تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش

313
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیشReviewed by سایت تحلیلها on Nov 21Rating: 5.0تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیشتحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش

تحلیل بنیادی رکیش

تاریخچه شرکت کارت اعتباری ایران کیش

شرکت کارت اعتباری ایران کیش در سال 1382 تاسیس شد ودر سال 1390 وارد بازار دوم بورس اوراق بهادار شد. در حال حاضر شرکت جز واحدهای تجاری وابسته به بانک تجارت و شرکت سرمایه گذاری ایرانیان هست. زمینه فعالیت شرکت ایجاد و پشتیبانی شبکه پایانه فروش و سایر ابزارهای پرداخت و پذیرش بانک ها و صدور انواع کارتهای اعتباری و بطور کلی ارائه خدمات ب پرداخت الکترونیک به بانک ها می باشد. در ادامه به تحلیل بنیادی رکیش می پردازیم:

سرمایه وسهام داران رکیش

سرمایه شرکت 655 میلیارد ریال می باشد لازم به ذکر است شرکت قصد افزایش سرمایه 2000 میلیارد ریال را دارد. سهامداران عمده آن شرکت سرمایه گذاری ایرانیان ، سرمایه گذاری خوارزمی و بانک تجارت می باشند. سهام داران عمده شرکت در جدول زیر آمده است:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش تصویر تحلیل بنیادی رکیش

هیئت مدیره شرکت کارت اعتباری ایران کیش

اعضای هیئت مدیره شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش تصویر تحلیل بنیادی رکیش

وضعیت قیمتی سهم

نمودار قیمتی سهم به صورت زیر است:

تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش تصویر تحلیل بنیادی رکیش

سهم در یک نگاه

تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش تصویر تحلیل بنیادی رکیش

درآمدعملیاتی

عمده درآمد عملیاتی شرکت از محل : درآمد حاصل از اجاره ماهیانه پایانه های فروش به بانک ها و موسسات اعتباری، درآمد حاصل از کارمزد دریافتی بین بانکها، درآمد حاصل از کارمزد تراکنش های خرید ، پرداخت قبض و مانده گیری از طریق شاپرک می باشد. در شکل زیر تحلیل بنیادی رکیش ، ترکیب درآمدهای رکیش آمده است:

تحلیل بنیادی رکیش | کارت اعتباری ایران کیش تصویر تحلیل بنیادی رکیش

پیش بینی وضعیت عملیاتی شرکت کارت اعتباری ایران کیش

برای پیش بینی وضعیت عملیاتی شرکت مفروضات زیر در نظر گرفته شده است

  • حجم عملیات شرکت در شش ماهه اول سال 94 به اوج خود رسیذه است و از این پس شاهد رشد سریع حجم بازار و نصب نخواهیم بود.
  • تورم سال آینده 12 درصد فرض شده است و نرخ اجاره نیز با افزایش ناچیزی معادل 5 درصد افزایش پیدا کرده. همچنین کارمزدهای مربوط به تراکنش های شاپرک بدون افزایش نرخ لحاظ شده اند و فرض شده است اختلافات با بانک مرکزی بر سر نرخ تراکنش مرتفع نگردد. در صورتی که این اختلافات حل شود می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملیات شرکت داشته باشد که موضوع این تحلیل بنیادی رکیش  نیست.

 

منبع : شرکت کارگزاری سهم آشنا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن