تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

319
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی شگل | گلتاشReviewed by سایت تحلیلها on Nov 30Rating: 5.0تحلیل بنیادی شگل | گلتاشتحلیل بنیادی شگل | گلتاش

تحلیل بنیادی شگل

تاریخچه شرکت گلتاش

شرکت گلتاش درتاریخ 10 مردادماه 1361 بنام شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش به صورت با مسوولیت محدود تاسیس و طی شماره 3601 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی استان اصفهان به ثبت رسیده است . براساس مصوبه مجامع عمومی فوق العاده مورخ 24/07/1361 و 20/10/1378 نوع شرکت ابتدا به “سهامی خاص” و سپس به “سهامی عام” تبدیل گردیده و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 20/10/1378 نام شرکت به شرکت گلتاش تغییر یافته است. درحال حاضر شرکت گلتاش )سهامی عام ( جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر ) سهامی خاص ( می باشد. شرکت در تاریخ 02/04/1380 در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است .در ادامه به تحلیل بنیادی شگل می پردازیم.
محصولات تولیدی شرکت گلتاش شامل چهار گروه شامپو(با برندهای شبنم،، سیو و ارکید)خمیردندان(با برندهای پونه ، نسیم ، دنتامکس و ارکید) صابون (با برندهای گلنار و آرومکس) مایع دستشویی(با برندهای سیو ، آرومکس و ارکید)وبرخی از مواد اولیه ضروری و استراتژیک مورد نیاز در تولید محصولات می باشد. گلتاش با تولید بیش از 40000 تن محصول شوینده و بهداشتی جزء بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده محصولات بهداشتی و شوینده در سطح کشور است.
از دیگر شرکت های هم گروه گلتاش در شرکت مدیریت صنعت شوینده
شرکت پاکسان
ساینا
مروارید هامون
آلی شیمی
پاکسان تاشکند
پاکسان ایروان
به پخش)(سهامی عام)
به پخش داروی بهشهر(سهامی خاص)
زرین پخش( سهامی خاص)

روند افزایش سرمایه شرکت

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ سی میلیون ریال بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ 90 میلیارد ریال )شامل تعداد 90 میلیون سهم به ارزش اسمی هر سهم هزار ریال ) در پایان سال مالی منتهی به 30/09/1392  افزایش یافته است.همچنین افزایش سرمایه شرکت از 90 میلیون سهم به 200 میلیون سهم بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 24 بهمن ماه بوده است که افزایش سرمایه فوق تا قبل از برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام سال منتهی به 30 آذرماه 1393 به ثبت رسیده است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

ترکیب سهامدارن گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

روند سودآوری سهام شرکت گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

شرکت در چند سال گذشته همواره به طور متوسط سیاست تقسیم سود 75 درصدی را در دستور کار خود داشته است

ظرفیت تولیدی شرکت

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

پیش بینی تولید

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

با توجه به عملکرد تولید شرکت در 9 ماهه سال 94 تولید محصولات شرکت طبق جدول فوق برآورد گردیده است . همچنین شرکت برای سال مالی 95 حدود 53.5 هزار تن انواع محصولات را در نظر گرفته است که خوش بینانه به نظر میرسد. در برآورد کارشناسی سال 95 سطح تولید 45352 تن انواع محصولات در نظر گرفته شده است.

پیش بینی فروش شرکت

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

با توجه به وضعیت فروش شرکت در 9 ماهه نخست و مقایسه آن با سال مالی قبل، سطح فروش شرکت در سال جاری 38.362 تن انواع محصول در نظر گرفته شده است که نسبت به بودجه شرکت در سطح پایین تری قرار میگیرد . همچنین شرکت برای سال مالی آینده خود 48.677 تن انواع محصول در نظر گرفته است که در برآورد کارشناسی با توجه به شرایط رکودی و عملکرد شرکت در سالیان گذشته 42.052 تن در نظر گرفته شده است.

نرخ فروش محصولات

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

نرخ فروش محصولات شرکت برای سال 94 مانند فروش 9 ماهه94  لحا شده است . همچنین نرخ های فروش شرکت برای سال 95 با رشد 5 درصدی نسبت به سال 94 در نظر گرفته شده است.

برآورد فروش کل شرکت

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

همانطور که جدول فروش کل شرکت نشان میدهد، فروش شرکت برای سال مالی 94 حدود 178 میلیارد تومان و سال مالی 95 نیز 207 میلیارد تومان برآورد گردیده است، که در هر دو سال مالی 94 و 95 فروش ها در سطوح پایینتر از بودجه شرکت قرار دارند.

بهای تمام شده کالای فروش رفته

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

در ترکیب بهای تمام شده شرکت مهمترین بخش مربوط به مواد مستقیم مصرفی میباشد. دستمزد مستقیم و سربار تولید با توجه به تغییرات سطح تولید و افزایش سطح عمومی دستمزد ها برآورد شده اند.

برآورد صورت سود و زیان گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

همانطور که جدول سود و زیان برآوردی تحلیل بنیادی شگل نشان میدهد. سود گلتاش برای سالهای 94 و 95 به ترتیب 1946 ریال و 2283 ریال برآورد شده است . با توجه به قیمت 910 تومان سهم در تاریخ مورد گزارش و در پیش بودن مجمع عادی تقسیم سود سال مالی 94 و همچنین سیاست تقسیم سود حداقل 70 درصد در سالیان گذشته نسبت p/e کارشناسی سهم در محدوده 3.4 قرار میگیردکه میتواند با دید سرمایه گذاری میان مدت مورد توجه قرار بگیرد.

منبع : کارگزاری خبرگان سهام
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن