تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

243
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسالReviewed by سایت تحلیلها on Dec 11Rating: 4.5تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسالتحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

کشاورزی و دامپروری مگسال

شرکت در آخرین پیش بینی که برای سال مالی منتهی به ٢٩/١٢/٩۴ منتشر کرده ؛ سود هر سهم خود را با سرمایه ای معادل ٣٠ میلیارد ریال به مبلغ ٣،۵۶۶ ریال اعلام نموده است.این رقم نسبت به پیش بینی قبل با ٧ درصد تعدیل منفی همراه شده است.هم چنین طی دوره شش ماهه منتهی به ٣١/۶/٩۴ حدود ۵٣ درصد این رقم پوشش داده شده است.پیش بینی تقسیم سود هر سهم برای سال ٩۴ به مبلغ ٢،٣۴٠ ریال می باشد.

از دلایل تعدیل منفی شرکت نسبت به پیش بینی قبل می توان موارد زیر را برشمرد :


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

١)افزایش ٣ درصدی بهای تمام شده و رسیدن آن به مبلغ ٣۵۶ میلیارد ریال که درنتیجه آن سود ناخالص با افت ٧ درصدی به مبلغ ١٣۶ میلیارد ریال پیش بینی شده است ؛

٢)افزایش ١٢ درصدی هزینه های مالی و رسیدن آن به مبلغ ١٠ میلیارد ریال

نکات با اهمیت

_ ترکیب فروش محصولات شرکت براساس مبلغ فروش بودجه در نمودار زیر نشان داده شده است :

ترکیب تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

_ میزان تولید پیش بینی شده درمقایسه با دوره شش ماه ابتدایی سال در نمودار زیر نشان داده شده است ؛ این پیش بینی نسبت به بودجه قبل تغییری نداشته است.مهم ترین محصول شرکت که شیر می باشد ؛ طی دوره شش ماهه با پوشش ۴٨ درصدی بودجه به میزان ١۵ هزار تن تولید شده است و نسبت به مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

پیش بینی تولید تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

_ میزان فروش نیز تغییری نسبت به بودجه قبل نداشته است.میزان فروش پیش بینی شده درمقایسه با دوره شش ماه ابتدایی سال در نمودار زیر نشان داده شده است ؛ فروش شیر با پوشش ۴٨ درصدی بودجه به میزان ١۵ هزار تن بوده که نسبت به مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

مقدار فروش تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

_ میانگین نرخ فروش محصول شیر طی دوره شش ماهه ١ درصد پایین تر از بودجه و دام ٢ درصد بالاتر از مبلغ پیش بینی شده بوده است.

_ ترکیب مواد مصرفی شرکت براساس مبلغ بودجه به شرح نمودار زیر می باشد :

مصرف مواد تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

_ ٩١ درصد بهای تمام شده در بودجه را مواد مصرفی تشکیل می دهد که ١ درصد نسبت به بودجه قبل افزایش یافته است.این افزایش به جهت رشد پیش بینی شده در میانگین نرخ مواد مصرفی می باشد.در جدول زیر مقایسه ای میان نرخ مواد مصرفی پیش بینی شده نسبت به بودجه قبل و هم چنین شش ماهه ابتدایی سال صورت گرفته است : (ارقام ریال به تن)

بهای تولید تحلیل بنیادی زمگسا | کشاورزی و دامپروری مگسال

_ حاشیه سود ناخالص نیز از میزان ٣٠ درصد در بودجه قبل به میزان ٢٨ درصد در بودجه فعلی رسیده است.طی دوره شش ماهه نیز این نسبت برابر با ٢٩ درصد بوده است.

_ فروش طی دوره شش ماهه ۵٠ درصد بودجه را محقق ساخته و با پوشش ۴٨ درصدی بهای تمام شده ؛ حاشیه سود ناخالص طی این دوره به میزان ۵٣ درصد پوشش پیدا کرده است.حاشیه سود عملیاتی نیز به میزان ۵٣ درصد محقق شده است.

نتیجه گیری

پوشش مقدار تولید و فروش شرکت براساس بودجه اعلامی طی دوره شش ماهه مناسب بوده است ؛ افزایش بهای تمام شده نیز ناشی از افزایش در نرخ مواد مصرفی بوده است.با توجه به نرخ فروش شیر در دوره شش ماهه که مشابه با بودجه در نظر گرفته شده بوده است ؛در صورت ادامه این روند رسیدن به سود برآورد شده دور از انتظار نخواهد بود.

 

منبع: کارگزاری آبان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن