تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگاد

37
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگادReviewed by سایت تحلیلها on Dec 27Rating: 5.0تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگادتحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگاد

تحلیل بنیادی شپاس

تحلیل حاضر بررسی بنیادی شرکت نفت پاسارگاد با هدف دستیابی به روند سود آوری این شرکت در سال های مالی 95 و 96 می باشد.

این تحلیل، سود آوری سال 95 و 96 این شرکت را بر اساس عملکرد و پیش بینی سود سال 95 و با در نظر گرفتن فاکتورهای اصلی آن شامل بودجه منتشر شده توسط شرکت، کارشناسی دقیق مقدار و نرخ فروش، روند قیمت محصولات در بورس کالا و نرخ ارز،هزینه و بهای تمام شده تولید بررسی می کند.

تاریخچه فعالیت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در سال 1381 هیأت وزیران واگذاری کارخانه های قیرسازی متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‏ های نفتی ایران را مورد تصویب قرار داد. بر این اساس کارخانجات قیرسازی متعلق به شرکت های پالایشی واقع در پالایشگاه‏های تهران، شازند اراک، آبادان، تبریز، شیراز و بندرعباس به سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری واگذار گردید. در اجرای این تصمیم‏نامه، سازمان‏های مذکور متفقاً شرکت نفت پاسارگاد را با هدف اداره و بهره ‏برداری از شش واحد قیرسازی پالایشگاههای فوق الذکر تاسیس نموده و این شرکت در تاریخ هجدهم تیرماه 1382 به عنوان شریک تجاری پالایشگاههای ایران در اداره ثبت شرکت‏ها و مالکیتهای صنعتی تهران به ثبت رسید.

نوع شرکت

شخصیت حقوقی شرکت در حال حاضر به صورت سهامی عام بوده و از اسفندماه سال1391، سهام آن در فرابورس عرضه گردیده است.

نوع فعالیت و ترکیب سهام داران 

تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگاد

معرفی محصولات شرکت

 قیرهای عملکردی (PG)

قیرهای دسته بندی شده بر اساس کارآیی بسته به نوع شرایط جوی و دمایی که شاید در آن بکاربرده شوند انتخاب می شوند.

قیرهای نفوذی

قیرهای درجه نفوذی بر اساس نتایج آزمونهای درجه نفوذ و نقطه نرمی دسته بندی می شوند. رده بندی فقط بر اساس محدوده نفوذ می باشد، برای مثال، قیر 60/40 درجه نفوذی بین 40 تا 60 و نقطه نرمی بین 48 تا 56 درجه سانتیگراد دارد.

بخش عمده قیرهای نفوذی در راهسازی مصرف می شوند. در دو دهه آخر قرن بیستم در اغلب پروژه های راهسازی تمایل بیشتری به استفاده از قیرهای سفت به دلیل تولید آسفالتهای با خواص بالاتر در مقایسه با قیرهای نرم بوجود آمده است.

قیرهای امولسیون

امولسیونهای قیر در راهسازی در مواردی مانند تهیه آسفالت سرد، آسفالت سطحی، تک کت، اسلاری کت و غیره مصرف داشته و علاوه بر آن کاربردهایی مانند استفاده بعنوان مالچ در تثبیت شنهای روان، پوششهای حفاظتی مخازن و عایق کاری بام دارند.

قیرهای محلول

قیرهای محلول از اختلاط قیرهای با درجه نفوذ 100/70 یا 220/160 با نفت سفید تا رسیدن به یک گرانروی مشخص بدست می آیند. قیرهای محلول با زمان جریان (بر حسب ثانیه) با استفاده از ویسکومتر استاندارد قیر (STV) نامگذاری و دسته بندی می شوند. سه رده قیر محلول 50، 100 و 200 ثانیه در دسترس هستند. بخش عمده قیرهای محلول در آسفالت سطحی استفاده می شود و مقدار زیادی از آنها نیز در آسفالتهای استاندارد و متفرقه استفاده می شود.

قیرهای اصلاح شده با پلیمر

در راه های مختلف جهان آسفالتهای معمولی کارآیی مناسبی دارند و هر ساله درخواست برای آنها بیشتر و بیشتر می شود. رشد دایمی تعداد وسایل نقلیه سنگین و فزایش بار محوری آنها هزینه داشته و همانطور که انتظار می رود این روند در آینده همچنان ادامه خواهد داشت. برای کمک به مهندسین راهسازی برای غلبه بر این مشکل، امروزه گستره وسیعی از آسفالتهای ساخته شده از قیرهای پلیمری و قیرهای پلیمری زیادی برای تهیه آسفالت وجود دارند که کارآیی آنها در آزمونهای میدانی به اثبات رسیده است.

قیرهای VG

گرانروی، بیش از دو مشخصه متداول دیگر می تواند معرف خواص قیر باشد. از این رو طبقه بندی جدیدی بر اساس گرانروی ارائه و از کد  AC – 25  تا  AC – 40 برای دسته بندی خواص قیری استفاده می شود

کارشناسی درآمد هر سهم در سال 95 و سال 96

مفروضات هر یک از سناریوهای کارشناسی شده در جدول پایانی ذکر گردیده است که لازم است به آن توجه شود.

تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگاد تحلیل بنیادی شپاس | نفت پاسارگاد

منبع: شرکت کارگزاری سهام بارز
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن