دغدغه های این روزهای بورس و تحلیل تکنیکال خرینگ

740
telegram nokhbegan-start
دغدغه های این روزهای بورس و تحلیل تکنیکال خرینگReviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 18Rating:

دغدغه های این روزهای بورس:

سلام خدمت بزرگواران؛

خوب همچنان بغض بازار برقرار است و منتظریم تا ببنیم تا مهم‌ترین فاکتورهای بنیادی بازار چگونه و چه میزان تعریف می‌شوند:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این فاکتورها را برای یادآوری موارد زیر هستند:

1-      مبحث قیمت جهانی طلای سیاه که اثرهای مستقیم و غیرمستقیمی بر روی اقتصاد کلان کشور داشته و طبیعتاً این اثر بر روی سایر بازارها و ارکان اقتصادی زیرمجموعه مستتر است.عده‌ای از دوستان فکر می‌کنند که افت قیمت جهانی بر روی شرکت‌هایی که نهاده‌ی مربوط به نفت دارند، اثر مثبتی دارد.البته که می‌تواند این‌گونه باشد اما ذکر این نکته ضروری ست که باید میزان و ضریب فروش محصولات را در تحلیل‌هایمان نیز بگنجانیم.

2-      مبحث بودجه و سند دخل‌وخرج سال 94 که می‌تواند راه گشا و چشم‌انداز وضعیت اقتصادی کشور در طی یک سال آینده باشد.باید همواره توجه داشت که این سند راهبردی آینه اقتصادی کشور بوده و بسیاری از شرکت‌های و مؤسسات نیز برای بودجه‌ریزی و برآورد وضعیت مالی و توسعه‌ای خود از این عامل استفاده می‌کنند.به‌طور مثال صنعت خودرو،ساختمان و بانک تأثیرپذیرند.

3-      مبحث مناقشات هسته‌ای که قبل از روز شنبه با قدم زنی‌های دو وزیر امور خارجه بازار با شوک خوبی مواجه شد و شنبه را بهتر شروع کرد اما با صحبت‌های دیروز اوباما در خصوص راه آمدن ایران با مسائل هسته‌ای که در نشست  مشترک با نخست‌وزیر انگلیس صورت گرفت منجر به بازگرداندن دودلی به بازار شد.

با توجه به موارد بالا می‌توان این‌گونه ادعا کرد که برآیند سه مورد بالا روند بنیادی اصلی بازار را رقم خواهند زد.

تحلیل تکنیکال خرینگ :

اما در ادامه به بررسی وضعیت رینگ سازی مشهد با نماد خرینگ می‌پردازیم.

سهم مدتی ست به‌صورت کم‌وبیش در حال مثبت معامله شدن است.تقریباً سهم پس از 46 روز کاری که رشد فراوان  270% را داشت شروع به استراحت قیمتی نمود که تاکنون مجموعاً در اشل میان‌مدت 213 روز به طول انجامیده است و قیمت 194 تومان را لمس کرده است.

وضعیت شمارشی سهم مطابق با نمودار لگاریتمی و داده‌های تعدیلی به افزایش سرمایه و سود بر روی قیمت‌های درج‌شده است. با این سناریو می‌توان ادعا نمود که در یک موج اصلاحی 4 هستیم که خود به‌صورت 3 موج است که با a  وb و c  مشخص‌شده است.

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن