تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

284
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرReviewed by سایت تحلیلها on Jan 12Rating: 4.5تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرتحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر

معرفی شرکت توسعه صنایع بهشهر

شرکت توسعه صنایع بهشهر درتاریخ ۱۴ دی ماه ۱۳۴۹ (سهامی عام)تحت نام شرکت سهامی خاص توسعه صنایع آرین و به شماره ۱۴۳۹۳ در اداره ثبت شرکتها و موسسات صنعتی تهران به ثبت رسیده است . طبق تصمیم مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۰ مرداد ۱۳۵۰ نام شرکت ، به شرکت سهامی خاص توسعه صنایع بهشهر تغییر یافت و حسب مصوبه
مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۴ اسفند ۱۳۵۲ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته و ازسال ۱۳۵۳درسازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است .
موضوع فعالیت شرکت توسعه صنایع بهشهر(سهامی عام) حسب مفاد اساسنامه ، سرمایه گذاری در شرکتها ازطریق خرید و فروش سهام آنها و خرید و فروش اوراق قرضه و اوراق بهادار و مشارکت در بانکها و سایر شرکتها اعم از تولیدی و بازرگانی و انجام سایر معاملات مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت می باشد. در ادامه به تحلیل بنیادی وبشهر می پردازیم.

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در هنگام تاسیس مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال بود که پس از چندین مرحله افزایش نهایتاً در مجمع فوق العاده مورخه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ بالغ بر ۵.۰8۰.۳۲۰ میلیون ریال گردیده و در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۴ در اداره ثیت شرکت ها به ثبت رسیده است. آخرین افزایش سرمایه شرکت نیز در مجمع فوق العاده مورخ ۰۱ / ۱۰ / ۹۴ به تصویب رسید؛ این افزایش سرمایه
به میزان ۳8 درصد و از محل مطالبات و آورده نقدی می باشد و با عملیاتی شدن آن سرمایه شرکت به 7.021.002 میلیون ریال افزایش خواهد یافت. ضمنا، به گفته شرکت افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۲۹ / ۱۲ / ۹۴ نزد مرجع ثبت شرکت ها به ثبت خواهد رسید.

ترکیب دارایی ها وبشهر


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

طبق صورت وضعیت پرتفوی دوره ۱ ماهه منتهی به ۳۰ / ۹ / ۹۴ وبشهر، بخش اعظم سرمایه گذاری این شرکت با ۵6 درصد مربوط به انواع فرآورده های غذایی و آشامیدنی است.

ترکیب سبد بورسی

بهای تمام شده پرتفوی بورسی شرکت برابر 3.780 میلیارد ریال است و حدود 40 درصد از سرمایه گذاری های شرکت را در بر می گیرد. شرکت مارگارین و سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران به ترتیب با 7۹ و ۲۰ درصد بیشترین وزن را در بهای تمام شده پرتفوی بورسی شرکت دارند. همانطور که در پرتفوی بورسی مشاهده می کنید تفاوت در ارزش بازار و بهای تمام شده سهام مارگارین بیشترین سهم را در کاهش ارزش افزوده وبشهر دارد.

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

پرتفوی غیر بورسی

شرکت های خارج از بورس حدود 60 درصد از سرمایه گذاری های وبشهر را شامل می شود. بهای تمام شده پرتفوی غیربورسی شرکت بالغ بر 5.721 میلیارد ریال می باشد که عمده این مبلغ با ۲۹ درصد در اختیار شرکت صنایع شیر ایران قرار دارد. مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت های صادراتی توسعه صنایع بهشهر زرین و مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع
بهشهر نیز از عمده ترین سرمایه گذاری های خارج بورسی وبشهر می باشد.
طبق آخرین پرتفوی ارائه شده شرکت، وبشهر بهای تمام شده پرتفوی غیربورسی خود را در ساختمان گروه صنایع بهشهر تهران و شرکت به پخش به ترتیب به میزان ۱8۵.۹۹۹ و ۱7۹.۹6۰ میلیون ریال افزایش داد.
قابل ذکر است که در محاسبه ارزش بازار شرکت های غیر بورسی از EPS موجود در آخرین پیش بینی ارائه شده توسط وبشهر و P/E=۵ استفاده شده و در موارد عدم دسترسی به اطلاعات فوق، ارزش بازار برابر بهای تمام شده شرکت در نظر گرفته شده است.

محاسبه ارزش خالص دارایی وبشهر

خالص ارزش روز دارایی های وبشهر در تاریخ ۲۱ / ۱۰ / ۹۴ به ازای هر سهم 2.231 ریال است که در این تاریخ هر سهم این شرکت معادل 64 درصد از ارزش روز ( ۱.۴۱۹ ریال) معامله شد.

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

منبع : سایت تدان – شرکت کارگزاری آراد ایرانیان
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن