تحلیل تکنیکال خدیزل | بهمن دیزل

86
telegram nokhbegan-start

تحلیل تکنیکال خدیزل | بهمن دیزل

شرکت بهمن دیزل با تمرکز بر بازار کامیون های بین جاده ای، از معدود شرکت های خودرویی است که طی سال های گذشته با انتشار ترازنامه های شفاف، در عملکرد نیز سود آور بوده و با توجه به ارتباط خوب شرکت با کمپانی های بین المللی خوش نام، توانایی استفاده از تأمین مالی خارجی را در دوران پسابرجام دارد. لذا با توجه به چشم انداز مثبت مان برای آینده این شرکت، به سراغ تحلیل نمودار قیمت آن رفته ایم.

شرکت بهمن دیزل با نماد معاملاتی خدیزل که از ورودی های سال ۹۴ بورس تهران است، در نخستین روز معاملاتی در قیمت ۳۴۰ تومان عرضه شد و پس از گذشت ۴۹ روز کاری، با رسیدن به قیمت ۵۳۰ تومان، بازدهی بیش از ۵۵ درصدی را برای سهام داران خود رقم زد. پس از این حرکت اما تغییر مسیر داد و در فاز اصلاح قرار گرفت و طی مدن ۴۱ روز، در حدود ۷۸ درصد مسیر طی شده را اصلاح کرد و عقب نشست. اما در بررسی الیوتی رفتار امواج رشد قیمت در گام صعودی شاهد حرکت در قالب یک ۵ موجی هستیم و حرکت اصلاحی اخیر نیز در قالب یک ۳ موجی قابل برچسب گذاری است. اگر حرکت صعودی را یک موج ۱ یا A برچسب گذاری کنیم، موج اصلاحی اخیر به عنوان موج ۲ یا B شمارش می شود و لذا میتوان انتظار داشت که در محدوده فعلی، بار دیگر شاهد تغییر مسیر قیمت، این بار از فاز نزولی به صعودی، در قالب یک موج ۳ یا C باشیم. با توجه به اختلاف زمانی ۸ روزه ما بین گام صعودی و نزولی بیان شده، این احتمال وجود دارد که طی روزهای آینده قیمت در همین محدوده نوسان نموده و حرکت خود را پس از تکامل هارمونی زمانی مذکور آغاز نماید. لذا بار دیگر توصیه به رصد روند معاملات در این محدوده داریم.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از نکات و الگوهایی دیگری که در نمودار میتوان به آن اشاره کرد، الگوی ولفی است. قیمت در اخرین گام ریزش خود بین دو خط همگرا متراکم شده است و آرایش الگوی ولفی به خود گرفته و اکنون قیمت درSweet Zone این الگو در حال نوسان است. چنانچه قیمت به این محدوده واکنش نشان بدهد و بازار الگو را تأیید کند انتظار میرود قیمت حداقل تا محوده ۴۷۰ تومان رشد کند. همچنین میتوان از حمایت ۳۵۰ تومان به عنوان حد ضرر و سطح بی اعتباری الگو استفاده کرد.

نمودار تحلیل تکنیکال خدیزل | بهمن دیزل

منبع: کارگزاری نهایت نگر

منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن