تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

209
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملیReviewed by سایت تحلیلها on Jan 24Rating: 4.5تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملیتحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

تحلیل بنیادی وتوسم

تاریخچه شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی

شرکت گروه صنایع ثروت آفرین در تاریخ 15/06/1382 به صورت شرکت سهامی عام تأسیس گردیده و طی شماره 208669 در اداره ثبت شرکتها و مالکیّت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. برابر مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در 27/03/1383 نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی تغییر یافته است. در سال حاضر شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (سهامی عام) از جمله شرکتهای فرعی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ایران (سهامی عام) است. موضوع فعالیت شرکت اختصاراً عبارت از: سرمایه گذاری در سهام سایر شرکتها، خرید و فروش سهام و اوراق مشارکت می باشد.
تقاضای پذیرش سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (سهامی عام) در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در جلسه 12/11/1383 هیأت محترم پذیرش بور اورال بهادار بطور مشروط به تصویب رسیده و با توجه به تعهدات و اقدامات بعمل آمده در زمینه تحقق کلیه موارد مشروط پذیرش، نام شرکت از تاریخ 15/12/1383 به عنوان چهارصدوبیست وچهارمین شرکت پذیرفته شده در بخش واسطه گری های مالی و نماد وتوسم در فهرست نرخهای تالار فرعی بورس درج گردیده است. در ادامه به تحلیل بنیادی وتوسم می پردازیم:

ترکیب سهام داران

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

روند افزایش سرمایه


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

روند سود آوری و تقسیم سود نقدی

همان طور که در جدول زیر در تحلیل بنیادی وتوسم آمده است روند درآمد سازی شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی از سال 90 همواره صعودی بوده ، است، اما با توجه به شرایط رکودی بازار و هم انین کاهش ارزش سرمایه گذاری ها پیش بینی کارشناسی از سود سال 94 دنبال نکردن روند گذشته و کاهش نسبت به سال 93 می باشد. هم انین به طور متوسط 80 درصد از درآمد هر سهم بین سهامداران تقسیم شده است که پیش بینی می شود این روند تقسیم سود در سال جاری نیز ادامه دار باشد.

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

ساختار درآمدی شرکت

در بازارهای رونقی یا متعادل شرکت سعی می کند ساختار درآمدی خود را به صورت مساوی بین سود حاصل از سرمایه گذاری و سود حاصل از فروش سرمایه گذاری تقسیم کند. اما در بازارهای رکودی ساختار سود شرکت بیشتر مبتنی بر سود حاصل از سرمایه گذاری هاست.

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

ترکیب سرمایه گذاری های شرکت

جدول و نمودار زیر ترکیب سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی را در شرکت های سرمایه پذیر عضو بورس و خارج از بور نشان می دهد، که به ترتیب 88و 12 درصد از سرمایه گذاری های این شرکت در شرکت های پذیرفته شده در بور و خارج از بورس بوده است.

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

خالص ارزش دارایی های وتوسم به ازای هر سهم

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

قیمت سهام شرکت در تاریخ 29/10/94 مبلغ 1669 ریال می باشد که در حدود 83درصد ارزش NAV در حال معامله می باشد.با توجه به نزدیک بودن به تاریخ برگزاری مجمع، سهم شرکت در قیمت های تعادلی معامله می شود.

صورت سود و زیان

تحلیل بنیادی وتوسم | سرمایه گذاری توسعه ملی

با توجه به اینکه شرکت در پایان سال مالی در حدود 50 میلیارد تومان در پرتفوی بورسی در زیان بوده است، اگر شرکت بخواهد در صورت مالی ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری را منظور نماید، می تواند سود شرکت را تا سطح 35 تا 37 تومان کاهش دهد.

منبع : کارگزاری خبرگان سهام
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن