تحلیل تکنیکال ثتران | شروع روند صعودی کوتاه مدت

2315
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال ثتران | شروع روند صعودی کوتاه مدتReviewed by ارش حکمت on Jan 28Rating:

تحلیل تکنیکال ثتران :

امروز به بررسی یکی از شرکت های مورد توجه بازار در گروه انبوه سازی سرمایه گذاری مسکن تهران با نماد ثتران که در بازار فرابورس است و از نظر بنیادی هم در شرایط مناسبی قرار دارد ، بپردازیم.

بررسی روند بلند مدت ثتران :

همانطور که در نمودار هفتگی دیده می شود ، قیمت دارای روند بلند مدت صعودی است و قیمت پس از برخورد به این خط روند در تاریخ 20-10-1393 مورد حمایت قرار گرفت و با رشد همراه شد . اگر خط هایی موازی با خط روند صعودی در نمودار قیمت رسم کنیم (در شکل با خط های نارنجی مشخص شده اند ) نمودار هفتگی ثتران به 4 ناحیه تقسیم می شود که در طی هفته جاری قیمت در ناحیه اول قرار گرفته است . کف این ناحیه 2080 ریال و سقف ان 2400 ریال است و در صورتیکه قیمت بتواند از 2400 ریال عبور کند وارد ناحیه دوم می شود و سقف این ناحیه 3000 ریال است.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در بازه هفتگی 2 نکته مثبت در اندیکاتور RSI و استوکاستیک دید‌ه می‌شود :

 

  1. اندیکاتور RSI پس از شکست خط روند نزولی خود ، دوباره بر روی این خط روند برگشت و موردحمایت قرار گرفت
  2. اندیکاتور استوکاستیک زیر 30 قرارگرفته است و خط K% (خط ابی) خط D%(خط قرمز) را به بالا قطع کرده است و این دو علامت مثبت،حاکی از آماده شدن قیمت برای شروع روند صعودی بلند مدت است.

بررسی روند کوتاه مدت ثتران :

در نمودار روزانه قیمت ثتران ، الگوی شمعی انبرک کف شکل گرفته است (اصطلاحا به ان دو قلوی کف هم گفته می شود) و این الگو همانطور که از اسمش پیداست پس از افت قیمت و در جایی اتفاق می افتد که قیمت به حمایت معتبر و اصطلاحا به کف رسیده باشد و الگوی برگشتی نامیده می شود.

در پایان معاملات امروز ثتران با صف خرید بسته شد و این اتفاق باعث شد که قیمت از مقاومت 2200 ریال عبور کندو به سمت 2330 ریال حرکت کند .

ثتران

نمودار روزانه از نگاه ایچیموکو :

قیمت با عبور از تنکان سن(خط قرمز رنگ) به بالا و شکست مقاومت RSI به بالا سیگنال اولیه خرید را صادر کرده است و با کمی دقت دیده می شود که 2200 ریال که به عنوان مقاومت شکسته شده از ان یاد کردیم ، دقیقا با کیجون سن ( خط ابی رنگ ) همخوانی داشته است و این نشان از این است که روند کوتاه مدت قیمت صعودی شده است و به سمت ابر کوموی نزولی در 2400 ریال حرکت کرده است . در بین راه محدوده مقاومتی 2300 تا 2350 ریال وجود دارد

نتیجه گیری :

  • محدوده مناسب خرید : 2150 تا 2240 ریال
  • حد ضرر :  2100 ریال ( اگر سهم از این قیمت پائین تر رفت از سهم خارج شویم )
  • حد سود :  2400 ریال ( با نزدیک شدن به این قیمت می توانیم پله به پله از سهم خارج شویم )
  • مقاومت  های پیش رو : 2300 و 2400 ریال ( در این محدوده ها فروشنده ها بیشتر می شوند و امکان منفی شدن سهم وجود دارد )
  • نکته ! : وضعیت این روزهای بازار را در نظر بگیرید و هیجانی خرید یا فروش نکنید

دوره تحلیل به روش ژاپنی ها (الگوهای شمعی و ایچیموکو )در خانه سرمایه در حال ثبت نام است برای اطلاعات بیشتر بر روی عکس زیر کلیلک کنید

بنر-ژاپنی

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن