تحلیل بنیادی غفارس | شیر پاستوریزه پگاه فارس

362
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی غفارس | شیر پاستوریزه پگاه فارسReviewed by فاطمه میرآب on Oct 2Rating:

معرفی شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس

این شرکت در سال 1342با نام «کارخانه شیر پاستوریزه شیراز» با ظرفیت 15 تن تاسیس و به منظور تأمین پروتئین حیوانی مورد نیاز شهروندان و استفاده کلان از شیر خشک وارداتی و تولید شیربازساخته جهت مصرف دانش آموزان در سال 1346 به بهره‌برداری رسید. کارخانه در سال1359 با کارخانه شیر زرقان که در سال 1353 تاسیس شده بود، ادغام و تحت عنوان«کارخانه شیر منطقه ای فارس» شروع به فعالیت کرد. مساحت این کارخانه 14 هکتار میباشد و در 32 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است و با ظرفیت اولیه 150 تن، یکی ازکارخانه های بزرگ تحت پوشش شرکت صنایع شیر ایران بوده که به مرور با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ماشین آلات، در حال حاضر با ظرفیت اسمی 450 تن تولید محصولات خود را در بسته بندی های جدید و بهداشتی با نام تجاری «شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس» به بازار عرضه می نماید.

شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس یکی از شرکتهای بزرگ تحت پوشش شرکت صنایع شیر ایران می باشد که با بیش از نیم قرن تجربه در تولید و فرآوری شیر و سایر فرآورده های شیری ، با استفاده از دستگاههای مدرن و پیشرفته دنیا یکی از بزرگترین صنایع لبنی جنوب کشور محسوب می گردد. تولیدات این شرکت شامل انواع فرآورده های شیری از جمله شیرهای پاستوریزه ، استریل و طعم دار ، انواع ماست ، دوغ با طعم ها و بسته بندی های متفاوت ، پنیر ایرانی لیوانی و پاکتی ، کره قالبی ، کشک پاستوریزه ، خامه استریل و … می باشد.

سهامداران شرکت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی غفارس | شیر پاستوریزه پگاه فارس

میزان صادرات محصولات شرکت در سال های 91، 92 و 93

تحلیل بنیادی غفارس | شیر پاستوریزه پگاه فارس

جدول فوق بیانگر این است که شرکت از سال 91 تا 93 صادرات خود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده، به طوریکه در مجموع میزان افزایش صادرات در سال 92 نسبت به سال 91 ، 72 درصد و در سال 93 نسبت به سال 92 ، 47 درصد بوده است.

بررسی عملکرد شرکت در سه ماهه اول سال 94 و مقایسه آن با سال 93

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

میزان پوشش تولیدات شرکت در سال 94، 29 درصد بوده که در مقایسه با میزان پوشش در سه ماهه اول سال 93، افزایش 5 درصدی را نشان می دهد.

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

میزان پوشش مقدار فروش شرکت در 3 ماه اول سال 94، 28 درصد بوده که در مقایسه با سال قبل حاکی از افزایش 10 درصدی میزان فروش شرکت دارد.

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

میزان پوشش مبلغ فروش شرکت نیز در3 ماه اول سال 94، 23درصد بوده که نسبت به سال قبل نشان از افزایش 8 درصدی میزان فروش شرکت دارد.

مقادیر تولیدی و مقادیر فروش محصولات شرکت در جدول زیر نشان می دهد در سال 93 نسبت به سال 92 کاهش وجود داشته اما پیش بینی می شود برای سال 94 نسبت به دو سال قبل شاهد افزایش در میزان تولید و مبلغ فروش شرکت باشیم. شرکت در سه ماهه اول سال 94 موفق گردیده پوشش نسبی مناسبی را داشته باشد.

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

 صورت سود و زیان شرکت

(پیش بینی سود سال 94 و میزان سود سه ماهه اول سال 94 و مقایسه آن با سال 93)

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

شرکت پیش بینی کرده در سال 94 بنواند 426 ریال برای هر سهم سود خالص کسب کند که در 3 ماه اول سال موفق به پوشش 23% آن شده است. این در حالیست که سود خالص هر سهم در سال گذشته 285 ریال بوده که در 3 ماه اول سال 42 ریال معادل 11% آن را پوشش داده است.

با توجه به وضعیت شرکت پیش بینی می شود شرکت بتواند سود پیش بینی شده سال 94 را پوشش دهد. صنعت غذایی که شرکت در آن قرار دارد از صنایع مهم و اساسی به شمار می رود که با توجه به اهمیت آن برای نیروی انسانی در جهت بهره وری و کارایی بیشتر برای صنایع دیگر همواره مورد توجه قرار داشته و با وجود پایین بودن حاشیه سود آن از جهت سرمایه گذاری ضمن کم بودن سودآوری، ریسک پایینی را دارا می باشد.

ترازنامه شرکت برای دوره مالی 3 ماهه سال 94

تحلیل بنیادی غفارس | شیرپاستوریزه پگاه فارس

منبع : شرکت کارگزاری پارس ایده بنیان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن