تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

107
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزدReviewed by سایت تحلیلها on Nov 29Rating: 4.5تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزدتحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

تحلیل بنیادی فولای

کلیات

شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد با هدف ایجاد صنایع پایین دستی فولاد آلیاژی ایران و با تمرکز در تولید پروسه های تکمیلی فولادی از قبیل کشش سرد، پولیش، پوسته کنی، صافکاری، سایزینگ و تست عیوب سطحی و داخلی انواع فولادهای آلیاژی با نام اولیه شرکت فرآورده های فولاد آلیاژی یزد (سهامی خاص) در سال 1369 تشکیل و شروع به فعالیت نموده است.شرکت های تابعه شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد عبارتند از شرکت گسترش فولاد سیلندر و شرکت مفتول کاران یزد.

ترکیب سهامداران

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

روند افزایش سرمایه


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سرمایه فعلی شرکت 134000 میلیون ریال می باشد.روند تغییر سرمایه شرکت فولاد آلیاژی یزد در جدول زیر آمده است:

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

ترازنامه

مجموع دارایی های شرکت در سال مالی 1394، حدود 476 میلیارد ریال میباشد که از این رقم حدود 355 میلیارد ریال (75 درصد) مربوط به دارایی های جاری می باشد.
در بند سرمایه گذاری سریع معامله، شرکت 15،669،990 سهم صنایع آذرآب 7،5 میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان را دارا می باشد.
سرمایه گذاری های بلند مدت در سهام شرکت ها عبارتند از، 8،475،250 سهم شرکت گسترش فولاد سیلندر یزد معادل 99،9 درصد و 101،999،980 سهم شرکت مفتول کاران معادل 100 می باشد.

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

بدهی های شرکت در سال 1394، 326 میلیارد ریال بوده است. این رقم 117 میلیارد ریال (36 درصد) تسهیلات مالی میباشد. شرکت در این سال بدهی غیر جاری نداشته است. در سال مالی 1393 نیز شرکت فقط 1625 میلیون ریال تسهیلات مالی بلند مدت داشته است.

محصولات شرکت

محصولات شرکت عبارتند از: میلگرد تابگیری شده، میلگرد کشیده شده، میلگرد پولیش شده، میلگرد تست شده، میلگرد پوسته برداری شده (پیل شده)، تسمه نوردی، تسمه تابگیری شده و چهار گوش.

تولید

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

شرکت دارای سه گروه عمده تولیدی حاصل از ارئه خدمات، تمام کاری شده و تابگیری شده و تست ابعاد با ظرفیت 7000 ، 8000 و 15000 تن می باشد. البته شرکت درسال های قبل فولادهای صنعتی و تجاری هم تولید می کرده است، برای سال 1395، تولید 630 تن را پیش بینی کرده است ولی تا 7 ماه تولیدی در این زمینه انجام نداده است.

مشتریان عمده

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

فروش

شرکت پیش بینی نموده است در سال 1395 حدود 23480 تن تولید و فروش داشته باشد که با توجه به تولیدات و فروش 7 ماهه، انتظار می رود نتواند تا پایان سال این مقدار را محقق نماید.

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

در این تحلیل فرض شده است روند تولید و فروش شرکت مشابه مهر ماه ادامه داشته باشد.

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

نرخ فروش محصولات

نرخ فروش محصولات شرکت بر اساس کشش بازار، شرایط پرداخت و سایر واحد بازرگانی تعیین می کردد.

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

بیش از 95 درصد از بهای تمام شده شرکت مربوط به مواد مصرفی می باشد. مهم ترین ماده اولیه مصرفی شرکت انواع لوله و میلگرد فولادی تشکیل می دهد. شرکت در سه ماهه و شش ماهه هیچ اطلاعاتی از ترکیب مواد اولیه مصرفی و نرخ های خریداری مواد اولیه ارائه ننموده است. بر همین اساس برای محاسبه بهای تمام شده از حاشیه سود ناخالص و ادامه روند گذشته بهره گرفته شده است.

صورت سود و زیان

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

با در نظر گرفتن مفروضات فوق الذکر، پیش بینی می گردد برای سال 1395 سود هر سهمی در حدود 289 ریال محقق نماید.تحلیل حساسیت نشان می دهد که با افزایش 10 درصدی نرخ فروش و مقدار فروش، سود هر سهم شرکت حدود 9 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

با توجه به چشم انداز رشدی صنعت، چشم انداز رونق اقتصادی کشور و نسبت P/E متوسط صنعت می توان برای ارزشگذاری این شرکت از نسبت P/E 10 تا 12 استفاده نمود. بر اساس فروض در نظر گرفته شده قیمت ذاتی سهم حدود 290 تا 340 برآورد می گردد.

تحلیل بنیادی فولای | صنایع فولاد آلیاژی یزد

روند قیمتی سهم نشان می دهد که محدوده 2600 ریال حمایت معتبر و محکمی برای سهم محسوب می گردد. محدوده های 3000 و 3400 ریال مقاومت های مهم پیش روی سهم می باشند.

منبع: شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن