تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

463
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامینReviewed by سایت تحلیلها on Jan 24Rating: 4.0تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامینتحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

تحلیل بنیادی کاسپین

اطلاعات عرضه شرکت داروسازی کاسپین تامین

اطلاعات عرضه شرکت در جدول زیرآمده است:

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

فعالیت اصلی شرکت

تولیدات این شرکت در ابتدا منحصر به انواع مختلف آمپول بوده و در طی سالیان گذشته شرکت همواره در جهت افزایش تعداد محصولات و تنوع آنها کوشیده است. در سال 1380 در کنار بخش آمپول که اصلی ترین شکل دارویی تولیدی در کاسپین تأمین میباشد، اشکال نیمه جامدات (کرم، پماد، ژل و شیاف) و محلولهای خوراکی و شربتها نیز راه اندازی شد . در سال 1385 شرکت گسترش و سرمایه گذاری دارویی ایران (IPDIC) جهت توسعه صادرات و در راستای برند سازی نام کارخانه داروسازی ایرانی در سطح جهانی، به شرکت داروسازی کاسپین تأمین (C.T.Pharma) تغییر نام داد. این شرکت درحال حاضر تعداد 89 قلم از محصولات دارویی را به بازارهای داخل و جهانی عرضه مینماید .

سرمایه وسهامداران

سرمایه شرکت 150.000 میلیون ریال است و سهامداران شرکت به شرح زیر است:

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

هیئت مدیره

هیئت مدیره شرکت در جدول زیر آورده شده است:

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

تولید و فروش کاسپین

محصولات اصلی شرکت به دو گروه تزریقی و غیر تزریقی تقسیم میشود که در گروه تزریقی 105 نوع آمپول تولید می شود، شرکت با تمام ظرفیت خود تولید میکند و سبد بسیار غنی و متنوعی از تولیدات تزریقی دارد که عمدتا مصرف بیمارستانی دارند محصولات غیر تزریقی نیز شامل شیاف ، ژل ، پماد و آب مقطر میباشد

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

بهای تمام شده

عمده بهای تمام شده شرکت شامل مواد مصرفی است که 72 درصد هزینه های مصرفی شرکت را تشکیل میدهد پس از آن 23 درصد سربار و5 درصد دستمزد قرار دارد .

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

طرح توسعه

شرکت با توجه به سبد متنوع محصول خود یکی از منحصر به فرد ترین مجموعه های داروسازی در ایران مییاشد. در برنامه توسعه شرکت خط تولید ویال و سرنگهای پریفیلد هست که در سال 95 راه اندازی خواهد شد.

وضعیت عملیاتی

برای پیش بینی وضعیت عملیاتی شرکت مفروضات زیر در تحلیل بنیادی کاسپین مطرح است:

برای شش ماهه دوم سال 94 رشد عملیاتی 5 درصدی و برای سال 95 نیز رشد عملیات 5 درصد و رشد نرخ 10 درصد وتورم12 درصد در نظر گرفته شده است همچنین فرض شده که شرکت بتواند خط تولید ویال و پریفیلد خود را بهره برداری کند. جدول صورت سود وزیان به شرح زیر است:

تحلیل بنیادی کاسپین | داروسازی کاسپین تامین

با توجه به پیش بینی انجام شده و دادن P/E کارشناسی قیمت حدود 1300 الی 1400 تومان برای عرضه اولیه سهم معقول بنظر میرسد.

منبع : شرکت کارگزاری سهم آشنا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن