تحلیل بنیادی گزارش 6 ماهه صنایع‌ شیمیایی ایران‌ (شیران)

431
telegram nokhbegan-start
تحلیل بنیادی گزارش 6 ماهه صنايع‌ شيميايی ايران‌ (شیران)Reviewed by پيمان باغچه سرا on Sep 7Rating:

صنایع‌ شیمیایی ایران‌ (شیران) در گزارش 6 ماهه خود علی رغم کاهش نرخ فروش توانسته است با افزایش مقداری فروش پوشش سود مناسبی را نسبت به عملکرد مدت مشابه سال گذشته داشته باشد که این عملکرد در رشد 24 درصدی مبلغ فروش نسبت به 6 ماهه سال گذشته نیز به خوبی قابل مشاهده است.در شکل زیر عملکرد مقداری تولید و فروش شرکت را مشاهده می نمایید:

Screenshot (24) تصویر


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در حوزه تولید، شرک نسبت به بودجه امسال و نسبت به دوره مشابه سال گذشته موفق عمل کرده است . تولید شرکت نسبت به بودجه پوشش 54.5 درصدی و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد داشته است .

62% از فروش شرک را صادرات تشکیل میدهد که شرکت نرخ ارز صرادراتی را برای 6 ماهه دوم سال مالی 33200 ریال در نظر گرفته است و نرخ ارز لازم برای خرید مواد اولیه(نفت سفید) 29600 ریال در نظر گرفته شده است

صورت سود و زیان صنایع‌ شیمیایی ایران‌ (شیران)

Screenshot (25) تصویر

 

فروش شرکت 7898 میلیارد ریال پیش بینی شده است و در گزارش شش ماهه 4450 میلیارد ریال فروش محقق شده است که پوششی 56 درصدی را نشان میدهد. وضعیت فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بهتر شد(24 درصد رشد داشته است) و این در حالیست که اکثر شرکتهای این صنعت با کاهش مقدار و مبلغ فروش روبررو بوده اند. در مدت مشابه سال گذشته، شرکت 3565 میلیارد ریال فروش محقق کرده بود که در مقابل عملکرد 12 ماهه شرکت در سال قبل، پوشش 41 درصدی را داشت.

در صورتی که عملکرد شش ماهه دوم شرکت نیز مشابه عملکرد شش ماهه نخست باشد،این شرکت توانایی پوشش سود و حتی تعدیل 10-5 درصد سود را نیز خواهد داشت.

منبع:اماکو

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن