تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

304
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امیدReviewed by سایت تحلیلها on Dec 26Rating: 4.0تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امیدتحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

شرکت  طبق اطلاعات منتشر شده طی دوره ١٢ ماهه منتهی به ٣٠/١٠/١٣٩۵ سود هر سهم خود را با سرمایه­ معادل ٣٠,٠٠٠میلیارد  ریال به ازای هر سهم مبلغ ٣۵١ ریال پیش بینی نموده است . سود پیش بینی شده شرکت در آخرین بودجه  اعلامی منتهی به سال مالی ٣٠/١٠/٩۴به ازای هر سهم ۴٧٢ ریال بوده است؛ به این ترتیب شرکت برای سال مالی ١٣٩۵به میزان ٢۶% در پیش بینی سود هر سهم خود نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است .

از دلایل کاهش پیش بینی  سود سال ١٣٩۵ شرکت نسبت به پیش بینی سال ٩۴ می توان به موارد زیر اشاره کرد:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

١)کاهش ٢۵% سود حاصل از سرمایه گذاری در سال ٩۵ نسبت به  پیش بینی شرکت برای سال ٩۴

نکات با اهمیت

ترکیب سرمایه گذاری های شرکت در١٢ ماهه منتهی به ٣٠/١٠/٩۵به بهای تمام شده به شرح زیر است: (بهای تمام شده  کل سرمایه گذاری های شرکت برابر با ۴٣,٨۵٨میلیارد ریال می باشد.)

ترکیب تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

با توجه به نمودار بالا ۴٨% از سرمایه گذاری شرکت به بهای تمام شده متعلق به صنعت استخراج کانه های فلزی و ١١.٧% از آن متعلق به صنعت واسطه گری های مالی می باشد.

نمودار زیر ترکیب سرمایه گذاری های بورسی و خارج از بورس شرکت را براساس بهای تمام شده نمایش می دهد:

درصد تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

نمودار زیر عمده ی سرمایه گذاری شرکت در بخش بورسی را براساس ارزش بازار نمایش می دهد .

شرکت سنگ آهن گل گهر ٣٧% از پورتفوی بورسی و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز ٣٣.۶% از سرمایه گذاری شرکت را شکل می دهند. این دو شرکت ٧٠% از پورتفوی بورسی شرکت را شامل می شود.

تقسیم تحلیل بنیادی وامید | گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

سود حاصل از سرمایه گذاری های شرکت مبلغ ٩,۵۴۵,٨٣٩ میلیون ریال برای سال مالی ٩۵ پیش بینی شده که مبلغ ٣٢٣۴٧۴۵میلیون  ریال کمتر از مبلغ پیش بینی برای سال ٩۴ است. براساس اطلاعات پیش بینی سال ٩۵ بیش از ۶٨ درصد سود سرمایه گذاری ها متعلق به سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی بالای ٢٠درصد ، حدود ٢۵ درصد نیز متعلق به سود سرمایه گذاری های  متعلق به سرمایه گذاری در سهام شرکت های غیر بورسی بالای ٢٠درصد ، ۶درصد مربوط به سود سرمایه گذاری های  متعلق به سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی پایین ٢٠درصد میباشد.

حدود ١٨٠٨٠٧٣ میلیون ریال از افت سود سرمایه گذاری ها متعلق به سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی بالای ٢٠درصد مربوط به سهم شرکت سنگ آهن گل گهر و حدود ١۵٠٧١٩ میلیون ریال از این افت سود مربوط به سهم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو میباشد که این دو کاهش نهایتا پیش بینی سودآوری شرکت را برای سال ٩۵ کاهش داده است.

منبع: کارگزاری آبان

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن