تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

182
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی شگل

تاریخچه

شرکت گلتاش درتاریخ 10 مردادماه 1361 بنام شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش به صورت با مسوولیت محدود تاسیس و طی شماره 3601 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی استان اصفهان به ثبت رسیده است . براساس مصوبه مجامع عمومی فوق العاده مورخ 24/07/1361 و 20/10/1387، نوع شرکت ابتدا به «سهامی خاص» و سپس به «سهامی عام» تبدیل گردیده و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 20/10/1378 نام شرکت به شرکت گلتاش تغییر یافته است. درحال حاضر شرکت گلتاش )سهامی عام ( جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر ) سهامی خاص ( می باشد. شرکت در سال 1381 در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت طبق مفاد ماده 4 اساسنامه در اصفهان شهرک صنعتی مبارکه  خیابان هفتم می باشد .
محصولات تولیدی شرکت گلتاش شامل چهار گروه شامپو)با برندهای شبنم،، سیو و ارکید(خمیردندان)با برندهای پونه ، نسیم ، دنتامکس و ارکید(صابون)با برندهای گلنار و آرومکس( مایع دستشویی)با برندهای سیو ، آرومکس و ارکید(وبرخی از مواد اولیه ضروری و استراتژیک مورد نیاز در تولید محصولات می باشد. گلتاش با تولید بیش از 20000 تن محصول شوینده و بهداشتی جزء بزرگترین شرکتهای تولیدکننده محصولات بهداشتی و شوینده در سطح کشور است.

سرمایه و سهامداران

سرمایه شرکت دربدو تاسیس مبلغ سی میلیون ریال بوده که طی چند مرحله به مبلغ200 میلیارد ریال افزایش یافته است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سهامداران عمده شرکت به شرح زیر است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

وضعیت سهم در یک نگاه

درجدول زیر وضعیت گلتاش در بازار سهام آورده شده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

طرح توسعه

شرکت در سالپ1392  مجوز طرح توسعه را با برآورد سرمایه گذاری 135 میلیارد ریال برای تولید ادوات بسته بندی مورد نیاز محصولات . تولید برخی از مواد اولیه مورد نیاز ، بهینه سازی خطوط تولید ، ایجاد ظرفیتهای لازم و تولید محصولات آرایشی از سازمان صنعت ، معدن و تجارت اخذ نموده . با توجه به برنامه زمانبندی طرح فوق پروژه های مربوطه به مرور از سال 1392 تا پایان سال 1394 اجرا و به بهره برداری می رسند که در این صورت ضمن افزایش بهره وری ، توان رقابتی شرکت نیز افزایش یافته و گروه محصولات بهداشتی نیز به تولید شرکت اضافه خواهد شد.

طرح های توسعه شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

پیش بینی وضعیت عملیاتی

پیش بینی صورت سود و زیان شرکت در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

شرکت در نه ماهه سال 1394 از نظر فروش مقداری توانسته62  درصد بودجه پش بینی شده را محقق کند، و سود1،381 ریالی از سود2،014 ریالی بودجه خودرا پوشش دهد.

فروش

شرکت گلتاش در سال 93 در گروه های محصولی شامپو ، خمیردندان ، مایع دستشویی و صابون به ترتیب در رده 4،1،4 و1 قرار دارد ) رتبه صابون مربوط به دو شرکت پاکسان و گلتاش می باشد که 25 درصد در گلتاش تولید می گردد . و در بازار داخلی در محصول شامپو، صابون ، خمیردندان و مایع دستشویی به ترتیب 17،12، 25و7 درصد سهم بازار را دارد. 42درصد درآمد فروش شرکت را گروه شامپو تشکیل میدهد و پس از آن گروه صابون با29 درصد قرار دارد، همانطور که دیده میشود شرکت در 9 ماهه 1394 نتوانسته بودجه خود را بخوبی پوشش دهد.

در جداول زیر فروش مقداری و ریالی گلتاش آورده شده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

بهای تمام شده

حدود 94 درصد بهای تمام شده کالای فروش رفته مواد مستقیم مصرفی میباشد، لازم به ذکر است 64 درصد مواد اولیه مصرفی از خارج از کشور وارد میشود و 36 درصد مابقی داخل کشور تامین میگردد و از این حیث سود شرکت در معرض ریسک نوسانات نرخ ارز میباشد. ادوات بسته بندی حدود 33 درصد و سورفکنانت ها28 درصد هزینه مواد مستقیم مصرفی را در برمیگیرد.

در جداول زیر پیش بینی بهای تمام شده و مقدار و مبلغ مصرف مواد اولیه آورده شده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

پیش بینی مقدار مصرف مواد اولیه در جدول زیر آورده شده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

پیش بینی مبلغ مصرف مواد اولیه در جدول زیر آورده شده است:

تحلیل بنیادی شگل | گلتاش

منبع : شرکت کارگزاری سهم آشنا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن