Jan 11Rating: 4.5تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحانتحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان

تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان

_ شرکت گروه دارویی سبحان در تاریخ 21 تیر ماه 1355 تحت نام سویران کمپانی )سهامی خاص(و شماره 25673 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید .

_ به موجب صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 30 خرداد 1363 نام آن ازسویران کمپانی به داروسازی سبحان )سهامی خاص( ومتعاقباٌ به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 2 آذر ماه 1381 نوع آن از )سهامی خاص( به )سهامی عام( تغییر یافت.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

_ به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 27 دی ماه 1383 ، مجدداً نام آن از شرکت دارو سازی سبحان )سهامی عام( به شرکت گروه داروئی سبحان)سهامی عام( تغییر یافت .

_ این شرکت از تاریخ 6 بهمن ماه 1381 در فهرست شرکتهای پذیرفته شده درسازمان بورس اوراق بهادار قرار گرفته است.

موضوع فعالیت های گروه

سرمایه گذاری در سهام ، سهم الشرکه ، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رأی با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهائی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد ، کنترل شرکت ، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه یابد و شرکت ، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر )اعم از ایرانی یا خارجی ( در زمینه فرآورده های داروئی )اعم از مواد اولیه یا محصول نهائی ( فعالیت کند.

معرفی شرکتهای تابعه

شرکت سبحان دارو

_ کارخانه ای که در حال حاضر بنام سبحان دارو فعالیت می کند ، در سال 1355 از وزارت صنایع و معادن وقت موافقت اصول گرفته و با نام سوئیران و با مشارکت و دانش فنی CibaGeigy( نوارتیس فعلی)طراحی و ساخته شد .

_ این کارخانه در سال 1360 راه اندازی شد و سپس در خرداد سال 1364 نام آن به شرکت داروسازی سبحان تغییر یافت . پس از تشکیل هلدینگ دارویی در شرکت سرمایه گذاری البرز بنام گروه دارویی سبحان در سال 1383 ، شرکت سبحان دارو تآسیس و در آذر ماه 1383 کارخانه ، خطوط تولید ، کلیه پروانه ها و فعالیت های شرکت داروسازی سبحان به شرکت داروسازی سبحان دارو منتقل شد .

_ محل کارخانه در زمینی به وسعت نزدیک به 100.000 مترمربع و با زیربنای بالغ بر 10.000 مترمربع در شهر صنعتی رشت واقع شده و دفتر مرکزی شرکت در تهران می باشد.

شرکت البرز دارو

_ شرکت البرز دارو در سال 1355 تحت شماره 25828 در اداره ثبت شرکتها با نام اینترنشنال پروداکتس به ثبت رسید. در سال 1358 بنام تولی فارما وبالاخره در سال 1363 بنام البرزدارو (سهامی خاص) تغییر نام داده شد. در سال 1375 نوع شرکت به سهامی عام تبدیل و در بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است .

_ تاسیس هر قسم کارخانه یا موسسه جهت ساخت و فروش هرگونه محصولات دارویی ، غذائی، شیمیایی، آرایشی و بهداشتی ، وارد کردن ماشین آلات مربوط به تولید و اصلاح یا تغییر صنعتی مواد، همچنین وارد کردن مواد اولیه خام یا نیمه ساخته و لوازم بسته بندی مورد استفاده در محصولات فوق الذکر وانجام عملیات تحقیقاتی و معاملات بازرگانی در حدود موضوع شرکت و مشارکت در شرکتهای دیگر و خرید و فروش سهام آنها.هر چند شرکت طبق اساسنامه مجاز به فعالیتهای مختلف میباشد ولی بدلیل کاملا تخصصی بودن صنعت داروسازی، از شروع فعالیت تا کنون فقط در زمینه تولید دارو در خطوط تولیدی : قرص ، سوسپانسیون، شربت و آمپول فعالیت داشته است.

شرکت ایران دارو

_ شرکت داروسازی ایران دارو یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین شرکتهای دارویی ایران می باشد.

_ این شرکت در سال 1343 با نام سیانامید کی بی سی در زمینی به مساحت 20.000 متر مربع در تهران تأسیس گردید. در سال 1361 نام شرکت به ایران دارو تغییر و نوع شرکت به سهامی عام تبدیل شدو همچنین در سال 1380 ایران دارو به عنوان سیصد و بیست و یکمین شرکت فهرست شرکتهای بورس اوراق بهادار درج گردید و در حال حاضر این شرکت جزء واحدهای تولیدی شرکت گروه دارویی سبحان می باشد.

_ ایران دارو با استفاده از فن آوری جدید و انجام تحقیقات مستمر همیشه تلاش داشته است محصولات و مراحل تولید خود را هر چه بیشتر و بهتر با استانداردهای GMP که توسط WHO وضع شده است تطبیق دهد که این استانداردها به وسیله پیشرفته ترین و دقیق ترین روشهای آزمایشگاهی مورد تایید و کنترل کامل قرار می گیرد.

شرکت کی بی سی

_ شرکت کی بی سی در اول اردیبهشت ماه 1333 تحت نام شرکت سهامی بازرگانی منشور تشکیل و در 14 اردیبهشت ماه 1333 تحت شماره 4345 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است و در تاریخ 26 دی ماه 1336 به صورت تضامنی تبدیل گردید.

_ مجددا دًر آبان 1350 شرکت از تضامنی به سهامی خاص کی بی سی تغییر یافته و اساسنامه جدید جایگزین اساسنامه قبلی گردیده است.

_ موضوع فعالیت اصلی شرکت انجام معاملات بازرگانی اعم از واردات، صادرات، خرید و فروش هرگونه کالا، ساخت دارو، تاسیس کارخانه و نظیر آنها و هرگونه معاملات مجاز می باشد.

شرکت سبحان اُنکولوژی

_ شرکت داروسازی سبحان انکولوژی )سهامی خاص( در سال 81 به نام شرکت فرآورده های شیمی درمانی سبحان )سهامی خاص( تحت شماره 193030 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است. در سال 83 به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت از فرآورده های شیمی درمانی سبحان به شیمی درمانی سبحان تغییر نام یافت و در سال 88 طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت از شیمی درمانی سبحان به داروسازی سبحان انکولوژی )سهامی خاص( تغییر یافته است.

ترکیب سهامداران و تغییرات سرمایه

سهامداران تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

پرتفوی بورسی شرکت

بهای تمام شده پرتفوی بورسی بیش از 99 میلیارد تومان بوده است و در هفته گذشته ارزش جاری این پرتفوی به 630 میلیارد تومان رسیده است.

بورسی تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

پرتفوی غیر بورسی شرکت

غیربورسی تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

نمودار پرتفوی بورسی و غیر بورسی

دو دسته تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

ترکیب پرتفوی شرکت

ترکیب تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

خالص ارزش دارایی های دسبحا

خالص تحلیل بنیادی دسبحا | گروه دارویی سبحان تصویر تحلیل بنیادی دسبحا

منبع: کارگزاری آراد ایرانیان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن