تحلیل تکنیکال شاخص کل بازار بورس و احتمالات پیش رو

1150
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص كل بازار بورس و احتمالات پیش رو Reviewed by ارش حکمت on Nov 15Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص کل بازار بورس :

با نگاه به نمودار روزانه شاخص کل دیده میشود ، شاخص کل در یک کانال صعودی قرار دارد که حدود یک ماه پیش با برخورد به کف کانال در 71357 واحدی ، حرکت صعودی را اغاز کرد و تا 76871 واحدی رشد کرد .

شاخص کل طی معاملات هفته پیشین  به سقف کانال در 76871 واحدی رسید و رشدش متوقف گردید . در این محدوده دو مقاومت مهم وجود دارد اولی سقف کانال و دیگری  سطح 113% فیبوناچی که در درصدهای مهم فیبوناچی میباشد .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

با توجه به همپوشانی سقف کانال و مقاومت فیبوناچی ، شاخص نتوانست سقف کانال را به بالا بشکند و به صعود خود ادامه دهد ، خبر های منفی پیرامون مذاکرات هسته ای نیز مزید بر علت شد تا شاخص در روز اول هفته جاری به رنگ قرمز در بیاید .

col1

در حال حاضر شاخص کل روند اصلاحی به خود گرفته است و  اولین حمایتی که شاخص پیش رو دارد 75547 واحدی میباشد و حمایت بعدی 74733 واحدی میباشد .

با توجه به اینکه اندیکاتور RSI  و استوکاستیک نیز به منطقه خرید هیجانی وارد شده اند ، نیاز به کمی اصلاح دارند تا برای رشدی دوباره اماده شوند .

col3

 دو سناریو پیش روی شاخص کل قرار دارد :

سناریو اول :

شاخص کل برای شکست شقف کانال نیاز به کمی تجدید قوا دارد و در یکی از حمایتهای گفته شده ، اصلاحش تمام و شروع به رشد کند و  سقف کانال را به بالا شکسته و برای هدف بلند مدت 89000 واحدی ادامه مسیر دهد.

سناریو دوم :

در نمودار شاخص کل  الگوی هارمونیک AB=CD  شکل گرفته است . در حال حاضر با تکمیل بازوی CD ، الگو کامل شده است و شاخص در حال اصلاح این الگو ست.

هدف اول این اصلاح ، سطح 50% فیبوناچی در 74074 واحدی و هدف دوم سطح 61.8% فیبو ناچی در 73416 واحدی میباشد . حمایتهای دیگر نیز در عکس مشخص شده اند .

col

نتیجه گیری :

روند شاخص کل صعودی میباشد و احتمال دارد در روز دوشنبه شاخص کل برای شکست مقاومت 76871 واحدی به سمت ان یورش ببرد با این حال باید دید که شاخص کل کدام یک از سناریو های احتمال را پیش میگیرد .

حمایتهای پیش رو 74733 واحدی و 74074 واحدی و 73416 واحدی میباشند

مقاومت مهم ارتفاع 76871 واحدی میباشد

bashgah-banner

2 نظرها

  1. با عرض سلام و احترام.
    اگر شاخص برگردد و کانال خود را به سمت بالا بشکند هدف نسبتا کوتاه مدت آن چقدر است؟ آیا سقف کانال بعدی آن حدود 80 هزار واحد است؟
    در حال حاضر پتانسیل حرکت تا آن میزان وجود دارد؟
    با سپاس.

نطر گذاشتن