تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایران

247
telegram nokhbegan-start

تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایران

در گروه خودرو و ساخت قطعات در ماههای اخیر شاهد رشد چشم گیری بوده ایم. اما برخی نمادها از این صنعت رشد محدودی را تجربه کرده اند و چنانچه پتانسیل های آنها آزاد شود، راه نرفته را طی خواهند کرد و رشد جدیدی را تجربه خواهند نمود. یکی از نمادهای این گروه که از رشد این صنعت جا مانده است، نماد ختراک است که در روزهای اخیر، شایعاتی مبنی بر فروش دارایی ها در این نماد مطرح شده است که چنانچه صحت داشته باشد، رشد خوبی را در این نماد رقم خواهد زد. لذا در ادامه به تحلیل تکنیکی این نماد خواهیم پرداخت. قبل از آن اما اجازه دهید تا نگاهی به آخرین اطلاعات منتشر شده در مورد این نماد داشته باشیم:

خلاصه تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایرانو اما نمودار قیمت! تغییرات قیمت در نمودار قیمتی نماد ختراک در بازه زمانی هفتگی نشان میدهد قیمت در موج ۴ خود از یک حرکت ۵ موجی صعودی قرار گرفته است. همانطور که در تصویر شماره یک مشاهده می کنید این موج اصلاحی به صورت یک مثلث ظاهر شده و قیمت را متراکم کرده است. به طور معمول ساختار قیمت در اصلاح های مثلثی شکل بصورت ABCDE ظاهر میشود و هم اکنون به نظر میرسد قیمت در حال ساختن موج E خود است. شکسته شدن سطح حمایتی ۲۰۰ تومان تأییدی بر صحت شمارش و برچسب گذاری فوق خواهد بود. در این صورت انتظار میرود قیمت تا محدوده پایینی ضلع مثلث فرضی و سطح قیمتی ۱۶۵ تومان کاهش پیدا کند. شایان ذکر است این محدوده قیمتی می تواند نقطه ورود امنی برای این نماد باشد. هرچند چنانچه این مهم رخ دهد نیاز است تحلیل فوق مجدداً به روز شود.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

نمودار تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایراندر تأیید سطور بالا می توان به ساختار ایچیموکو نیز اشاره کرده که ابر کمو میتواند در محدوده ۲۱۰ تومان از قیمت حمایت کند و شکست این سطح اخطاری مبنی بر افت بیشتر قیمت خواهد بود. ساختار تن کن سن و کی جن سن نیز گارد نزولی دارند چرا که قیمت پایانی نماد در زیر این دو میانگین متحرک سقف و کف قرار گرفته و کی جن سن در آستانه قطع کردن تن کن سن از بالا به پایین است. همچنین اندیکاتور RSI زیر ۵۰ قرار گرفته است که نشان از ضعف خریداران در این نماد دارد و این در حالی است که چنانچه خط حمایت RSI شکسته شود شاهد افت بیشتر قیمت نیز خواهیم بود.

نرمال شده تحرکات قیمت در نمودار PnF به زیبایی مشخص است. همانطور که در تصویر مشخص شده است شکست حمایت ۲۰۰ تومان میتواند موجب کاهش قیمت تا سطوح پایین تر شود.

اما چنانچه قیمت خلاف انتظار از این محدوده آهنگ صعودی به خود بگیرد و سطح ۲۷۰ تومان را با قدرت بشکند نشانه ای بر خاتمه موج ۴ و شروع موج ۵ خواهد بود و شمارش فوق بی اعتبار میشود که نیاز به بروز رسانی خواهد داشت.

نمودار 2 تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایراننمودار 3 تحلیل تکنیکال ختراک | ریخته گری تراکتورسازی ایراننتیجه‌گیری: محدوده قیمتی مشخص شده در کف مثلث می تواند نقطه ورود امنی برای این نماد باشد.

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن