تحلیل بنیادی فایرا | تعدیل مثبت 20 تا 40 % سهم

2947
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی فایرا | تعدیل مثبت 20 تا 40 % سهمReviewed by پيمان باغچه سرا on Mar 13Rating:

تحلیل بنیادی فایرا | تعدیل مثبت 20 تا 40 % سهم

مقدمه

شرکت آلومینیوم ایران اولین تولید کننده انواع شمش های آلومینیوم طابق با استانداردهای بازار بورس فلزات لندن(LME) با درجه خلوص 99.7 درصد و دارنده گواهینامه بین المللی ISO 9001:2000 در صنعت آلومینیوم کشور می باشد.در صورت های مالی این شرکت محصولات شرکت به 3دسته اصلی شمش بیلت،شمش خالص و شمش آلیاژ تقسیم شده اند.
با توجه به ارائه پیش بینی درامد هر سهم سال مالی 94 توسط این شرکت در جندروز خیر،در این تحلیل قصد داریم که عواملی را که می تواند در سال مالی آتی سودآوری این شرکت را دستخوش تغیر قرار دهد مورد بررسی قرار دهیم.این شرکت در پیش بینی سود سال مالی 94 سود هر سهم خود را 1783 ریال اعلام کرده که در مقایسه با آخرین پیش بینی سود سال 93 با رشد 6 درصدی همراه شده است.
لازم به ذکر است که با توجه به این که اولین پیش بینی سود سال 94 توسط شرکت اعلام شده است،در این تحلیل فرض شده است که تمامی پیش بینی های شرکت به وقوع بپیوندد و برای تمامی عوامل به گزارش های شرکت استناد شده است.
حال با توجه به اینکه فعالیت شرکت در زمینه تولید و فروش انواع شمش های آلومینیومی است،در این تحلیل قصد داریم به بررسی 2 آیتم اصلی تاثیرگذار بر سودآوری شرکت یعنی فروش و بهای تمام شده فروش بپردازیم:

فروش


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت پیش بینی رشد 12درصدی مبلغ فروش ناشی از تغییر در ترکیب فروش را برای سال 94 نسبت به سال 93 داشته است.قیمت شمش آلومینیوم را 2045 دلار(بر اساس نرخ بورس فلزات لندن و نرخ دلار 2850 تومانی) و به گفته خودش نرخ های فروش داخلی را بر اساس قیمت های بورس کالا در نظر گرفته است.حال با بررسی قیمت های فروش این شرکت در بورس کالا در ماه های گذشته مشاهده می شود که شرکت این نرخ ها برای سال آینده پایین در نظر گرفته است.
در جدول زیر مقایسه این نرخ ها و تاثیر آن بر مبلغ فروش شرکت را نسبت به حالت پیش بینی خود شرکت مشاهده می کنید که در حالت کارشناسی 1 این نرخ ها برابر میانگین تقریبی فروش شرکت در 2 ماه گذشته و در حالت کارشناسی 2 این نرخ ها کمی کمتر در نظر گرفته شده است:

فروش
همانطور که مشاهده می کنید مبلغ فروش شرکت می تواند در سال آینده از این بابت رشد داشته باشد.ضمنا فروش خارجی شرکت همان پیش بینی شرکت در نظر گرفته شده است که آمار ها نشان دهنده افزایش تقاضای آلومینیوم در چند ماه آینده نسبت به عرضه می باشد که می تواند منجر به رشد بهای جهانی این فلز در سال آینده شود.

بهای تمام شده کالای فروش رفته

ماده اصلی مورد نیاز شرکت پودر آلومینا می باشد،قیمت این ماده در بازار های جهانی در چند وقت اخیر نزولی بوده است و پیش بینی ها حکایت از کاهش بیشتر آن دارد.در این تحلیل فارغ از در نظر گرفتن کاهش نرخ این ماده،میانگین خرید شرکت در صورت های مالی 6 ماهه و با احتساب 8% هزینه حمل و گمرک و نرخ دلار 2850 تومان در نظر گرفته شده است:

بهای تمام شده مواد اولیه
همانطور که مشاهده می کنید شرکت بهای تمام شده خود را نیز بالاتر از قیمت های فعلی در نظر گرفته است.

سود و زیان شرکت

در جدول زیر می توانید مقایسه بین سود پیش بینی شده شرکت و 2 حالت کارشناسی را مشاهده نمایید.همانطور که گفته شد در این تحلیل تمامی عوامل پیش بینی شده نظیر مقدار تولید و فروش و سایر درامد ها و هزینه ها همان پیش بینی های شرکت در نظر گرفته شده و فقط نرخ های فرش و مواد اولیه به عنوان متغیر فرض شده اند.در صورت ارائه گزارش های عملکرد واقعی شرکت در ماه های آتی می توان به بررسی دقیق تر این شرکت که از نظر بنیادی دارای وضعیت مناسبی است پرداخت.

سود و زیان

نتیجه گیری

بر اساس مفروضات بالا مشاهده می کنید که شرکت در سال مالی آتی می تواند بین 24 تا 30 درصد تعدیل مثبت در سود خود داشته باشد.
ضمنا بخشی از بدهی های ارزی شرکت به یورو می باشد که با توجه به کاهش برابری ارزش یورو نسبت به دلار،با تسعیر این بدهی ها به دلار شرکت می تواند مقدار ریالی بدهی های خود را کاهش دهد که خود منجر به افزایش سوداوری شرکت خواهد شد

همچنین سهم از نظر تکنیکالی سیگنال خرید خوبی را ایجاد نموده است که می توانید نقطه ورود و خروج به سهم را با کلیک بر اینجا مشاهده نمایید.

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن