تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس(ثپردیس)

104
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس(ثپردیس)Reviewed by شقایق فرهادی پور on Sep 19Rating:

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس(ثپردیس)

شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس از شرکت های تابعه شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن می باشد که در تاریخ ٠۵/٠٢/٨۵ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شرکت ها به ثبت رسید. سپس در راستای اجرای سیاست های تعیین شده مدیریت محترم هلدینگ، ضمن تبدیل شخصیت حقوقی شرکت به سهامی عام، اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت در بازار سرمایه در تاریخ ٢٠/٠١/٩٣ نزد سازمان بورس اوراق بهادار ثبت و به عنوان نود و چهارمین نماد معاملاتی در بازار فرابورس ایران درج گردید.

فعالیت اصلی شرکت

  • طراحی و ارائه خدمات مشاوره ای، پژوهشی، فنی و مهندسی در بخش عمران و شهرسازی اعم از ساختمان های مسکونی و تجاری، اداری، فرهنگی، ورزشی، خدماتی، تهیه زمین جهت ایجاد واحدهای ساختمانی از قبیل احداث شهر، شهرک و هر نوع ابنیه در زمینه های فوق الذکر.
  •  همچنین تهیه، تولید، توزیع، خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه ماشین آلات و تجهیزات و قطعت و مصالح ساختمانی و … از فعالیت های جانبی شرکت می باشد.
  • صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور و عقد هر نوع قرارداد و توافق نامه و تفاهم نامه بین المللی جهت انجام فعالیت های ساختمانی و ایجاد و توسعه و تکمیل پروژه ها و طرح های عمرانی و شهرسازی در زمینه های فوق الذکر

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در هنگام تاسیس مبلغ ١٠ میلیون ریال شامل ١٠،٠٠٠ سهم ١٠٠٠ ریالی با نام بوده و طی دو مرحله افزایش سرمایه داشته است. با آخرین افزایش سرمایه در حال حاضر سرمایه شرکت مبلغ ٣٠٠ میلیارد ریال شامل ٣٠٠ میلیون سهم ١٠٠٠ ریالی می باشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس

همچنین اسامی و ترکیب سهامداران شرکت به شرح زیر می باشد :

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس

پروژه های شرکت

شرکت ها و بنگاه های اقتصادی تک محصولی در بازار کسب و کار محکوم به فنا هستند یا به تعبیری دیگر شرکت هایی که نتوانند از ظرفیت های بالقوه خود در کسب سهم بازار تلاش نمایند عمر کوتاهی نسبت به شرکت های چند بعدی خواهند داشت. لذا تعریف پروژه های جدید و بهره گیری از فرمول مکمل در تولید، از جمله مواردی است که شرکت را به وادی تنوع در روش های اجرا راهنمایی می نماید. شرکت به منظور چابک سازی سازمان در فعالیت ها و تمرکز زدایی و کاهش تصدی گری امور از روش های مختلفی در مدیریت ساخت و تولید سبد پروژه های خود بهره می جوید. تا بدین ترتیب با تنوع بخشی شیوه های مختلف اجرای پروژه ها، قابلیت تحقق اهداف استراتژیک در دستیابی به سطح بالای ساخت و نیز تعدد پروژه و گسترش حوزه فعالیت محقق گردد. در این راستا انعقاد انواع قراردادهای مشارکت، سرمایه گذاری، پیمان مدیریت، پیمانکاری و … طی ساخت های مختلف با رشد قابل ملاحظه ای مواجه بوده که ذیلا به برخی اقدامات انجام شده در این خصوص اشاره می گردد:

حدود ٨٢ میلیارد تومان از عواید شرکت، حاصل واگذاری واحدهای احداثی و خریداری شده می باشد و حدود ١١ میلیارد تومان آن هم از عواید متعلق به فعالیت های پیمانکاری مباشرتی می باشد.

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس

وضعیت فعلی شرکت

میزان دارایی شرکت در ٩ ماهه منتهی به ٣١/٠٣/٩۴ حدود ٢،۴١۵ میلیارد ریال می باشد که ٢،٣١١ میلیارد ریال آن مربوط به دارایی های جاری می باشد. موجودی نقد شرکت با کاهش ۴۴ درصدی نسبت به سال مالی قبل به ١۶ میلیارد ریال رسیده است. این کاهش مربوط به افزایش میزان هزینه ها در پروژه های پیمانکاری بوده است. حصه جاری حساب ها و اسناد دریافتنی تجاری شرکت با رشد ۴١ درصدی نسبت به سال قبل به ٨٧٨ میلیارد ریال رسیده است که موجب بهبود وضعیت شرکت خواهد شد. موجودی مواد و کالا هم که بخش عمده دارایی های جاری شرکت را تشکیل می دهد با کاهشی ٩ درصدی به ١،١٨٧ میلیارد ریال رسیده است.

حساب ها و اسناد پرداختنی تجاری که حدود ٣٠ درصد از بدهی های جاری را تشکیل می دهد با رشدی ٢۴ درصدی نسبت به سال قبل به مبلغ ۵٠٧ میلیارد ریال در ٩ ماهه منتهی به خرداد ٩۴ رسیده است. حصه جاری تسهیلات مالی دریافتی هم با افزایش ١۴۶ درصدی به ٣٩۶ میلیارد ریال رسیده است. سود سهام پیشنهادی و پرداختنی هم در ٩ ماهه مبلغ ۵٢٩ میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال مالی قبل ٩۶ درصد افزایش را نشان می دهد. البته قابل ذکر است که شرکت توانسته تسهیلات بلند مدت ١٧٠ میلیارد ریالی را در ٩ ماهه تسویه کند.

فروش شرکت در ٩ ماهه منتهی به خرداد ٩۴ حدود ۴٩٨ میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی ٢۴ درصدی را تجربه کرده است و حدود ۵٨ درصد بودجه ٩۴ را پوشش داده است. بهای تمام شده کالای فروش رفته هم با کاهش ٧ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ٢۶٣ میلیارد ریال رسیده است که حدود ۶۴ درصد بودجه را پوشش داده است. بنابراین سود ناخالص شرکت هم با رشدی ١٠١ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ٢٣۵ میلیارد ریال رسیده است. حاشیه سود ناخالص شرکت در ٩ ماهه ۴٧ درصد بوده است در صورتی که در بودجه ٩۴ حدود ۵٢ درصد در نظر گرفته شده است.

هزینه های عمومی، اداری به مبلغ ١۶ میلیارد ریال می باشد که ٣٢ درصد بودجه را پوشش داده است.  بنا به موارد ذکر شده سود عملیاتی شرکت با افزایشی ١۶١ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به مبلغ ٢١٧ میلیارد ریال رسیده است که حدود ۵۵ درصد بودجه را پوشش داده است. نهایتا سود خالص شرکت هم با رشدی ٢٠٧ درصدی نسبت به سه ماهه ٩٣ به مبلغ ١۵۵ میلیارد ریال رسیده است که تقریبا ۵٠ درصد بودجه ٩۴ را محقق کرده است.

سود هر سهم هم با سرمایه ای بالغ بر ٣٠٠ میلیارد ریال در بودجه ٩۴ مبلغ ١،٠٢٧ ریال برآورد شده است که در ٩ ماهه شرکت توانسته است ۵١٧ ریال آن را پوشش دهد. البته با توجه به شفاف سازی اخیر، شرکت در دو ماهه تیر و مرداد نسبت به واگذاری و عقد قرارداد تعداد ٢٩ واحد به متراژ ١،٨١٣ متر مربع و به مبلغ ١٠١ میلیارد ریال نموده که تعداد ١۶ واحد آن تجاری بوده و به علت مشارکتی بودن از حاشیه سود بالایی برخوردار است. بنابراین با توجه به عملکرد ١١ ماهه شرکت و پیش بینی پایان سال مالی، سود هر سهم سال مالی ٩۴ مبلغ ١،٠٢۶ ریال می باشد که ٩٩ درصد ان پوشش داده شده است .

ترازنامه شرکت

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس

صورت سود و زیان

تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس

 منبع : شرکت کارگزاری آبان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن