تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند

73
telegram nokhbegan-start

تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند

نگاهی به شرکت

خلاصه تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندمعرفی شرکت

تاریخچه تاسیس

شرکت صنایع لاستیکی سهند در سال 1338 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و در سال 1370 به شرکت سهامی عام تبدیل شده و درهمان سال در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت واقع در تهران کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج می باشد. ضمنا شرکت صنایع لاستیکی سهند از شرکت های فرعی شرکت کربن ایران می باشد.

موضوع فعالیت

فعالیت اصلی شرکت ساخت و تولید انواع تسمه نقاله های صنعتی، کفپوشهای لاستیکی، چسب، انواع قطعات و محصولات لاستیکی و واردات مواد و تجهیزات مورد نیاز می باشد .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شرکت صنایع لاستیکی سهند (سهامی عام) با بیش از نیم قرن تجربه در طراحی و تولید انواع تسمه نقاله لاستیکی از ضخامت 3-30 میلیمتر از یک لایه تا چند لایه و عرض 160 – 10 سانتی متر ، با استفاده از منجیدهای به روز دنیا و براساس استاندارد BS ،قطعات لاستیکی پرسی )از جمله ضربه گیرها “فندر” (، ورق های لاستیکی )مقاوم به روغن، ازون، حرارت وسایش(، قطعات اکسترودی (شیلنگ ،پروفیل و سایر(، کفپوش های ورزشی ، رابر نمودن مخازن و غلطک پیچی وانواع کامپاندهای لاستیکی )مستربچ( و با در اختیارداشتن گواهی نامه های ISO 9001 – 2008 و ISO 14001 آمادگی خود را جهت اخذ انواع سفارش متنوع و جدید در سطح گسترده و بصورت فروش مستقیم (در محل شرکت) بدون واسطه و با قیمت به مراتب ارزانتر، مطمئن تر و کیفیت برتر و رعایت دقت و سرعت وارائه خدمات پس از فروش و صرفه جویی چشمگیر در وقت و هزینه ها در حوزه صنعت لاستیک در زمینه های فوق الاشاره اعلام می دارد .

سهامداران

سهامداران تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندفرایند تولید

فرایند تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندفاکتورهای اساسی موثر بر شرکت

 _ دو فاکتور بسیار مهم در سوددهی شرکت اثر گذار است: 1 مقدار فروش شرکت – 2 نرخ فروش محصولات شرکت –

 _ افزایش نرخ محصولات شرکت تابع نیاز داخلی کشور خصوصا در زمینه صنایع بالادستی کشور و نرخ جهانی قیمت نفت می باشد.

 _ افزایش نرخ جهانی قیمت نفت نیز تاثیر به سزایی بر نرخ خرید مواد اولیه شرکت و به طبع آن افزایش بهای تمام شده محصولات و نتیجتا افزایش نرخ محصولات می گردد.

تامین مواد اولیه

کائوچو با 40 % مهمترین مواد اولیه شرکت را تشکیل می دهد. عمده تامین کنندگان کائوچوی مصنوعی شرکت، پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی تخت جمشید هستند.

مواد تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندبازار فروش محصولات

تسمه نقاله با اختصاص 95 % از مبلغ فروش مهمترین محصول شرکت است. شرکت صنایع لاستیکی سهند توانایی ساخت تسمه نقاله تا عرض 1600 میلی متر و ضخامت تا 30 میلی متر را دارد.

بازار تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندخلاصه نکات کلیدی ترازنامه

در رابطه با اقلام ترازنامه ای نکات زیرقابل اهمیت می باشند:

 _ دارایی های شرکت در 6 سال اخیر روند افزایشی داشته است. در این طبقه داراییهای ثابت پس از کسر استهلاک شرکت و موجودی کالا و مواد افزایش زیادی نسبت به سالهای قبل از خود نشان میدهد که نشان از تجدید ارزیابی داراییها است.

 _ شرکت در سال 94 افزایش سرمایه داده و سرمایه خود را از 140،000 میلیون ریال به 350،000 میلیون ریال رسانده است.

مقایسه نموداری

1)نمودار مقایسه ای سود آوری شرکت

روند سودآوری تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهند2)مقایسه حاشیه سود

حاشیه سود تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهند3)ترکیب بهای تمام شده

بهای تولید تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندنسبتهای مالی

نسبت مالی تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندپیش بینی سود سال 1395

1)مفروضات بودجه

مفروضات تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهند1)پیش بینی سود 95

پیش بینی تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندپیش بینی 1 تحلیل بنیادی پسهند | صنایع لاستیکی سهند تصویر تحلیل بنیادی پسهندنتیجه گیری

 _ تحلیل کارشناسی سود هر سهم شرکت برای سال 95 با احتساب مقدار فروش مطابق بودجه و نرخ فروش تسمه نقاله به ازای هر تن، 148932000ریال و نرخ خرید کائوچوی مصنوعی به ازای هر تن 42000000 ریال )بر مبنای نرخ فروش پتروشیمی بندر امام( برابر 170 ریال برآورد می گردد.

 _ شرکت برنامه نوسازی ماشین آلات تولیدی خود را در دست اجرا دارد. تاریخ بهره برداری از این طرح اسفند ماه 95 خواهد بود. بنا به نظر شرکت اثرات سودآوری این طرح برای سال آتی 500 ریال به ازای هر سهم خواهد بود.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن