تحلیل بنیادی سکارون| سهمی با P/E پایین

910
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی سکارون| سهمی با P/E پایینReviewed by پيمان باغچه سرا on May 30Rating:

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در این مطلب تصمیم داریم تا در خصوص شرکت سیمان کارون و انتخاب سهم جهت ورود به مجمع آن مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معرفی شرکت
شرکت سیمان کارون در تاریخ 05/05/1371 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده و در اوایل خرداد ماه 1379 رسما افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
موضوع فعالیت شرکت شامل تاسیس،احداث و بهره برداری از کارخانجات و معادن به منظور تولید و فروش سیمان و سایر مصالح ساختمانی و کالاهای مرتبط شامل خرید و ورود مواد،ماشین آلات و تجهیزات،لوازم یدکی و مصرفی و انجام سایر فعالیت های مجاز بازرگانی،تولیدی و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی و سرمایه گذاری در ارتباط با موضوعات فوق می باشد.
سهامداران عمده شرکت به ترتیب درصد مالکیت شخص حقیقی(24.9%)بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی(19.9%)،شخص حقیقی(9.8%) و … می باشد.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط بانک مرکزی سهم تولید صنعت سیمان حدود 5.6% از تولید ناخالص ملی بخش صنعت و معدن کشور می باشد با توجه به افزایش قابل ملاحظه در ظرفیت تولیدی سیمان کشور طی چند سال گذشته و عدم رشد تقاضای داخلی سیمان در یکی دو سال اخیر به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن،افزایش ظرفیتی قابل توجهی برای صنعت سیمان حداقل تا سال آینده پیش بینی نمی شود.
تولید و فروش شرکت
در جدول زیر برآورد تولید و فروش شرکت را برای سال های 93 و 94 مشاهده می کنید.
لازم به ذکر است شرکت صورت های مالی سال 93 را هنوز ارائه نکرده و آخرین اطلاعات موجود از مربوط به دوره 9 ماهه 93 می باشد.
برای سال 94 نیز شرکت برنامه توقف برخی از خطوط تولیدش را دارد که با توجه به این قضیه مقدار تولید برای سال 94 در این تحلیل برابر با پیش بینی خود شرکت در نظر گرفته شده است.

تولید و فروش سکارون تصویر

برآورد مبلغ فروش شرکت

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن