تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

498
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازندReviewed by سایت تحلیلها on Nov 14Rating: 5.0تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

معرفی شرکت 

مجتمع پتروشیمی شازند یکی از طرح های زیر بنایی و مهم کشور می باشد که در راستای سیاست های کلی توسعه صنایع پتروشیمی و با اهداف تامین نیاز داخلی کشور و صادرات ایجاد و به بهره برداری رسیده است .

سهامداران شرکت 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شکل تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

مقدار تولید 

نموادر تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

طبق اطلاعات جدول فوق ، بیشترین حجم تولیدی شرکت مربوط به محصولات هیدروکربور A80 ، هیدروکربورهای هیدروژنه شده و اتیلن گلایکول می باشد . تولید واقعی شرکت در سال 93 به نسیت سال 92 حدود 9 درصد افت داشته است که دلیل این امر تعمیرات اساسی کارخانه پس از 7 سال می باشد . میزان پوشش تولید شرکت در شش ماهه اول سال 94 در حدود 52 درصد بودجه می باشد . در صورت تامین نفتای مورد نیاز ، به نظر می رسد شرکت در قسمت تولیدی خود با مشکل خاصی مواجه نباشد .

تولید بودجه 94 شرکت نسبت به سال واقعی 93 به میزان 10 درصد افزایش داشته است .

مقدار فروش 

تصویر تحلیل بنیادی شاراک | پتروشیمی شازند

همان طور که در جدول فوق مشخص شده است ، میزان فروش شرکت در سال های مختلف نوسان داشته است .

نرخ فروش

007

همان طور که در جدول مشخص شده است ، از سال 90 تا 92 نرخ های فروش شرکت روند صعودی داشته است که افزایش نرخ ارز بازار آزاد و همچنین افزایش قیمت های جهانی محصولات شیمیایی یکی از مهمترین این عوامل می باشد .

نرخ های فروش فصلی شرکت 

009

نرخ های فصلی نفت 

010

مهترین طرح توسعه شرکت 

011

 

منبع : شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن