تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز

180
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی شبریز

معرفی شرکت


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت پالایش نفت تبریز در سال 1353 طراحی و پس از اتمام مراحل احداث در بهمن سال 1356 با ظرفیت اسمی 80000 بشکه در روز راه اندازی گردید .  افزایش ظرفیت تولید 110000 بشکه در سال 1371 با تلاش کارشناسان و متخصصین داخلی رقم خورده است . این شرکت هم اکنون حدود 7 درصدی از توان تصفیه نفت خام کل کشور را به خود اختصاص داده است .

سهامداران شرکت

تصویر تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز تصویر تحلیل بنیادی شبریزمقدار تولید

شکل تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز تصویر تحلیل بنیادی شبریز

مقدار فروش

نمونه ای از تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز تصویر تحلیل بنیادی شبریز

نرخ فروش

نمای تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز تصویر تحلیل بنیادی شبریز

مبلغ فروش

تحلیل بنیادی شبریز | شرکت پالایش نفت تبریز تصویر تحلیل بنیادی شبریز

اجزاء بهای تمام شده

shabriz 05 تصویر تحلیل بنیادی شبریز

طبق اطلاعات جدول فوق ، در سال 93 در حدود 98 درصد بهای تمام شده شرکت را مواد اولیه و مابقی آن را دستمزد و سربار تشکیل داده است . به منظور پیش بینی دستمزد و سربار شرکت در سال 94 ، این اقلام را نسبت به واقعی سال 93 به میزان 20 درصد رشد داده ایم . به دلیل کاهش قیمت نفت که منجر به کاهش مواد اولیه شرکت شده است ، بهای تمام شده کارشناسی شرکت نسبت به واقعی سال 93 به میزان 20 درصد کاهش داده است .

صورت سود وزیان

shabriz 06 تصویر تحلیل بنیادی شبریز

در جدول فوق ، سود هر سهم بودجه 94 شرکت 186 ریال می باشد . که شرکت در سه ماهه اول 49 ریال آن را پوشش داده است . پیش بینی کارشناسی سود هر سهم شرکت 229 ریال می باشد . سود واقعی هر سهم سال 92 و 93 شرکت با سرمایه 1942 ، میلیارد ریال به ترتیب برابر 4614 و 219 ریال بوده است . حاشیه سود ناخالص شرکت در سال 93 با افت قابل توجه 6 درصدی به 3 درصد تقلیل یافته است .

منبع : شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن