تحلیل تکنیکال در کنار بررسی شایعه
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شنیده ها(تکنو شنیده)دفارا،كفرا،ستران،خبهمنReviewed by سعید اشتری on Oct 20Rating:

مطابق هر روز ؛ امروز هم شنیده ها و شایعات مهم  تعدادی از سهم های شرکت های فعال در بورس رادر نمودارهایشان برای شما عزیزان بررسی می نماییم.

تحلیل تکنیکال داروسازی‌ فارابی‌ (دفارا) :

شنیده های بازار حکایت دارد که:


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

موافقت با افزایش چند قلم از محصولات دفارا از نیمه دوم سال و قابلیت افزایش ۱۵ درصدی سودآوری شرکت تا پایان سالجاری و اصلاح بودجه شده است .

 

در ابتدا نمودار دارو سازی فارابی با نماد دفارا  را با نمایی کامل برای شما عزیزان نشان میدهیم

سهم دفارا در قیمت 3723 تومان باتشکیل یک الگوی بازگشتی شمعی روند صعودی خود را متوقف کرد و شروع به کاهش تاقیمت 2772 تومان نمود.

همزمان با رسیدن قیمت به سقف تاریخی خود اندیکاتور استوکاستیک نیز وارد منطقه اشباع خرید شد و پایان یافتن روند صعودی را تایید کرد.

شکافی را  در شکل مشاهده می نمایید که  بوجود امدن  این شکاف به دلیل باز شدن کاهشی  قیمت پس از مجمع در قیمت 1531 تومان است.

پس از  تشکیل این  شکاف و سقوط شدید؛ قیمت باز هم  نتوانست در برابر  کاهش دوام اورد و به  افت بیشتر  ادامه داد تا این که در قیمت  800 تومان حمایت شد.

اگر دقت کنید میبینید که باز هم همزمان با رسیدن قیمت به انتهای روند کاهشی ؛ اندیکاتور استوکاستیک هم به کف خود رسیده و پس از ان  با صعودی شدن ((اندیکاتور استوکاستیک )) و خارج شدن از منطقه اشباع فروش ؛ قیمت شروع به رشد کرد و تا قیمت 1265 تومان صعود کرد و سپس متوقف شد.

هم اکنون قیمت در محدوده 1262 تومان قرار دارد  و  تشکیل دو سقف در محدوده1262 تومان و همچنین واگرایی منفی بین قیمت و اندیکاتور فعلا مانع از  رشد بیشتر قیمت شده است  و در صورت عبور  از محدوده 1262 تومان امکان رشد قیمت به هدف های بالاتر وجود دارد.

که در ان صورت اهداف بعدی قیمت عبارتند از:

مقاومت اول 1353 تومان

مقاومت دوم 1515 تومان

نمودار دارو سازی فارابی با نماد دفارا

 

در ادامه شکل نمودار را در بازه زمانی کوتاه مدت روزانه میبینیم:

همانند نمودار بلند مدت در بازه کوتاه مدت هم واگرایی بین قیمت و دو اندیکاتور استوکاستیک و R S I بوجود امده است که کاهشی شدن صعود را تایید میکند.

در روند کوتاه مدت قیمت در کانال  صعودی در حال نوسان است که اولین مقاومت گفته شده 1353 تومان را درصورت شکسته شدن سقف  1265 تومان تایید میکند

محدوده حمایت نیز 1192 تومان در کف کانال است .

 

نمودار دارو سازی فارابی با نماد دفارا

 

تحلیل تکنیکال  فراورده‌ های‌ نسوزایران‌ (کفرا) :

 

در شنیده ها اخبار خوبی از شرکت که شامل بستن قرارداد های جدید می باشد می اید.

در بررسی تحلیل تکنیکال نمودار فراورده های نسوز ایران با نماد کفرا ،  مشاهده شد که قیمت از  3226 شروع به افت کرد و به صورت پنج موجی تا قیمت  1371 تومان کاهش یافت.

پس از تکمیل موج پنجم  قیمت تا 1736 تومان رشد کرد ولی  در ان محدوده به د لیل وجود مقاومت مهم ((  سقف دو قلو  که با فلش نشان داده شده است  )) از رشد بیشتر بازماند وبه طرف پایین کاهش یافت.

کاهش قیمت در محدوده کف قبل و 1371 تومان متوقف شد.

هم اکنون سه  الگو در کف نمودار تشکیل شده است:

الگوی اول کانال نزولی است که دارای پنج نقطه تماس در کف کانال و سه نقطه تماس در سقف کانال میباشد و مقاومت حمایتهای مهمی هستند (( با اعداد نشان داده شده اند))

الگوی دوم در داخل  کانال تشکیل شده است که یک کف دو قلو  می باشد  (( بافلش  کرم رنگ نشان داده شده است ))

الگوی سوم هم سقف سه گانه است (( بوسیله فلش  قرمز علامت گذاری شده است ))

قیمت برای رشد دو مقاومت پیش رو دارد:

مقاومت اول در قیمت 1647 تومان بر روی خط روند

درصورت شکست خط روند مقاومت 1736 تومان بدلیل سه گانه بودن سقف  مانند سد محکمی از رشد قیمت جلوگیری میکند

اگر سهم کفرا بتواند با قدرت از مقاومت 1736 تومان عبور کند روند صعودی خود را اغاز و سود خوبی را نصیب سهامدارانش خواهد کرد.

حمایت های سهم هم عبارتند از:

قیمت  1371 روی کف دوقلو

در صورت شکست   به پایین قیمت 1274 حمایت مهمی محسوب می شود

تحلیل تکنیکال  فراورده‌ های‌ نسوزایران‌ (کفرا)

در نمودار بلند مدت اندیکاتور ها صعودی وقیمت دارای واگرایی صعودی  هستند که نشان از رشد قیمت در اینده دارند.

تحلیل تکنیکال  فراورده‌ های‌ نسوزایران‌ (کفرا)

در نمودار روزانه هم اندیکاتورها صعودی هستند ولی بدلیل قرار داشتن در منطقه اشباع خرید  در کوتاه مدت احتمال دارد  قیمت در عبور از مقاومتهای پیش رو دچار ضعف باشد.

 

تحلیل تکنیکال  فراورده‌ های‌ نسوزایران‌ (کفرا)

 

تحلیل تکنیکال سیمان‌ تهران‌ (ستران) :

شنیده شده است :

پوشش مناسب بودجه و رفع نگرانی ها از تحقق سود اعلامی ۹۹۰ ریالی ستران در سالجاری و توانایی تعدیل مثبت عایدی هر سهم تا ۱۱۸۰ ریال با فرض عدم کاهش تولید و فروش

در ابتدا قیمت را از نظر یه امواج الیوت  بررسی میکنیم:

در نمودار بلند مدت سیمان تهران پنج موج مشخص صعودی  وجود دارند که تکمیل  شدن موج پنجم  بخوبی پایان یافتن روند صعودی و شروع دوران  تصحیح و  کاهش قیمت را نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال سیمان‌ تهران‌ (ستران)

حال به بررسی سهم  ستران در نمودار کوتاه مدت (( روزانه )) می پردازیم

قیمت این سهم  سیمانی پس از رشد در محدوده  646 تومان و 654 تومان تشکیل سقف دوقلو داد  و پس از کاهش و شکستن خط گردن در قیمت 564 تومان روند نزولی  خود را اغاز نمود.

کسانی که با نظریه امواج الیوت و با الگوها و همچنین اندیکاتورها اشنایی داشتند با تشکیل سقف دو قلو متوجه اولین اخطار کاهشی شدند و با شکست خط گردن

اطمینان یافتند که روند نزولی اغاز شده است و قبل ازاین که دچار ضرر بیشتر بشوند از معامله خارج شدند.

وقتی که خط گردن شکسته شد  یک شکاف نیز تشکیل شد که  که نزولی بودن روند را تایید کرد باعث افت بیشتر قیمت تا  محدوده 374 تومان شد

و پس از ان باز هم بازار دومین اخطار کاهش  را صادر کرد.

اخطار دوم احتمال تشکیل الگوی سرو شانه  بود که پس از مدتی نوسان   این الگو هم در زمانی که  خط گردن ان در قیمت 434 تومان شکسته شد  تکمیل گردید و ریزش اصلی قیمت اغاز شد.

.

مقاومتهای مهم عبارتند از:

اولین مقاومت  446 تومان           دومین مقاومت 470 تومان                 سومین مقاومت  500 تومان

حمایتها عبارتند از :

اولین حمایت 363 تومان          دومین حمایت  351 تومان                سومین حمایت   339 تومان   چهارمین حمایت  307 تومان

تحلیل تکنیکال سیمان‌ تهران‌ (ستران)

تحلیل تکنیکال  گروه‌بهمن‌ (خبهمن) :

در نماد خبهمن گفته می شود شرکت امسال ۴۰ تومان سود نقدی می دهد و با توجه به سود سال بعد ۶۰ تومانی و با توجه به قیمت فعلی می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد.

 

قیمت سهام گروه بهمن با نماد خبهمن  پس از کاهشی که به صورت الگوی زیگزاگ  تا قیمت 138 تومان داشت  در ان محدوده قیمت باحمایت سهامداران مواجه شد و همرا ه با صعودی شدن اندیکاتور مک دی قیمت هم صعودی شد و تا محدوده 181 تومان رشد کرد

اندیکاتور مک دی در اولین صعود نتوانست از خط  صفر بالاتر برود  و برگشت که این باز گشت باعث شد تا قیمت هم در عبور از سقف قبلی قیمت 181 تومان ناتوان بماند در صعود بعدی اندیکاتور توانست پس از واگرایی سه گانه از خط صفر عبور کند  و قیمت هم خط روند را در قیمت 153 تومان  شکست و وارد فاز صعودی شد

اولین مقاومت پیش روی قیمت سقف 181 تومان میباشد و حمایت قیمت هم روی خط روند در قیمت 153 تومان است و روند قیمت هم صعودی می باشد

تحلیل تکنیکال  گروه‌بهمن‌ (خبهمن)

 

 

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن