تحلیل تکنوفاندامنتال از یک سهم پرحاشیه در بورس

2210
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنوفاندامنتال از یک سهم پرحاشیه در بورسReviewed by کارشناس on May 24Rating:

تحلیل تکنوفاندامنتال از یک سهم پرحاشیه در بورس

با سلام خدمت کاربران گرامی تحلیلها

در ادامه این مطلب تصمیم داریم تا در خصوص ونفت(سرمایه گذاری صنعت نفت) تحلیلی تکنوفاندامنتال مختصری را خدمت کاربران گرامی ارائه دهیم:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اخیراً در خصوص ونفت شایعاتی مبنی بر فروش بیش از نیمی از یک شرکت فرعی در بازار شنیده می شد که با شفاف سازی شرکت این شایعه به واقعیت تبدیل شد. ونفت تصمیم دارد تا 51% از مالکیت خود را در شرکت فرعی خود یعنی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم به صورت مزایده در تاریخ 11 خردادماه به صورت یکجا عرضه نماید. ونفت قیمت پایه برای عرضه این شرکت را 27044 ریال برای هر سهم  و تعداد سهام قابل عرضه را معادل 30,294,000 سهم اعلام نموده است.

با توجه به تصویر زیر که از صورت وضعیت پرتفوی منتهی به 31 فروردین ماه ونفت برگرفته شده است مشاهده می کنید که هر سهم سرمایه گذاری نفت قشم برای ونفت 10,000 ریال تمام شده است:

تحلیل تکنوفاندامنتال از یک سهم پرحاشیه در بورس تصویر

در صورت عرضه(فروش) سهام مورد نظر، ونفت سودی معادل 516,331 میلیون ریال و به ازای هر سهم ونفت سودی معادل 422 ریال افزایش خواهد یافت.

کاربران محترمی که با تحلیل بنیادی و نحوه محاسبه سود در مثال بالا آشنایی ندارند می توانند جهت اطلاع از برنامه های کلاس آموزشی تحلیل بنیادی اینجا را کلیک نمایند.

اما از نظر تکنیکالی چطور!

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید ونفت در داخل یه شبه مثلث صعودی قرار دارد که در حمایت کف مثلث یعنی قیمت 2900 ریال قرار دارد. دو سناریو وجود دارد:  یا کف مثلث را رو به پایین می شکند و قیمت تا محدوده های 2790 تا 2800 ریال که یک حمایت قوی دیگر برای سهم است افت خواهد داشت و یا اینکه در سناریو دیگر نسبت به حمایت کف مثلث واکنش نشان می دهد و روند صعودی می شود. در این صورت مقاوت سقف مثلث یعنی قیمت 3100 ریال و خط روند نزولی یعنی قیمت 3300 ریال از وانع جدی برای رشد سهم به حساب خواهند آمد.

همچنین اندیکاتورهای سهم به خصوص RSI و MFI همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید به مقاومت خود(خط روند نزولی) واکنش نشان داده اند و روند نزولی را در پیش گرفته اند و برای تأیید حرکت صعودی باید از مقاومت های پیش روی خود نیز عبور نمایند.

تحلیل تکنوفاندامنتال از یک سهم پرحاشیه در بورس تصویر

کاربران محترمی که با اندیکاتور ها به ویژه اندیکاتور های مهم RSI , MFI که در این مطلب به آنها اشاره شد آشنایی ندارند می توانند با کلیک بر اینجا از دوره های آموزشی آنها مطلع گردند.

همچنین کاربران محترم می توانند تحلیل یک سهم ساختمانی با سود 11% در کوتاه مدت را با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن