تحلیل تکنیکال انس طلا

92
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال انس طلاReviewed by سایت تحلیلها on Dec 21Rating: 4.0تحلیل تکنیکال انس طلاتحلیل تکنیکال انس طلا

تحلیل تکنیکال انس طلا

در مسیر روند… اونس جهانی طلا

اونس جهانی طلا

روز 16 آبان تحلیلی از وضعیت اونس جهانی طلا داشتیم که اونس در آن روز 1087 دلار بود و اشاره به حمایت تایم فریم 1030 – 1045 نمودیم و در عمل اونس تا 1046 دلار کاهش را تجربه کرد. در حال حاضر که این مقاله نوشته می شود اونس جهانی 1065 دلار است.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

آیا سیاست انقباضی آمریکا امسال اجرا می شود؟

از سال گذشته گمانه زنی ها از افزایش نرخ بهره توسط کمیته بازار آزاد فدرال رزرو) بانک مرکزی آمریکا ( اونس را زیر فشار قرار داده است.

لازم به ذکر است که جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو هر 45 روز یکبار در چهارشنبه شب ها می باشد. اتخاد تصمیمات مهمی همچون افزایش و کاهش نرخ بهره و به عبارت دیگر سیاست های انبساطی و انقباضی در جلسه آخر سال میلادی بیشترین احتمال وقوع را دارد و نزدیکی این زمان با شروع سال جدید میلادی شاید دلیل اصلی آن باشد چرا که اعمال سیاست ها معمولا از ابتدای سال مد نظر قرار می گیرند.با در نظر گرفتن شرایط فوق جلسه امشب یعنی چهارشنبه 16 دسامبر ساعت 22:30 به وقت تهران زمان آخرین جلسهFOMC ( کمیته بازار آزاد فدرال رزرو)است.

معمولا اتخاذ سیاست انبساطی باعث تضعیف واحد پولی کشوری که چنین تصمیمی را اتخاذ می کند می گردد و اعمال سیاست انقباضی باعث تقویت واحد پول آن کشور می گردد. در مورد دلار که ارز مهمی در بازار جهانیست این کاهش و افزایش بر اونس جهانی طلا نیز اثر می گذارد .توجه داشته باشید که اثر این سیاست ها در بلند مدت است و در کوتاه مدت ممکن است مسیر عکس نیز حتی طی شود و بسیاری از معامله گران که منتظر اعمال آن سیاست ها و تاثیر در جهت مورد انتظار را داشتند را با ضرر مواجه کند. در بازار جهانی نکته ای که شاید بسیاری از افراد از آن غافل بمانند این است که در زمان هایی که افراد زیادی انتظار اعمال یک سیاست را دارند این سیاست اعمال نمی شود و تصمیم گیری در مورد آن سیاست در یک مسیر فرسایشی قرار می گیرد و این روند خسته کننده باعث می شود که آن انتظارات اولیه کاهش یابد و از میزان شکی که به بازار وارد می شود کاسته شود. از طرف دیگر این که بازار انتظار اعمال یک سیاست را داشته باشد و تاثیر آن را جستجو کند باعث می شود معامله گران در جهت نتیجه این سیاست معامله کنند و همین امر می تواند سبب پیش خور شدن شوک قیمتی گردد و این موردی است که اگر با ریزش اونس از 1900 دلار تا 1050 دلار آن را تلفیق کنیم می توانیم احتمال این را بدهیم که قسمت زیادی از حرکت نزولی اونس که می بایست با اعمال سیاست انقباضی انجام می شد پیش خور شده است.

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا

در تایم فریم هفتگی دو میانگین متحرک بر روی چارت مشاهده می شود که خط زرد مربوط به میانگین متحرک ساده با دوره 100 و خط قرمز مربوط به میانگین متحرک ساده با دوره 50 است.

در تایم فریم هفتگی محدوده حمایت اونس جهانی 1045 – 1030 دلار است و در صورتی که این حمایت شکسته شود حمایت مهم بعدی در 955 – 950 دلار واقع شده است.

بر روی چارت تایم فریم روزانه خطوط قرمز و زرد به ترتیب میانگین های متحرک 100 و 200 روزه است.

در تایم فریم روزانه با پتانسیل تکمیل الگوی ab=cd در 1040 – 1030 دلار مواجهیم.

در صورت ریزش به زیر 1030 دلار به دلیل نبود حمایت قوی حرکت شارپی اتفاق خواهد افتاد اما در سمت صعود مهمترین مقاومتها عبارتند از 1093 و 1120 دلار.

مساله این است: اعمال یا عدم اعمال سیاست انقباضی ؟

نمودار تحلیل تکنیکال انس طلا تصویر تحلیل تکنیکال انس طلا

منبع: کارگزاری بانک پاسارگاد

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن