تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

1146
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو Reviewed by سعید اشتری on Oct 24Rating:

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو :

شاخص گروه خودرو در ایچیموکو :

شاخص گروه خودرو خط روند نزولی خود را پس از  سه بار تلاش ناموفق ، عاقبت  توانست در محدوده 11555 واحدی به بالا شکسته و پس از ان با صعودی شدن تمام  سهم های گروه  تا محدوده 12872 واحدی رشد کند و به رشد قابل قبولی دست یابد  .

در اولین صعود پس از شکست خط روند نزولی و پس از رشد در محدوده 12872 واحد بدلیل وجود سقف قیمت رشد شاخص دچار کاهش شد و بدلیل رسیدن اندیکاتورها به منطقه اشباع خرید احتمال تصحیحی جزیی و پول بک کردن به طرف خط روند وجود دارد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطور که می بینیدد و اندیکاتور استوکاستیک و  R S I نیز صعودی هستن ولی در محدوده اشباع خرید هستند و اندیکاتور  همگرا/واگرا  (MACD ) هم خط صفر را به بالا شکسته که نشان از صعودی بودن شاخص دارد.

شاخص گروه خودرو در بالای ابر کومو  قرار دارد.

تنکان سن  ( حرکت بلند مدت )  ؛کیجون سن ( حرکت کوتاه مدت ) صعودی هستند و بین شاخص و چیکو اسپن (با خط سبزدر شکل مشخص است ) نیز فاصله است که نشان از ادامه دار بودن روند صعودی است.

 

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

شاخص خودرو  در الن اندروز :

 

در نمودار زیر ، یک کانال چنگال الن اندروز با شیب رو به پایین قرار داده شده است میبینیم  که که قیمت در نیمه بالایی کانال  و در محدوده خط بالایی نوسان کرد و بدون این که به خط میانه  برسد به بالا بازگشته  و سقف کانال را  رو به بالا شکست که اولین اخطار برای خرید بود.

اخطار  قطعی زمانی صادر شد که قیمت  خط هشدار را ( با خط ابی مشخص شده است ) به بالا شکست و در این زمان ورود شاخص به روند صعودی بطور کامل تایید شد.

اگر دقت کنید هم اکنون شاخص  در نزدیکی خط عکس العملی که در محدوده بالایی قرار دارد می باشد ؛این خط عکس العمل با محدوده مقاومتی که توسط سقف قبلی ایجاد شده بود همگرایی دارد ودر حال حاضر  باعث کاهش و توقف در سرعت روند شده است

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

شاخص خودرو در نظریه امواج الیوت :

در شکل زیرنمودار در نمای کلی نشان داده شده  وشماره گذاری شده است.

شاخص پس از تکمیل موج چهارم که به صورت مثلث تشکیل شد ( مثلث همیشه در موج چهارم تشکیل می گردد)  پس از شکستن خط بالایی مثلث  وارد موج پنجم گردید .

درداخل مثلث تشکیل شده ؛الگوی کف دوقلو وجود دارد که با سه فلش نشان داده شده است.

طبق قوانین الیوت هدف موج پنجم میتواند بین 38.2% الی 100% فیبوناچی پروجکشن موج 1 به موج 2 از انتهای موج چهارم باشد

اولین هدفی که در موج پنج وجود دارد؛ محدوده 13719واحد  الی 13866 واحدی میباشد که سقف الگوی کف دوقلو و اولین مقاومت پس از شکستن مثلث به طرف بالاست همچنین برابر 38.2% فیبوناچی پروجکشن  موج 1 به موج 2 از انتهای موج چهار است.

زمانی که شاخص بتواند  از سقف 13719 به طرف بالا عبور کند به طور قطعی روند صعودی تایید می شود و گروه خودرو صعود قابل توجهی را شاهد خواهد بود و

محدوده 14512  هدف بعدی موج پنج خواهد بود  که  این محدوده با 127.2%فیبوناچی اکستنشن سقف الگوی دوقلو به کف همگرایی دارد.

سومین هدف برای موج پنجم  مقاومتی محدوده 15600 میباشد که برابر 161.8%فیبوناچی اکستنشن سقف به کف و همچنین برابر61.8% فیبوناچی پروجکشن موج 1 به 2 از انتهای موج چهار است.

هدف نهایی موج پنجم نیز  محدوده 16752 خواهد بود که برابر ارتفاع خظ گردن الگوی کف دوقلو است که به نقطه شکست اضافه خواهد شد که احتمالا برابر 100% فیبوناچی پروجکشن موج 1 به موج 2 از انتهای موج چهارم است.

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

شاخص خودرو در رگراسیون کانال:

همانطور که در شکل میبینید رگراسیون کانال بزرگ( به صورت نقطه چین با رنگ سرمه ای نشان داده شده است ) به خوبی کف شاخص را  مشخص کرده بود

در رگرسیون کانال کوچکتر که از اخرین سقف کانال به پایین کشیده شده است( باخط ابی نشان داده شده است ) سقفی کانال در اولین مقاومت در محدوده13719 همگرایی دارد  پس در ان محدوده انتطار کاهش در سرعت صعودی گروه وجود دارد

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

اندیکاتورها در سه بازه زمانی:

شاخص خودرو در اندیکاتور های هفتگی:

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

شاخص خودرو در اندیکاتورهای روزانه:

 

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

شاخص خودرو در اندیکاتورهای یک ساعته:

 

تحلیل تکنیکال جامع شاخص گروه خودرو

نتیجه گیری:

با بررسی هایی که برروی شاخص  صنعت خودرو انجام شد مشخص گردید این صنعت بعد از مدتها نوسان و کاهش قیمت در مجموعه سهام این گروه ؛ اکنون وارد مرحله جدیدی پس از خارج شدن از الگوی مثلث(( موج چهارم ))  شده است و در صورتی که شاخص مقاومت مهمی که در محدوده13719 الی 13866 یعنی سقف الگوی دوقلوی تشکیل شده را با قدرت بشکند  {{ احتمال شکست به دلیل روند قدرتمند بلند مدت وجود دارد}} سهام این مجموعه سود خوبی را عاید سهام داران می می کنند

لذا توصیه میشود که یکی از سهم های این گروه را حتما در سبد خود داشته باشید

 

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن