تحلیل بنیادی فلامی | لامیران

200
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی فلامی

معرفی شرکت

شرکت لامیران (فلامی) در سال 1349 با نام شرکت ناست ایران(سهامی خاص) و تحت شماره 14347 مورخ 19/09/1349 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده است و فعالیت تولیدی خود را از تاریخ 18/12/1349 با ظرفیت اولیه سالانه معادل 160 میلیون عدد تیغ صورت تراشی آغاز نمود.
ظرفیت بهره برداری شرکت در سال 1369 به تعداد سالانه 188 میلیون عدد تیغ در یک شیفت کار اصلاح گردید و با توجه به وضعیت کنونی ماشین آلات، ظرفیت عادی سالانه تولید در حال حاضر با یک شیفت کاری در روز، معادل 188 میلیون تیغ صورت تراشی می باشد. لازم به توضیح است ظرفیت سالانه تیغ خودتراش در تاریخ 22/09/1390 معادل 84 تن سالانه برای 3 شیفت کاری اصلاح گردیده است.
در مدت 45 سال فعالیت، نام شرکت تغییراتی چند کرده و نهایتا به موجب تصویب مجمع عمومی فوق العاده مورخ 12/03/1371 بنام لامیران  (شرکت سهامی عام) فعالیت خود را آغاز کرده است.

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تاسیس مبلغ 1.5 میلیون ریال (شامل تعداد 150000سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1000 ریال) بوده که طی چند مرحله به شرح زیر به مبلغ 60000 میلیون ریال (شامل 60000000 سهم) در تاریخ 24/09/1392 افزایش یافته است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی فلامی | لامیران

ترکیب سهامداران شرکت در (28/07/94) به صورت زیر می باشد.
تحلیل بنیادی فلامی | لامیران

جایگاه شرکت در صنعت

این شرکت تنها تولیدکننده تیغ دولبه در کشور می باشد.

همچنین سهم فروش محصولات مختلف این شرکت از کل بازار داخلی و صادارت به شرح زیر است:

تحلیل بنیادی فلامی | لامیران

  • میزان مصرف داخلی: مصرف داخلی تیغ ایران برای یکسال 450 میلیون می باشد که حدود 30 تا 35درصد تولید این شرکت می باشد و بقیه از طریق مجاری رسمی و قاچاق وارد کشور می شود.
  • رقابت بین رقبای موجود: با توجه به این که این شرکت تولید انحصاری تیغ دو لبه را دارد اما بدلیل واردات این نوع تیغ رقابت با تیغ های وارداتی مشکل می باشد. مشتریان این نوع تیغ عمدتا آرایشگاه ها و مردم عادی می باشند که با تغییر قیمت به خرید ارزانتر روی می آورند.
  • محصولات جایگزین: محصولات جایگزین تیغ های یکبار مصرف می باشد که در سال های اخیر شرکت نسبت به تولید آن نیز اقدام نموده است.
  • تامین کنندگان مواداولیه: مواد اولیه بسته بندی در داخل تهیه می گردد اما مواد اولیه تولید محصول در هر دو حالت تولید با ماشین آلات و یا مونتاژ از طریق واردات می باشد و نرخ ارز و تحریم ها تاثیر عمده ای بر تولید و فروش شرکت دارد.
  • شرکت لامیران سال گذشته اقدام به جابجایی محل کارخانه خود واقع در منطقه خاوران تهران نموده و کارخانه خود را به 120 کیلومتری اتوبان قزوین واقع در روستای خراوان منتقل نموده است.بر همین اساس چندین ماه است که شایعاتی مبنی بر فروش زمین خود واقع در منطقه خاوران به گوش می رسد که طی تماس تلفنی با امور سهام شرکت بیان داشتند که فعلا قصد فروش این زمین را ندارند و در صورت فروش مراتب از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.
  • لازم به ذکر است شنیده ها حاکی از آن است که ارزش زمین مورد نظر 30 میلیارد تومان میباشد که در صورت فروش 500 تومان به ازای هر سهم عایدی خواهد داشت.

بررسی وضعیت تولید و فروش شرکت لامیران

  • محصولات تولیدی شرکت در حال حاضر تیغ یکبار مصرف و تیغ صورت تراشی می باشد که در بین این دو محصول تیغ صورت تراشی 95 % از سبد تولیدی شرکت را تشکیل میدهد. لذا در صورت بررسی نرخ تولید و فروش سناریوهای موجود بایستی بر روی این محصول پیاده شود.
  • همچنین این شرکت 93 % از مواد اولیه خود را از خارج کشور و 7% مواد اولیه خود را از داخل کشور تامین می کند. شرکت در تولید محصولات خود از 4 نوع محصول به عنوان مواد اولیه استفاده می کند که عمده ترین محصولات مورد استفاده در تولید، کاغذ+مقوا و کالای نیمه ساخته تیغ صورت تراشی به ترتیب با 32 % و 54 % میباشد.
  • با بررسی نرخ های فروش تیغ صورت تراشی در صورت های مالی سال 92 و سه ماهه 93 به این نتیجه میرسیم که نرخ فروش در دوره های مذکور همواره در محدوده 90 تا 95 تومان در نوسان بوده و حتی در پیش بینی سال 94 نرخ فروش محصول مذکور 95 تومان می باشد.
  • با توجه به اینکه شرکت لامیران شدیدا وابسته به نرخ ارز می باشد لذا سیاست های برون مرزی (رفع تحریم ها) در سودآوری شرکت مؤثر باشد. شرکت در صورت های مالی خود نرخ دلار را 33000 ریال لحاظ کرده است.

بررسی و تحلیل صورت سود  و (زیان)

در این قسمت به یررسی صورت سود و زیان شرکت طبق بودجه 94 با توجه به مفروضات آن می پردازیم. تحلیل بنیادی فلامی | لامیران

منبع : کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن