تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)

443
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)Reviewed by شقایق فرهادی پور on Sep 13Rating:

معرفی شرکت بیمه کوثر(کوثر)

شرکت بیمه کوثر از زمان آغاز به فعالیت در سال 1389 ، روند رو به رشدی را طی نموده است و در سال 93 با 46 درصد رشد در حق بیمه های دریافتی نسبت به سال 92 موفق شده است از نظر میزان حق بیمه های دریافتی رتبه پنجم شرکت ها بیمه گشور را به خود اختصاص دهد.

زمینه فعالیت شرکت بیمه کوثر(کوثر)

 • انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی وغیر زندگی مانند بیمه‌های اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی بر اساس پروانه فعالیت صادره از بیمه مرکزی
 • تحصیل پوشش بیمه‌های اتکایی از داخل یا خارج از کشور در رابطه با بیمه‌نامه‌های صادره در چهارچوب ضوابط بیمه مرکزی
 • قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی یا خارجی در حدود مقررات مربوط مشروط به رعایت ظرفیت نگهداری شرکت وضوابطی که بیمه مرکزی اعلام می‌کند
 • سرمایه‌گذاری از محل سرمایه ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی در چهارچوب ضوابط مصوب شورایعالی بیمه

عملکرد شرکت از ابتدای فعالیت

تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر تصویر تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت بیمه کوثر با سرمایه 140 میلیارد تومانی ، سود هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29 را 369 ریال پیش بینی نموده است. که در عملکرد سه ماهه موفق شده است 34 درصد آن را محقق سازد.

روند میزان حق بیمه دریافتی

تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر تصویر تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)

روند سود هر سهم

تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر تصویر تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)

پرتفوی سرمایه گذاری شرکت به صورت زیر می باشد :

تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر تصویر تحلیل بنیادی شرکت بیمه کوثر(کوثر)

نکات قابل توجه در مورد شرکت

 • در گزارش پیش بینی سال 94 میزان حق بیمه دریافتی این شرکت 900 میلیارد تومان پیش بینی شده است اما مدیر عامل شرکت معتقد است شرکت اراده و توانایی رسیدن به مبلغ 1000 میلیارد تومان حق بیمه دریافتی را دارد .
 • این شرکت طی یک مرحله افزایش سرمایه ، سرمایه خود را از 40 میلیارد تومان به 140 میلیارد تومان رسانده است و در نظر دارد تا انتهای سال 94 سرمایه خود را به 250 میلیارد تومان برساند .
 • طبق گفته مدیر عامل شرکت ، همکاری بیمه کوثر و موسسه مالی و اعتباری کوثر در راه اندازی بانک بیمه آغاز شده است.

دو سناریو برای قیمت گذاری :

 1. اگر قیمت تعادلی بیمه کوثر را عددی بین نسبت P/E بازار و صنعت در نظر بگیریم عددی حدود 210 تومان منطقی و تعادلی است که اگر در عرضه حاشیه سود حدود 15 الی 20 درصدی در نظر گرفته شود . و اگر بنا به این باشد که عرضه ای صورت بگیرد که استقبال خوبی از آن انجام شود قاعدتا عرضه در قیمت 175 الی 180 تومان منطقی و جذاب خواهد بود .
 2. قیمت تعادلی منطبق بر P/E صنعت باشد یعنی همان قیمتی که در بازار توافقی با توجه به سود حاصل شده در سال 93 در آخرین روزها معامله می شد. در این حالت قیمت تعادلی حدود 230 تومان خواهد بود و قیمت منطقی برای عرضه 190 الی 200 تومان است.

منبع : کارگزاری راهنمای سرمایه گذاران

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن