تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

424
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرReviewed by سایت تحلیلها on Nov 9Rating: 5.0تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرتحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر

تاریخچه شرکت توسعه صنایع بهشهر

شرکت توسعه صنایع بهشهر(سهامی عام)درتاریخ 14 دی ماه 1349 تحت نام شرکت سهامی خاص توسعه صنایع آرین و به شماره 14393در اداره ثبت شرکتها و موسسات صنعتی تهران به ثبت رسیده است . طبق تصمیم مجمع عمومی فوق العاده مورخ 20 مرداد 1350 نام شرکت ، به شرکت سهامی خاص توسعه صنایع بهشهر تغییر یافت و حسب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 14 اسفند 1352 نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته و ازسال 1353 درسازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است . سرمایه شرکت پس از چندین مرحله افزایش نهایتاً در مجمع فوق العاده مورخه 20 آبان 1393 بالغ بر5،080،32  میلیارد ریال (شامل تعداد5،080،32  میلیون سهم یک هزار ریالی ) گردیده و در تاریخ 15 تیر 1394 در اداره ثیت شرکت ها به ثبت رسیده است.

موضوع فعالیت شرکت توسعه صنایع بهشهر(سهامی عام)حسب مفاد اساسنامه ، سرمایه گذاری در شرکتها ازطریق خرید و فروش سهام آنها و خرید و فروش اوراق قرضه و اوراق بهادار و مشارکت در بانکها و سایر شرکتها اعم از تولیدی و بازرگانی و انجام سایر معاملات مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت می باشد. در ادامه به تحلیل بنیادی وبشهر می پردازیم.

ترکیب سهام داران


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

روند افزایش سرمایه

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

روند سودآوری و تقسیم سود نقدی

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

علت رشد سود در سال 93 به دلیل فروش بخشی از دارایی های سهام )صافولابهشهر( صورت پذیرفته است.

ترکیب سرمایه گذاری های وبشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

همانطور که جدول و نمودار بالا نشان میدهد بخش بالایی از سرمایه گذاری های وبشهر در قسمت غیر بورسی صورت گرفته است، به طوری که 60 درصد سرمایه گذاری های وبشهر در قسمت غیر بورسی و 40 درصد آن در بخش بورسی اختصاص یافته است.

سرمایه گذاری های وبشهر در صنایع مختلف

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

همانطور که جدول فوق نشان میدهد حدود 59 درصد از حجم سرمایه گذاری های وبشهر در صنعت فرآورده های غذایی صورت گرفته است . پس از صنعت غذایی، صنایع واسطه گری مالی و حمل و نقل بیشترین منابع سرمایه گذاری وبشهر را به خود اختصاص داده اند.

وضعیت پورتفوی بورسی وبهشر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

بیشترین بخش سرمایه گذاری پورتفوی بورسی توسعه صنایع بهشهر به غمارگ اختصاص یافته است . همچنین وبشهر در این سرمایه گذاری حدود 204 میلیارد تومان در زیان میباشد. ارزش افزوده کل پورتفوی بورسی 182 میلیارد تومان زیان محاسبه شده است.

وضعیت پورتفوی غیربورسی وبشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهرتحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

همانطور که در جدول بالا نشان داده شده است با توجه به آخرین پیش بینی سود شرکت های غیر بورسی و نسبت P/E حدود 4،7 خالص ارزش افزوده پورتفوی غیر بورسی وبهشهر 596 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

خالص ارزش داراییهای وبشهر به ازای هر سهم

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

همانطورکه جدول NAV وبشهر نشان میدهد خالص ارزش داراییها به ازای هر سهم 233 تومان برآورد میگردد. با توجه به قیمت 148 تومان وبشهر در تاریخ 16/08/1394  هم اکنون سهم با نسبت P/NAV حدود 64 درصد در حال معامله میباشد.

ساختار درآمدی وبشهر

تحلیل بنیادی وبشهر | توسعه صنایع بهشهر

وبشهر برای سال مالی 94 سود 338 ریالی را پیش بینی نموده است که 100 درصد آن را سود حاصل از سرمایه گذاری تشکیل میدهد. جدول بالا ترکیب درآمدی وبشهر را نشان میدهد که بخش بالایی از آن سود شرکت های غیر بورسی میباشد. وبشهر در گزارش 6 ماهه نخست خود 15 ریال سود پوشش داده است . با توجه به ماهیت سرمایه گذاری انتظار میرود بخش بالایی از سود شرکت در گزارش های پایان دوره تحقق یابد.سهم در حال حاضر با نسبت P/E حدود 4،4 در حال معامله میباشد.

 

منبع : شرکت کارگزاری خبرگان سهام
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن