تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان

221
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهانReviewed by سایت تحلیلها on May 23Rating: 4.5تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهانتحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان

تحلیل تکنیکال ذوب

  • تحلیل با توجه به داده های کنونی است وبا اطلاعات جدید امکان تغییر شرایط و تحلیل وجود دارد.
  • تحلیل صرفا نظر شخصی نویسنده است و توصیه ای جهت خرید یا فروش سهم نمی باشد.
  • تحلیل شامل بررسی نمودار های هفتگی و روزانه ،استراتژی ها و تئوری امواج الیوت،مفاهیم کندل استیک ،حمایت ها و مقاوت های مهم و در انتها نتیجه گیری است.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

در نمودار هفتگی شاهد یک الگوی برگشتی (الگوی 1،2،3 کف) در روند نزولی گذشته سهم بوده ایم که به هدف الگوی خود هم رسیده است در حال حاضر از نظر تئوری داو روند صعودی سهم قابل شناسایی است ،آخرین کندل استیک هفتگی سهام نیز به شکل صعودی بسته شده است.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

2 تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

همانطور که در نمودار روزانه مشخص شده است در حال حاضر الگوی برگشتی سر و شانه کف قابل شناسایی است که با شکسته شدن خط گردن الگو تایید شده است و می توان هدف 3500 ریال را با توجه به الگوی سر و شانه ، برای سهم متصور بود. در حال حاضر با توجه به تئوری داو روند صعودی در نمودار روزانه سهم قابل شناسایی است.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

با توجه به استراتژی ایچیمکودر نمودار هفتگی ،شاهد آن هستیم که قیمت چند هفته ای است بالاتراز ابر ایچیمکو قرار گرفته است که نشان دهنده هشداری جهت صعودی شدن احتمالی قیمت است ، میانگین های آن نیز در هفته آخر معاملاتی توانسته اند مجددا شکل
صعودی به خود بگیرند(میانگین قرمز رنگ بالای میانگین آبی رنگ قرار گرفته است) و بالای ابرها قرار دارند.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

با توجه به استراتژی ایچیمکو در نمودار روزانه،قیمت چند روزی است که بالای ابرهای ایچیمکو قرار گرفته و از طرفی میانگین های قیمت آن نیز در حال تایید جهت صعودی قیمت هستند،در صورتی که میانگین آبی رنگ به سمت بالا از ابر ایچیمکو خارج شود نشان جدیدی از تایید صعودی بودن قیمت است.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

با توجه به تئوری امواج الیوت در نمودار هفتگی از لحاظ موج شماری سهم در حالت خنثی(بدون روند) قرار گرفته است ،در عین حال:
XTL از لحاظ تئوری تصادفی، بازار را به شکل صعودی ارزیابی می کند و قیمت بالای DMA (میانگین آبی رنگ) و کانال رگرسیون قرار گرفته است، هم چنین شاخص JTI به شکل قرمز ظاهر شده که نشان دهنده ورود جریان پول است.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

با توجه به تئوری امواج الیوت در حال حاضر در موج 9صعودی قرار داریم و DMA و اسیلاتور Elliot Trigger به همرا ه رگرسیون، شروع موج 5 را تایید می کنند ، MOB هدف قیمتی 4000 ریال را نشان میدهد،از طرفی PTI عدد 7 را نشان میدهد و با توجه به این که از عدد 35 کمتر است ،نشان از احتمال ضعیف در تشکیل موج 5 و هدف قیمتی MOB دارد.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

همانطور که در نمودار روزانه سه خط شکست مشخص است ،سهم چند روزی است که سه خط شکست آن به شکل صعودی ظاهر شده و توانسته از مقاومت 2920 ریالی نیز عبور کند.

تحلیل تکنیکال ذوب | سهامی ذوب آهن اصفهان تصویر تحلیل تکنیکال ذوب

همانطور که در نمودار مشخص است در نمودار روزانه همانند هفتگی ،سه خط شکست به صورت صعودی مشاهده می شود.

حمایت ها و مقاومت های مهم

مقاومت ها: 3411 ، محدوده 3580 تا 3780 ، 4250 ، 4900
حمایت ها: 2390 ، 2190 ، 1550

نتیجه گیری

با توجه به داده های کنونی و موارد بررسی شده ،روند بازار در میان مدت صعودی ارزیابی شده و احتمال صعود قیمت سهم به 3500 و بعد از آن 4000 و حتی 4500 ریال وجود دارد،با توجه به موارد ذکر شده در امواج الیوت نمودار روزانه ،توجه به مفاهیم کندل استیک (سه خط شکست،رنکو،کاگی) و واکنش قیمت در برخورد با اهداف و مقاومت های ذکر شده قابل اهمیت خواهد بود.

منبع: شرکت کارگزاری آراد ایرانیان
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن