تحلیل بنیادی گروه صنعتی بارز (پکرمان)

267
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی گروه صنعتی بارز (پکرمان)Reviewed by فاطمه میرآب on Sep 14Rating:

چشم انداز جهانی تولید تایر

با وجود آنکه هم اکنون در کشورهای توسعه یافته بازار خودرو به مرحله اشباع رسـیده اسـت، امـا عـواملی چـون تقاضـای بـالا خودرو در کشورهای در حال توسعه، رشد جمعیت، لزوم بهبودکیفیـت خودروهـای تولیـدی و بهینـه سـازی آنهـا بـا عـواملی همچون کاهش وزن، افزایش ضریب ایمنی، کاهش هزینه تولید، کاهش انرژی و دیگر عوامل، سبب تداوم رشد این صنعت و در نتیجه صنایع زیر مجموعه آن، از جمله تایر و تیوب شده است. بطوریکه تولید خودرو در سال 2011 مـیلادی رقمـی بـیش از 80 میلیون دستگاه و تولید تایر در حدود 2/1میلیارد حلقه برآورد شده است . ازاین رو براساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی انجمن کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد تـا سـال 2016 مـیلادی تعـداد یک میلیارد و چهارصد و پانزده میلیون دستگاه خودرو در جهان وجود خواهد داشت. همچنین در این سال حجم تولیـد خـودرو در جهان به بیش از 111 میلیون دستگاه در سال خواهد رسید. درنتیجه میتوان رشد بیش از 60 درصدی را برای این صنعت تا 15 سال آینده متصور شد. بر اساس همین آمار تا 15 سال آینده برای تامین نیاز خودروهای موجود به تولید سالیانه 28/2 میلیارد حلقه تایر نیـاز خواهـد بـود که این رقم بیانگر رشد نزدیک به 80 درصدی این صنعت در 15 سال آینده دارد.از سوی دیگر برآورد تجارت بین المللی چهـار میلیارد حلقهای تایر طی 15 سال آینده، بیانگر شدت رقابت جهانی این صنعت در آینده نه چندان دوری میباشد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

صنایع مرتبط و وابسته با صنعت لاستیک

  • صنعت خودروسازی
  • صنعت پتروشیمی
  • صنعت حمل و نقل

پیش بینی میزان تولید خودرو

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

معرفی شرکت گروه صنعتی بارز (پکرمان)

گروه صنعتی بارز در سال در دهه 1980 میلادی شرکتی به منظور احداث یک کارخانه تولید تایر (لاستیک)، تیوب و نوار خودروهای سواری، باری و کشاورزی در حومه شهر کرمان (کیلومتر 25 جاده جوپار) تأسیس گردید تا همزمان با آغاز سال‌های سازندگی پس از جنگ ، با بهره گیری از نیروهای بومی استان کرمان ضمن توانمندسازی وارتقاء صنعتی منطقه و کشور،زمینه اشتغال و کارافرینی را در منطقه‌ای محروم فراهم آورد. برای تحقق این امر نیز با جذب تیمی از کارشناسان زبده صنعت تایر ایران، برای اولین بار طراحی یک کارخانه ساخت تایر متخصصین ایرانی انجام شود. در ادامه فعالیت این شرکت اقدام به جذب بهترین فناوری ساخت تایر آن روز در داخل کشور نموده و پس از خرید و نصب تجهیزات و اموزش پرسنل اقدام به عرضه محصولات به بازار کشور نمود. به دلیل به روز بودن دانش و ماشین آلات و همچنین استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده، در مدتی کوتاه محصولات این شرکت در بازار مصرف به نسبت سایر رقبا موقعیتی ممتاز بدست آورد. این شرکت که با نام مجتمع صنایع لاستیک کرمان تولید خود را در سال 1992 با ظرفیت سالیانه25000 تن تولید تایرهای با فناوری بایاس در زیربنائی به مساحت 60000 متر مربع آغاز نمود، در سال‌های بعد با انتخاب نام ” گروه صنعتی بارز”، و با گسترش ظرفیت تولید خود به 36 هزار تن تصمیم گرفت تا در مسیری متعالی گام نهاده و با هدف تحقق کسب رتبه نخست صنعت تایر ایران، با عقد قراداد همکاری صنعتی 10 ساله جهت جذب فناوری تولید تایرهای رادیال از شرکت کنتیننتال آلمان نمود. از رهگذر این قرارداد، با افزودن خط تولید تایرهای رادیال سواری با کمربند سیمی به ظرفیت 26 هزارتن در سال و خط تولید تایرهای باری/ اتوبوسی تمام سیمی خود را با ظرفیت 10 هزار تن (برای اولین بار در ایران) ، بارز توانست ظرفیت تولیدی خود را به 77 هزار تن افزایش دهد.

در ادامه این حرکت ، گروه صنعتی بارز قصد دارد با توسعه خطوط موجود رادیال باری تمام سیمی به ظرفیت 13 هزار تن و توسعه خطوط تولید تایرهای رادیال سواری به ظرفیت 22 هزار تن و ایجاد کارخانه‌ای جدید در استان کردستان به ظرفیت 44 هزار تن، ظرفیت نهائی تولید خود را به 140000 تن در سال افزایش دهد. همچنین در سال های اخیر با هدف بهبود ترکیب محصولات، این گروه توانسته است انواع تایرهای رادیال سواری، رادیال باری، رادیال تجاری، SUV، راه سازی و کشاورزی را طراحی و تولید نموده و با موفقیت به بازار مصرف معرفی نماید.

تغییرات سرمایه شرکت

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

روند سودآوری شرکت

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

ترکیب سهام داران

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

تولیدات شرکت

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

تولیدات شرکت با توجه به روند تولیدات شرکت در سال های اخیر و تولید واقعی سه ماهه شرکت و رکود در صنایع مرتبط تولید کارشناسی برای سال 94 به میزان68005 تن براورد میگردد که نسبت به بودجه شرکت کاهش 29 درصدی را نشان میدهد.

فروش مقداری شرکت

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

شرکت همواره بیش از 95  درصد تولیدات خود را به فروش میرساند ، پیشبینی برای سال 94 فروش صد درصد تولیدات و همچنین فروش 1155 تن از محل موجودی کالا سال های قبل میباشد.

صورت سود و زیان شرکت گروه صنعتی بارز 

گروه صنعتی بارز (پکرمان)

سود شرکت برای سال 94 به میزان 809 ریال براورد شده است که نسبت به بودجه ی شرکت افت 12 درصد را نشان میدهد. پیش بینی کارشناسی سود شرکت برای سال 94 در صورتی که شرکت بتواند بودجه ی مقداری خود را تحقق ببخشد 1140 ریال میباشد.

منبع : شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن