تحلیل بنیادی وساپا | سرمایه گذاری سایپا

176
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی وساپا | سرمایه گذاری سایپا

محاسبه خالص ارزش دارایی های هر سهم سرمایه گذاری سایپا

نگاهی به شرکت

خلاصه تحلیل بنیادی وساپا | سرمایه گذاری سایپاارزش روز خالص دارایی های هر سهم وساپا

ارزشگذاری تحلیل بنیادی وساپا | سرمایه گذاری سایپانتیجه گیری

ارزش روز خالص دارایی ها به تاریخ 1395/01/09 محاسبه شده است .املاک ومستغلات وشرکت های غیر بورسی با توجه به فقدان اطلاعات به بهای تمام شده لحاظ شده است .با توجه به نرخ های این تاریخ NAV شرکت حدود 2392 ریال محاسبه شده است.در حال حاضر قیمت سهم حدود 106 درصد NAV معامله می شود.

شرکت سرمایه گذاری سایپا به طور مستقیم مالکیت 9.67 درصد سایپا را داراست ولیکن مالکیت حدود 25 %سایپا را به طور مستقیم و غیر مستقیم دارا می باشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به اینکه عمده سهم شرکت از مالکیت سایپا، به شکل غیرمستقیم می باشد اگر فرض شود بهای تمام شده خرید خساپا 1700 ریال باشد.NAV سهم 3242 برآورد می شود که در حال حاضر 78% NAV  معامله می شود.

از دیگرنکات شرکت می توان به سود انباشته شرکت 4944031 میلیون ریال اشاره کرد که حدود 81 درصد سرمایه شرکت می باشد.حدود 61% از دارایی های شرکت را نیز طلب از شرکتهای گروه و شرکتهای وابسته( 11357364 میلیون ریال) تشکیل داده است که طبق بند 14 گزارش حسابرسی ضرورت انجام اقدامات جدی در جهت وصول مطالبات فوق جهت کسب منافع مناسب یادآور شده است.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن