تحلیل بنیادی غاذر|احتمال تعدیل سود حتی در سناریو بدبینانه

842
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی غاذر|احتمال تعدیل سود حتی در سناریو بدبینانهReviewed by پيمان باغچه سرا on Jun 12Rating:

 با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در ادامه به بررسی بنیادی شرکت غاذر خواهیم پرداخت که مشاهده خواهید نمود که پتانسیل تعدیل سودآوری در سهم بالا خواهد بود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

معرفی شرکت
شرکت کشت و صنعت پیاذر در سال 1348 با هدف تولید محصولات خشک از محصولات کشاورزی منطقه(سیب زمینی،پیاز و سبزی) تاسیس گردید و در اداره ثبت شرکت ای اسکو به ثبت رسید و در مرداد 1351 با اخذ مجوز از وزارت اقتصاد مورد بهره برداری قرار گرفت.در سال 1383 شرکت کشت و صنعت پیاذر پس از انطباق ساختار مالی و تولیدی خود با سازمان بورس اوراق بهادار توانست به عنوان چهارصد و دومین شرکت پذیرفته شده در بورس،سهام خود را ارائه نماید.
عمده محصولات شرکت عبارتند از:انواع سبزیجات(خشک،قورمه،آش،شوید،نعناع،چاشنی ماست و خیار)،ودر آرد سوخاری،پودر کتلت،پودر کیک،پروتئین سویا،جو و …. می باشد.سهم فروش محصولات مختلف این شرکت از بازار داخلی در 2 سال کذشته حدود 50% بوده است.
سهامداران عمده شرکت به ترتیب درصد مالکیت عبارتند از:سهامداران حقیقی بالای 1 درصد(32.75%)،شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان(19.34%)،شرکت عمران جلفا(13.29%)سازمان همیاری شهرداری های تابعه آذزبایجان(7.25%) و ….
این شرکت در سال 1393 از لحاظ کیفیت افشاء اطلاعات بر اساس ارزیابی سازمان بورس اوراق بهادار رتبه 56 را در میان سایر شرکت های بورسی کسب کرده است.
تولید و فروش شرکت
در جدول زیر مقدار تولید شرکت در 3 سال گذشته و همچنین مقدار تولید پیش بینی شده توسط شرکت برای سال مالی 94 را مشاهده می نمایید:

مقدار تولید غاذز
در سال 91 بخش توزیع مویرگی شرکت شروع به فعالیت نمود و در خرداد 93 همکاری خود را با شرکت بخش البرز قطع کرد و خود اقدام به فروش مویرگی محصولاتش نمود که این کار باعث افزایش سطح پوشش محصولات و همچنین کتهش بهای تمام شده گردیده است. در جدول زیر نیز مقدار فروش برآوردی شرکت برای سال مالی 94 قابل مشاهده است.این مقادیر با توجه به عملکرد شرکت در سنوات گذشته و همچنین مقدار تولید بودجه شده توسط شرکت برآورد شده است.

مقدار فزوش غاذر
برآورد مبلغ فروش شرکت
در شکل زیر ترکیب ریالی فروش محصولات شرکت در سال مالی گذشته نمایش داده شده است.همانطور که مشاهده می نمایید دو محصول اصلی شرکت بیش از 60% ارزش فروش محصولات شرکت را تشکیل می دهند.

ترکیب فروش غاذر

در جدول زیر نیز مبلغ فروش شرکت برای سال مالی 94 در 3 حالت مختلف برآورد شده است.برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن