تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

277
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شگل | گلتاشReviewed by سایت تحلیلها on Nov 2Rating: 5.0تحلیل بنیادی شگل | گلتاشتحلیل بنیادی شگل | گلتاش

تحلیل بنیادی شگل

معرفی شرکت گلتاش

شرکت گلتاش درتاریخ 10 مردادماه 1361 بنام شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش به صورت با مسوولیت محدود تاسیس و طی شماره 3601 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی استان اصفهان به ثبت رسیده است . براساس مصوبه مجامع عمومی فوق العاده مورخ 24/07/1361 و 20/10/1378، نوع شرکت ابتدا به “سهامی خاص” و سپس به “سهامی عام” تبدیل گردیده و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 20/10/1378 نام شرکت به شرکت گلتاش تغییر یافته است . درحال حاضر شرکت گلتاش(سهامی عام ) جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر( سهامی خاص) می باشد. شرکت در تاریخ 02/04/1380 در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

محصولات تولیدی شرکت گلتاش شامل چهار گروه شامپو(با برندهای شبنم،، سیو و ارکید)خمیردندان(با برندهای پونه ، نسیم ، دنتامکس و ارکید) صابون (با برندهای گلنار و آرومکس) مایع دستشویی(با برندهای سیو ، آرومکس و ارکید)وبرخی از مواد اولیه ضروری و استراتژیک مورد نیاز در تولید محصولات می باشد. گلتاش با تولید بیش از 40000 تن محصول شوینده و بهداشتی جزء بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده محصولات بهداشتی و شوینده در سطح کشور است.

شرکت گلتاش در یک نگاه

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

سهام داران عمده شرکت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با 84 درصد و شرکت سرمایه گذاری سپه با 4 درصد به ترتیب بیشترین سهم از مجموع 200 میلیون سهام شرکت را در اختیار دارند. در ادامه به تحلیل بنیادی شگل می پردازیم.

روند تغییرات سهم شگل

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

همانگونه که در تصویر بالا نمایان است قیمت سهام شرکت طی یکسال گذشته با کاهش زیادی روبرو بوده و از قیمت 1150 تومان به 780 تومان رسیده است (معادل 32 درصد کاهش ارزش). این برآورد بر اساس تعدیل قیمت با سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب آورده محاسبه شده است.

وضعیت تولید و فروش شرکت

مقدار تولید

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

مقدار فروش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

نرخ فروش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

مبلغ فروش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

نمودار تولید فصلی در سال گذشته و نیز تولید سه ماهه های سال جاری در نمودار زیر به تصویر کشیده شده است. همانگونه که نمایان است شرکت در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به 6 ماه ابتدایی میزان تولید خود را به طور چشمگیر افزایش داده است. البته افزایش میزان تولید در 3 ماهه سوم هر سال مرسوم بوده اما برای سال 94 این افزایش با شیب تندی همراه بوده است.

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

بهای تمام شده کالای فروش رفته

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

هزینه سربار و دستمزد برای سال 94 با 15 درصد رشد نسبت به سال 93 در نظر گرفته شده است.

صورت سود و زیان شرکت گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

هزینه های عمومی، اداری و تشکیلاتی 15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده شده است.

نتیجه گیری تحلیل بنیادی شگل

جدول بالا صورت های مالی چند سال اخیر شرکت را به تصویر کشیده است. همانطور که مشاهده می شود میزان فروش شرکت در سال 93 نسبت به سال 94 با کاهش مواجه بوده است که دلیل اصلی آن تولید کمتر در 6 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته است که به تبع آن فروش شرکت کاهش یافته است. همچنین بهای تمام شده کالای فروش رفته نسبت به سال گذشته بدلیل همین کاهش تولید، کاهش یافته است. موارد ذکر شده موجب شد تا کاهش 11درصدی سود سال 94 نسبت به 93 و نیز تعدیل منفی 3 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی سود هر سهم سال جاری، چندان دور از ذهن نباشد. با در نظر گرفتن P/E متوسط 4 تا 4.5 برای این گروه و نیز سود 198 تومانی برای هر سهم، قیمت سهم در بازه 792 تا 891 تومان منطقی به نظر می رسد. لازم به ذکر است ارزش دفتری هر سهم 3922ریال و نسبت قیمت به ارزش دفتری برابر با 2.03 می باشد.

 

منبع : شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن