تحلیل تکنیکال شاخص فلزات اساسی

250
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص فلزات اساسیReviewed by فاطمه میرآب on Sep 19Rating:

بررسی شاخص فلزات اساسی در روند هفتگی و روزانه نشان می دهد که شاخص این گروه برروی قوی ترین محدوده حمایتی که برای آن متصور بودیم قرار گرفته است.

بررسی تکنیکال شاخص فلزات اساسی


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به نمودار یک مشخص می شود که محدوده 20400 تا 22000 محدوده حمایتی قوی رباضی است که توسط نرم افزار محاسبه شده و شاخص این گروه اکنون در آن قرار گرفته است، از دید موج شماری الیوت اما در موج سه نزولی قرار گرفته ایم، به این ترتیب اگرچه انتظار نشانه هایی از حمایت در محدوده فعلی را داریم اما باید در نظر داشت که حرکت صعودی احتمالی تنها در قالب یک موج چهار اصلاحی از یک توالی پنج موجی نزولی ارزیابی می شود، و این امر به این معناست که هنوز نمی توان از این گروه انتظارات بالایی داشت

بررسی نمودار روزانه نیز شرایط مشابه نمودار هفتگی را نشان می دهد، استوکاستیک در محدوده اشباع فروش قرار گرفته اما خطوط آن به یکدیگر نزدیک شده اند و احتمال حمایت را نشان می دهند. بررسی حجم معاملات گروه نشان می دهد که با نزدیک شدن به نقاط حمایتی حجم معاملات بالا رفته است، مشخصا این نشانه خوبی در یک روند نزولی نیست و نشان از ادامه دار بودن روند نزولی است، به این ترتیب نوع حجم معاملات نتیجه ای که در روند هفتگی مبنی بر ادامه دار بودن نزول در میان مدت گرفتیم را تایید میکند. با بررسی اولین مقاومت پیش رو ، اولین هدف برگشت نمودار را میتوان محدوده 24500 واحد دانست.

بررسی تکنیکال شاخص فلزات اساسی

نتیجه گیری کلی: اگرچه معتقدیم که شاخص این گروه در منطقه حمایتی خوبی قرار گرفته است اما باید توجه داشت که این حرکت تنها در قالب یک موج چهار اصلاحی از یک توالی پنج موجی نزولی ارزیابی می شود، لذا ورود به این گروه با دید میان مدتی و سهامداری را توصیه نمیکنیم.

منبع : کارگزاری بورس بیمه ایران
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزارن و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن