تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

103
telegram nokhbegan-start

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران در سه مقطع زمانی

 تحلیل تکنیکال شاخص کل از دیدگاه روزانه:

شاخص کل پس از رشد شارپی که تا محدوده 81500 واحد داشت زیر موج 1 از موج  5 خود را تکمیل کرد و در حال حاضر در حال تکمیل امواج اصلاحی خود میباشد ,که از این امواج اصلاحی موج A اصلاحی را تکمیل کرده است و به نظر میرسد   موج صعودی و اصلاحی B را هم با توجه به واگرایی که در اندیکاتور مکدی اتفاق افتاده ,تکمیل کرده است و کم کم  شاخص اصلاحی موج C نزولی خود را آغاز میکند. هدفی که برای موج C اصلاحی و نزولی شاخص میتوان در نظر گرفت محدوده 72500-71400 واحد میباشد که همپوشان با 100%پروجکشن و حمایت استاتیک می باشد که محدوده قوی برای موج C نزولی میباشد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

 تحلیل  تکنیکال شاخص کل از دیدگاه هفتگی:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در قالب کلی  و نمودار حرکتی شاخص کل شاخص موج 1و2و3و4 خود را کامل کرده و با توجه به رشدی که شاخص تا محدوده81500 واحد داشته است به نظر می رسد شاخص عزم خود را برای حرکت در قالب موج 5 آغاز کرده و موج 1 از موج 5 بزرگ یا سوپر سیکل خود را ساخته است و در حال اصلاح موج صعودی قبل یا موج 1 از 5 بزرگ میباشد,که از این اصلاح موج A را به پایان رسانده و به نظر میرسد که موج B خود را با الگوی مثلث مورب پایانی به اتمام رسانده است و در حال شروع موج C اصلاحی میباشد.هدفی که برای شاخص میتوان در نظر گرفت محدوده70030-72100 واحد میباشد که سطح حمایتی مهمی برای سهم میباشد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

تحلیل تکنیکال شاخص کل در تایم ماهیانه

 در این تایم فریم هم, با توجه به وقوع واگرایی منفی معمولی, همه چیز گویای ریزش در شاخص و اصلاح موج صعودی مینور خود میباشد  مهمترین سطح حمایتی و برگشتی شاخص محدوده72500-70240 میباشد که این محدوده هم همپوشان با میان میانگین متحرک 32 روزه میباشد و انتظار میرود که شاخص از این محدوده برگردد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

نتیجه گیری :

  • نکته ! : با توجه به مطالب گفته شده در بالا محدوده تراکمی هدف موج C اصلاحی و ریزشی محدوده 72500-70030 واحد میباشد و انتظار میرود شاخص کل پس از ررسیدن به این محدوده رشدی را در پی داشته باشد.

   برای آشنایی و آموزش کاربردی اندیکاتور Macd(مکدی) و کاربرد آن در بازار های مالی و نحوه ی استفاده این اندیکاتور اینجا کلیک کنید

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن