تحلیل تکنیکال بمپنا | تولید برق عسلویه مپنا

149
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال بمپنا | توليد برق عسلويه مپناReviewed by سایت تحلیلها on Feb 19Rating: 4.5تحلیل تکنیکال بمپنا | توليد برق عسلويه مپناتحلیل تکنیکال بمپنا | توليد برق عسلويه مپنا

تحلیل تکنیکال بمپنا | تولید برق عسلویه مپنا

در نمودار قیمت سهام شرکت تولید برق عسلویه مپنا با نماد معاملاتی بمپنا در تایم فریم هفتگی، در ماه های گذشته در یک گام حرکتی شاهد رشد قیمت از محدوده ۱۱۰۰ تومان تا ۱۶۰۰ تومان و شکسته شدن سقف های قبلی بودیم. پس از آن با خروج خریدارانی که در سود بودند، نمودار فاز اصلاحی و افت محدود قیمتی به خود گرفت. در وضعیت فعلی بار دیگر شاهد نزدیک شدن قیمت به سقف های شکسته شده و سطوح معتبر حمایتی هستیم. لذا چنانچه قیمت به محدوده۱۳۰۰-۱۳۵۰ تومان نزدیک شود، شاهد برخورد قیمت به سطح مقاومتی قبلی خود خواهیم بود. همانطور که در تصویر اول مشاهده می کنید قیمت در سمت چپ نمودار با دو بار برخورد و واکنش به این محدوده یک سطح مقاومتی ایجاد کرده بود که اکنون این محدوده می تواند به حمایتی معتبر برای این نماد تبدیل شود. این آرایش قیمتی در نمودار PnF به زیبایی مشخص است. همچنین این محدوده روی خط حمایت صعودی نماد و تراز ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی (ریتریسمنت) قرار دارد که به اهمیت این محدوده قیمتی افزوده است. از طرفی چنانچه قیمت خود را به این محدوده نزدیک کند یک الگوی سیمتریکال شکل خواهد داد، چرا که قبلاً رفتار مشابهی را در حرکت اصلاحی خود شکل داده است.شایان ذکر است هر چقدر این حرکت کاهشی کند تر باشد و فشار فروش کمتری در نماد دیده شود، این محدوده برای خرید جذاب تر خواهد بود اما فشار فروش بالا و کاهش سریع قیمت خریداران را محتاط تر خواهد نمود.در مجموع بر اساس این تحلیل انتظار داریم در محدوده حمایتی مذکور، شاهد فراهم شدن فرصت خرید مناسب با حد ضرر تومان۱۱۰۰ و حد سود ۱۷۰۰ تومان در گام اول باشیم. خرید هر چه به ۱۳۰۰ تومان نزدیکتر باشد، از ریسک کمتری برخوردار است.

نتیجه‌گیری: در مجموع بر اساس این تحلیل انتظار داریم در محدوده حمایتی مذکور، شاهد فراهم شدن فرصت خرید مناسب با حد ضرر تومان1100 و حد سود 1700 تومان در گام اول باشیم. خرید هر چه به 1300 تومان نزدیکتر باشد، از ریسک کمتری برخوردار است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار 1 تحلیل تکنیکال بمپنا | تولید برق عسلویه مپنا

نمودار 2 تحلیل تکنیکال بمپنا | تولید برق عسلویه مپنا

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن