تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

202
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرReviewed by سایت تحلیلها on Apr 6Rating: 4.0تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرتحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر

معرفی شرکت

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

شرح مختصری از شرکت


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت توسعه صنایع بهشهر در سال 1349 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در سال 1352 به سهامی عام تبدیل شد . شرکت توسعه صنایع بهشهر در سال 1353 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. شرکتهای فرعی آن عمدتا در زمینه قند و شکر، بانکداری، مواد و محصولات شوینده و فعالیتهای ساختمانی فعالیت دارند. در ادامه به تحلیل بنیادی وبشهر می پردازیم:

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت اصلی شرکت طبق اساسنامه سرمایه گذاری در شرکتها از طریق خرید و فروش سهام آنها و خرید و فروش اوراق مشارکت و اوراق بهادار،مشارکت در بانکها و سایر شرکت ها اعم از تولیدی و بازارگانی و انجام سایر معاملات مجاز بازرگانی مربوط به موضوع اساسنامه شرکت می باشد.

سرمایه و ترکیب سهامداران

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

شرکت سرمایه خود را از مبلغ 5،080،320 میلیون ریال به مبلغ 7،021،002 میلیون ریال افزایش داده است که افزایش سرمایه هنوز به ثبت نرسیده است.

صورت خلاصه سرمایه گذاری ها منتهی به 29/12/1394

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریها به مبلغ 1،207،580 میلیون ریال مربوط به شناسایی کاهش ارزش سرمایه گذاری در شرکت مارگارین بوده است .

پرتفوی بورسی: 29/12/1394 اعلام شده توسط شرکت

پرتفوی بورسی وبشهر شامل سه سهم اصلی مارگارین، وصنا و بانک اقتصاد نوین میباشد که از نظر بهای تمام شده غمارگ بیشترین وزن را دارد.

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

مارگارین

شرکت مارگارین در سال 1332 با ظرفیت تولید 8 تن روغن در روز تاسیس گردید و با بهره برداری از طرحهای توسعه در حال حاضر با قابلیت تولید 1000 تن روغن نباتی در روز، با نامهای تجارتی آفتاب و خروس نشان در انواع مایع و جامد، در بسته
17/2% از نیاز کشور را تامین می نماید. از جمله فعالیت های اصلی شرکت می توان به احداث کارخانجات روغنکشی تصفیه و هیدروژناسیون روغن، مارگارین سازی، تهیه روغن سالاد و تهیه خوراک دام و تاسیس کارخانه پنبه پاک کنی، صابون سازی و کارخانجات مرتبط و انجام سایر فعالیت های بازرگانی مرتبط اشاره نمود. همچنین وبشهر بلوک مارگارین را به ازای هرسهم 10400 ریال خریداری کرده است.

شرکت گروه صنایع بهشهر (وصنا)

شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران جزء شرکت های فرعی گروه توسعۀ صنایع بهشهر (سهامی عام) است.
موضوع فعالیت شرکت را به عنوان یکی از شرکت های وابسته به گروه توسعۀ صنایع بهشهر (سهامی عام) چنین می توان برشمرد :
سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری، صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رأی شرکت ها، مؤسسات یا صندوق های سرمایه گذاری با هدف انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابستۀ خود، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه ای نیابد؛
سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق بهادار نمی دهد.

بانک اقتصاد نوین

فعالیت های شرکت در زمینه بانکداری، بیمه، صرافی و لیزینگ است:

پرتفوی غیر بورسی منتهی به 29/12/1394 اعلام شده توسط شرکت

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

صورت سود و زیان

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

سود تلفیقی گروه برای هر سهم، برای سال مالی 94 با توجه به عملکرد ۶ ماهه برابر با 423 ریال و برای سال مالی 95 برابر با 336 ریال توسط شرکت پیش بینی شده است.

EPS و DPS در 5 سال اخیر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

محاسبه NAV

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

منبع: شرکت کارگزاری دنیای خبره
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن