تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن)

52
telegram nokhbegan-start

با سلام خدمت همه همه کاربران گرامی سایت تحلیلها
در ادامه و با توجه به صحبت های مدیر عامل ومعادن مبنی بر افتتاح رسمی فولاد خراسان,تحلیلی تکنیکال بر روی نماد ومعادن انجام خواهیم داد

تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن)

تحلیل ومعادن تایم فریم روزانه:

 توسعه معادن و فلزات(ومعادن) در تایم فریم روزانه در حال نوسان در یک کانل صودی میباشد و به نظر میرسد که این سهم رشد خود را تا محدوده سقف به انمام رسانده است با توجه به  اینکه ماهیت کانال نوسان می باشد و واگرایی منفی در سقف اتفاق افتاده است  به نظر میرسد که اینبار هم قصد ریزش به سمت کف کانال صعودی خود را دارد.در کوتاه مدت هدفی را که میتوان برای ریزش و روند اصلاحی این سهم  در نظر بگیریم محدوده کف کانال و محدوده قیمتی 110 -107 تومان می باشد.لازم به ذکر است که هر مثبت  و  روند مثبتی در این سهم کوتاه مدت میباشد و پایدار نخواهد بود.تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن) تصویر تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن)

تحلیل ومعادن تایم فریم هفتگی:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 توسعه معادن و فلزات(ومعادن) در تایم فریم هفتگی و از دیدگاه الیوتی 5 موجی خود را کامل کرده است و در موج 5 یا گام آخر خرید الگوی هارمونیک شارک(الگوی آبی رنگ) اتفاق افتاده است. با توجه به واگرایی منفی که در سهم اتفاق افتاده است کم کم باید خود را برای ریزش این سهم و روند اصلاحی در این سهم آماده کنیم.در این تایم فریم با توجه به اینکه 5 موج سهم کامل شده  و واگرایی هم مشهود میباشد ریزش و روند اصلاحی به شدت طولانی می باشد وهر مثبت و صف خرید به شدت هیجانی میاشد و نمی تواند پایدار بماند. محدوده ای که برای انتهای ریزش و روند اصلاحی میتوانیم در نظر بگیریم محدوده قیمتی 85-92 تومان می باشد و انتظار داریم در این محدوده محرک های رشد و افزایش سطح تقاضا برای سهم بوجود بیاید.لذا توصیه اکید داریم که از این سهم به شدت دوری شود.تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن) تصویر تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن)

تحلیل ومعادن تایم فریم ماهیانه:

 توسعه معادن و فلزات(ومعادن) در تایم فریم ماهیانه و از دیدگاه الگوهای هارمونیک رشدی را با یک الگوی شارک تا محدوده 154 تومان به پایان رسانده است و کم کم و با توجه به واگرایی منفی که در سهم و در اندیکاتور CCI اتفاق افتاده است کم کم سهم ریزش خود را باید آغاز کند و روند صعودی و موج قبلی خود را اصلاح کند در این تایم فریم با توجه به واگرایی که بین نمودار و اندیکاتور اتفاق افتاده است روند اصلاحی ونزولی به شدت طولانی  خواهد بود.محدوده قیمتی که سهم را میتوند از این روند اصلاحی نجات دهد محدوده 84-91 تومان میباشد. در این محدوده کم کم باید سطح تقاضا افزایش یافته و منتظر محرکهای رشد در این سهم باشیم.
تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن) تصویر تحلیل تکنیکال توسعه معادن و فلزات(ومعادن)

نتیجه گیری :

  • محدوده مناسب خرید : 81-95 تومان
  • نکته ! : روند صعودی سهم کم کم به روند نزولی تبدیل خواهد شد واین روند به شدت طولانی خواهد بود.هر مثبت و صف خریدی در این سهم به شدت هیجانی است و پایدار نخواهد ماند. توصیه میشود که از این سهم به شدت دوری شود تا روند اصلاحی و طبیعی خود را طی کند.

اگر مایل به آموزش و آشنایی با اندیکاتور CCI دارید برای مطالعه و آموزش اینجا کلیک کنید

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن