telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال رمپنا و حمایتی محکم !Reviewed by سعید اشتری on Nov 15Rating:

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان سایت تحلیل ها

تحلیل جامع امروز را درباره گروه مپنا که یکی از سهم های  مناسب در بین شرکت های فعال در بازار بورس می باشد برای شما عزیزان بررسی و تحلیل میکنیم تابتوانیم شما دوستان را با محدوده های خرید این سهم  بهتر اشنا نماییم

تحلیل تکنیکال رمپنا و حمایتی محکم :

نمودار ماهیانه مپنا


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در نمودار ماهیانه که نمودار را درنمایی بزرگتر و کلی تر نشان می دهد یک توالی پنج موجی مشخص است ( با اعداد علامت گزاری شده اند )هم اکنون موج چهارم به پایان رسیده است .انتهای موج چهارم در محدوده ۶۱.۸٪ موج سوم بزرگ  در قیمت  ۵۸۶ تومان به پایان رسید که برروی باند بولینگر قرار دارد . دو کندل اخر نیز تشکیل الگوی شمعی  پوشای صعودی  داده اند که شواهد گفته شده پایان موج چهارم را تایید می کنند   .ضمن اینکه موج سوم به صورت الگوی زیگزاگ (  AB=CD )  می باشد که در شکل های بعدی نشان داده خواهد شد . پس از رسیدن قیمت به محدوده ۵۸۶ تومان اندیکاتورها نیز به منطقه اشباع فروش رسیدند و سپس صعودی گشتند و صعودی شدن اندیکاتورها باعث حمایت از سهم توسط  فعالان بازار گشتند و موجب رشد قیمت گردیدند  .در حرکت صعودی  در موج اول  قیمت  تا محدوده ۷۷۰ تومان رشد کرد و تشکیل موج یک کوچک را داد . پس از ان افتی تا قیمت  ۶۱۲ تومان  تومان داشت و  بعد شروع به رشد نمود و از سقف ۷۷۰ تومان عبور نمود که در شکل علامت گزاری شده است. شما اندیکاتورهای استوکاستیک و R S I را مشاهده می نمایید که صعودی هستند و ادامه دار بودن رشد قیمت را نوید مید هند.

نمودار ماهیانه مپنا  تصویر

نمودار روزانه مپنا

در نمودار روزانه در شکل شماره یک میبینیم که در زمانی که قیمت توانست خط روند را به بالا بشکند حجم معاملات نیز به طور شدیدی افزایش پیدا نمود که این موضوع تاییدی بر واقعی بودن شکست و شروع حرکت صعودی قیمت و اغاز روند جدیدی بود.

نمودار روزانه مپنا تصویر

 موج چهارم به چه صورت تکمیل شد

در شکل زیر موج چهارم نشان داده شده است که به صورت الگوی زیگزاگ (AB =CD )   تکمیل گشته است  اندیکاتور R S I با قیمت واگرایی داده است و اندیکاتور استوکاستیک نیز به منطقه اشباع فروس رسید که تصحیح ۶۱.۸ ٪ موج سوم و تشکیل الگوی پوشای صعودی  نشانگر پایان روند نزولی قیمت بود.

نمودار روزانه مپنا تصویر

نمودار روزانه مپنا  در نمایی نزدیک

 برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن