تحلیل بنیادی شرکت صنایع آذر آب ( فاذر)

587
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شرکت صنایع آذر آب ( فاذر)Reviewed by فاطمه میرآب on Sep 12Rating:

معرفی شرکت صنایع آذر آب (فاذر)

شرکت صنایع آذر آب ( سهامی عام ) در سال 1366 به صورت سهامی خاص تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی اراک به ثبت رسید.

فعالیت اصلی شرکت عبارت است از :

  • پیمانکاری عمومی و مدیریت پیمان در قالب مهندسی
  • بازرگانی و فعالیت اجرایی ساختمان
  • طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش و بهره برداری پروژه های حوزه انرژی اعم از نیروگاهی ، نفت ، پتروشیمی و گاز ، احداث کارخانجات سیمان ، قند ، فولاد و نظایر آن و…

خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت صنایع آذرآب یکی از بزرگترین شرکتهای پیمانکاری عمومی  GC  در ایران است که زمینه اصلی فعالیت های شرکت ساخت پروژه های نیروگاهی، پالایشگاهی و سیمان است .این شرکت جزء پیشروان ساخت نیروگاه های برق و تجهیزات پالایشگاهی در خاور میانه است و تامین کننده تجهیزات پروژه های پتروشیمی ، پالایشگاههای نفت و گاز و سازنده بخش های مختلف کارخانجات سیمان و نیرو گاه های برق برای بخش دولتی و خصوصی بوده است.

شرکت های زیر مجموعه فاذر

شرکت صنایع آذر آب

شرکت صنایع آذر آب

سرمایه و ترکیب سهام

شرکت صنایع آذر آب

صورت سود وزیان پیش بینی شده شرکت برای 5 سال پیش رو 

شرکت صنایع آذر آب

صورت سود و زیان شرکت با توجه به عملکرد سه ماهه

شرکت صنایع آذر آب

با توجه به اینکه شرکت صنایع آذر آب یک شرکت پیمانکاری است لذا برآورد درآمد ها و هزینه های آن با پیچیدگی های خاص خود را دارد به همین دلیل در برآورد کارشناسی به این مورد دقت شده است که درآمد های شرکت در سه ماهه نخست سال چند درصد درآمدهای کل سال می باشدیا به عبارتی چند درصد درآمد های شرکت از سال 90 تا کنون در سه ماهه اول کسب شده است ؛ میانگین درصد مزبور در سال های اخیر را با توجه به عملکرد سه ماهه شرکت در سال 1394 ملاک عمل قرار داده و برآورد نمودهایم که درآمد حاصل از فعالیت سه ماهه شرکت در حدود 10 درصد کل درآمد های سال جاری باشد . بهای تمام شده را نیز 19 درصد فروش در نظر گرفتیم . براورد هزینه عمومی و فروش با توجه به نسبت آن به فروش در بودجه برآورد شده است . نرخ مالیات 30 درصد در نظر گرفته شده و مابقی اقلام همانند پیش بینی شرکت در نظر گرفته شده است.

ارزشیابی قیمت سهام شرکت صنابع آذر آب ( فاذر)

برای برآورد قیمت هر سهم شرکت صنایع آذر آب ، دو دیدگاه متفاوت سهامداری را در نظر میگیریم . یک دیدگاه نگهداری سهام تا پایان سال 1394 و یک دیدگاه نگهداری سهام تا پایان سال 1398 با توجه به پیش بینی سود شرکت است.

برآورد قیمت سهم با فرض نگهداری تا پایان 94

شرکت صنایع آذر آببرآورد قیمت با فرض نگهداری تا پایان سال 1398 و دریافت تمام سود نقدی در طی این دوره

شرکت صنایع آذر آب

منبع : شرکت کارگزاری دنیای خبره

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن